ЗЛОЯДО ЛИ Е БЕБЕТО МИ???

  • 2 749
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
ЗДРАВЕЙТЕ МАМЧЕТА,ИСКАМ ДА ВИ ПОМОЛЯ ЗА МНЕНИЕТО ВИ.
БЕБЧЕТО МИ Е НА 6 МЕСЕЦА И 1 СЕДМИЦА И ОТ ОКОЛО МЕСЕЦ ИЗВЕДНЪЖ СПРЯ ДА СЕ ХРАНИ.НИТО МЛЯКО,НИТО ПЮРЕТА.ПИХМЕ 10 ДЕНА САНОСТОЛ ЗА УВЕЛИЧАВАНЕ НА АПЕТИТА,БЕЗ НИКАКЪВ РЕЗУЛТАТ.ХРАНЯ ГО НА СИЛА С МИНИМАЛНИ КОЛИЧЕСТВА-10,15 ЛЪЖИЧКИ ПЮРЕ ИЛИ МАКСИМУМ 120 ГРАМА МЛЯКО.ЗА ТОЗИ МЕСЕЦ Е НАДДАЛ ЕДВА 300 ГРАМА.КАК МИСЛИТЕ,МОГА ЛИ С НЕЩО ДРУГО ДА УВЕЛИЧА АПЕТИТА МУ И ДА ЛИ ИЗВЕДНЪЖ Е СТАНАЛ ЗЛОЯД????БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРИТЕ

# 1
  • София
  • Мнения: 7 995
В тази възраст започват да го мъчат зъбите и е нормално да намалее апетитът. Както е нормално и наддаването да е с по-бавни темпове, отколкото първите месеци.
Не го насилвай, защото така можеш да постигнеш да е злоядо. В случая по-вероятно го безпокоят венците.

# 2
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Не, не е злоядо. Такова нещо като злоядо бебе по рождение няма. Милинка ти е дала възможни причини за отказа от храна. Виж дали не го мъчат зъбки, може да не е гладно, да не му харесва това, което му предлагаш и т.н. При всички положения не насилвай бебето да яде, защото така съвсем успешно ще го направиш злоядо.

Наддаването за тази възраст си е добро.

# 3
  • Мнения: 98
Благодаря за бързите отговори.Венците му са побелели от както стана на 2 месеца,но личната каза,че едва ли скоро ще избият зъбки.ЗА храненето,изчаквам понякога 4-5 часа започва много да се сърди както прави когато е гладен и каквото и да му предложа-стиска уста и се сърди.Любимото му беше млечна каша,но вече и това не иска.Надявам се скоро да отмине

# 4
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
И с поред мен причината са идващите зъби. Дъщеря и до ден днешен губи апетит като избива зъбче ( на година и седем месеца е  Peace ), през останалото време се храни нормално  Peace

# 5
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Преглеждани ли са ушенцата на бебето? Освен неспокойствие от зъбки при проблем с ушите при преглъщане има болка и то доста силна.

# 6
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
И аз мисля, че ви мъчат зъбки. Също може да е и от времето - в тази жега на кой ли му се яде  Simple Smile Но определено не е злоядо детенцето ти  Peace

# 7
  • Мнения: 98
А ако е от зъбките,колко продължава този период?

# 8
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
А ако е от зъбките,колко продължава този период?

Относително. Моя отказваше да се храни/освен с мляко/, докато не избиеше зъбчето. Може би, дотогава, го наболваха венците и затова не искаше да е приема никаква храна.

# 9
  • Мнения: 2 052
Ако продължаваш да го храниш на сила ще стане злоядо. Няма нужда да даваш нещо за увеличаване на апетита, остави детето, колкото му се яде толкова, не го насилвай. Вероятно го мъчат зъбки. Наддаването е съвсем нормално, все по-малко ще наддава от тук нататък. Дъщеря ми от 6м. до 9м. не беше качила нито грам, дори беше свалила 100гр. Зъбките я мъчат от 1 месец, и още нямаме нито един зъб, от тогава яде и по много малко, дори млякото беше отказала по едно време.  Peace

# 10
  • Мнения: 98
Цитат
Ако продължаваш да го храниш на сила ще стане злоядо. Няма нужда да даваш нещо за увеличаване на апетита, остави детето, колкото му се яде толкова, не го насилвай. Вероятно го мъчат зъбки. Наддаването е съвсем нормално, все по-малко ще наддава от тук нататък. Дъщеря ми от 6м. до 9м. не беше качила нито грам, дори беше свалила 100гр. Зъбките я мъчат от 1 месец, и още нямаме нито един зъб, от тогава яде и по много малко, дори млякото беше отказала по едно време.  
И ние сме така.Дори мляко не иска,а ако пие е някакви символични количества.А мога ли да слагам в АМ една лъжичка повече мляко от колкото пише за количеството вода???

Например за 120 грама вода-5 лъжички АМ вместо 4.

Последна редакция: сб, 01 юни 2013, 20:40 от Botten Mary

# 11
  • Мнения: 2 052
Не съм много наясно с АМ, но до колкото знам не е препоръчително и трябва да се спазват точните указания  Thinking

# 12
  • Мнения: 310
Ох и ние бяхме така, на вашите месеци. Аз започнах захранването на 5 месеца и половина, в началото явно му е било интересно и си хапваше на няколко лъжички, но за кратко. До тогава бях давала пюрета на Ганчев, но след като отказа, купих на HIPP (малко по-скъпи са, но трябваше да пробвам) и имаше резултата. Техните са малко по течни и по-лесно се преглъщат. Започнах да го залъгвам с плодовите (макар, че първо въведох зеленчуковите), защото зеленчуковите не искаше да ги яде. Смесвах вкусовете, в зеленчуковото слагах малко от плодовото да има вкус и така започна малко по малко да ги хапва. След около седмица или две, вече не ги смесвах и си хапваше от всичко. Върнах се отново на пюретата на Ганчев. Може и зъбки да ви мъчат, но и въвеждането на нова храна не е лесна работа ooooh! бях се видяла в чудо наистина. Успех  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 98
Аз всички пюрета си правя в къщи и плодовите и зеленчуковите,единствено купувам от време на време млечна каша на Ганчев-преди я обожаваше.Захраних на 4 и половина с картофче.Всичко си изяждаше без големи предпочитания и изведнъж-ни мляко,ни пюре или каша.Дано да е от зби и да отмине,защото е голяма мъка и за мен и за него.

# 14
  • Мнения: 2 196
Например за 120 грама вода-5 лъжички АМ вместо 4.

Не NaughtyТрябва да се спазват точните пропорции:вода-АМ!В противен случай рискуваш да дехидратираш бебето,особено ако постоянно приготвяш млякото по този начин.Синът ми никога не е изпивал повече 120мл вода+4 лъжички АМ като беше на възрастта на твоето бебе.Почти винаги оставяше по няколко милилитра.Едва след годинката започнах да му правя от време на време 150мл вода+5 лъжички АМ и пак не го изпиваше винаги.Сега е на две и само сутрин пие по толкова PeaceВечер пак си пие по-малката дозичка,а деца на неговата възраст пият и по 250мл Rolling Eyes
Както са ти казали-най-вероятно са зъбки и няма смисъл да го насилваш!Ще прояде като спрат да го мъчат!Така са бебетата-на периоди baby_neutralНе се притеснявай излишно Hug

Общи условия

Активация на акаунт