Лечение на раничка на шийката на матката

  • 28 692
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 577
Здравейте,
моята гинеколожка ми откри раничка на шийката на матката.Имах и бяло течеие,направихме микробиология и излекувахме течението.Имам много леко течение и тя ми обясни,че е от раничката.Каза също ,че раничкта е причинена от ЧПВ ( човешки папилома вирус). Днес ми взе цитонамазка и проба за да изследваме високорисковите типове на ЧПВ., защото лечението на раничката при наличието на вируса било едно,а при отцъствието му друго.Аз се въздържах от носенето на пробата в лабораторията ,което ще ми струва 84 лв., и мисля първо да изчакам резултата от цитонамазката.Вие на какво мнение сте, задължително ли трябва да се изследва типа на вируса при раничка? И непременно ли той е нейния причинител?

# 1
  • Мнения: X
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=525891.msg25231261#msg25231261

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=718746.0;topicseen

Тези 2 теми ще са ит много полезни, аз също имах раничка, но не ездалъжително тя да е причинена от ЧПВ, в повечето случай ако при откриване на раничка цитнамзка и тест за ЧПВ не показват нищо съмнително то тогава най добрият вариант е следне на 6 месеца с колпоскопия и цитонамазка задължително. При наличие на раничка колпскопията е задължителна. Аз имах раничка от 20 годишна, сега съм на 28, и никога не съм чувала раничка да е причинена от нещо...
Когато ми я откриха дори и не ми бяха споменали за ЧПВ, аз лично не съм на мнение че ЧПВ е причинител на раничка Дано и други момичета се включат, пиши когато ти излезе резлутата от изследване на ЧПВ и цитонамазката.


# 2
  • Мнения: 577
Благодаря много за отговора. Аз не отидох до лабораторията за теста за ЧПВ, ще изчакам резултата от цитонамазката.Не ми се дават 80 лв., така преди да съм си изяснила нужно ли на този етап това зследване. Ще прочета темите ,благодаря!

# 3
  • Мнения: 577
Момичета чак днес ми казаха за резултата от цитонамазката и той е 2 А група.Лекарката ми каза,че няма нищо притеснително.СЛедващата стъпка е да си направя тест за HPV ако резулатаът е положителен -мазане и пиене на имуностимуланти.Ако е отрицателен горене на раничката.Според вас така ли се процедира, мисля да отида на второ мнение,но все пак ако това лечение е адекватно май няма смисъл.Моля да се включите с мнения.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 36
Мисля, че си поредната жертва на мръсния им бизнес!!!

Правена ли е колпоскопия, установена ли е някаква патология? Ако има такава, следва биопсия и чак тогава се взема решение какво трябва да бъде лечението. С това безсмислено "горене" на "ранички" няма да спрат да спекулират, защото не се плаща от здравната каса и защото номера най-често минава. Ако резултата ти от цитонамазката е 2А, наистина всичко е наред, но все пак, за твое спокойствие потърси второ мнение, при лекар за който е сигурно, че е добросъвестен!

Вече започвам да си мисля, че акушер-гинеколозите, пробват  номера с "раничката" при всяка жена, която попадне в кабинета им, а където мине...!
Мисли и се информирай!

Мога ли да те попитам, въпросния лекар, в някоя конкретна лаборатория ли те изпрати да "преследвате" папилома вирусите? Бъди сигурна, че такива ще бъдат открити, освен ако не си девойка в буквалния смисъл на думата.

# 5
  • Мнения: 577
Аз така или иначе се отказах да ходя при същата гинеколжка и си записах час ,но чак след месец при друга.
Ранчиката ми била много голяма,даваше ми зор за теста,а после 20 дни ч чаках да ми съобщи резултата от цитонамзката.Е не бях чувала ,ако имаш вируса да те горят с лекраство, ако не си с ток.Плюс това изобщо не ми обясни за типовете на човешки папилома вирус, а ме попита за искедване от 160 лв., ли искам или от 80?   Crazy Без да ми обясни разликата между двете и какъв е смисъла да го правя.Добре ,че го има форума та разбрах защо трябва да се изследвам.И да, прати ме в конкретна лаборатория.Абе в днешно време лекарите са малко,сега са повече търговците.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 36
"Голяма и страшна раничка", какъв ужас  Joy- не ти ли показа с ръце, че е колкото монета от 50ст.!? newsm78

Нека да не обиждаме търговците, сравнявайки ги с тези доктори-тарикати, които са  направо престъпници, защото нанасят както морални, така и материални щети на пациентите си. Ти сега вместо да се радваш на живота и на детето си, ще живееш с мисълта за т. нар."раничка". А това най-често е физиологична особеност, поради която част от шийката на матката се вижда по-червена.
Друго, което е направо възмутително е да те праща в конкретна лаборатория и да пита за 80 или 160лв. искаш, сякаш си в квартален магазин или в сладкарница и си поръчваш торта. Ако наистина  е необходимо да се направи изследването за уточняване на диагнозата, лекаря трябва да прецени какво трябва да бъде то. Но явно тази "докторка" те пита колко пари можеш да дадеш.

Бих те посъветвала да си живееш спокойно и да не се занимаваш с това, освен ако нямаш наистина много сериозни оплаквания и след около година да  си направши отново цитонамазка, но при друг лекар.

# 7
  • Мнения: 577
Благодаря з амнението и съвета, така и ще направя!  Hug

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 36
Успех и само положителни емоции Two Hearts

Общи условия

Активация на акаунт