Каква раница за първокласник?

  • 308 485
  • 2 341
  •   1
Отговори
# 1 665
  • Мнения: 5 234
Mona-bonbona, много е красива раницата за дъщеря ти. И аз бих си я купила за мен.   Blush Grinning

# 1 666
  • Перник
  • Мнения: 211
Barbabelle Hug
Ivka, на раницата Киплинг попаднах в OLX. Имахме късмет - купихме я за 100 лв., чисто нова. Мисля, че Киплинг имаха магазин в МОЛ Сердика, но мисля че сега не е там. Ако някой има инфо къде имат магазин, ще се радвам да сподели. Simple Smile

# 1 667
  • Мнения: 3 559
Засега се спирам на раниците тип куфар. В нашия град има само на белмил. Гледайки сайта на херлитц, моделът loop външно повече ми харесва, сякаш е по-малко шарен и малко по-лек, което е от значение за моята дребосъчка.
И да ви питам къде в София, източни райони има физически магазин за техни модели? Мъж ми, днес и утре е в София та да го пратя на място да види. Благодаря

# 1 668
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Здравейте, момичета! Някой да има впечатление от тези ранички и чантички https://www.nohoobg.com/? Има много добри модели, особено за по-малки деца...  newsm78

# 1 669
  • София
  • Мнения: 965
Не съм чела темата много назад. Разгледах няколко сайта, на които има раници на Херлиц, Ergo bags , Ташев и т.н. Бихте ли ми препоръчали магадини в София, където да ги видим на живо?

# 1 670
  • Мнения: 2 719
Здравейте на всички!

Сблъсквам се със сериозен казус по отношение на раницата за моята бъдеща първокласничка. Малката ще направи 6 в края на август и няколко дни след това тръгва на училище. Живеем в Австрия и на предварителната среща казаха, че държат на чанта, от онези твърдите. Само че дъщеря ми е изключително дребна и всички те са огромни за нея. Консултантите в един магазин ни обясниха, че дори самото тегло не е толкова голям проблем, колкото неправилното му разпределяне по нейния изключително тесен гръб. Към това се добавя факта, че малката трябва да пътува сама от училище до занималнята, което са 4 спирки с автобус и по около 5 минути ходене до целта. Това означава при така поставени неща, да ѝ докараме гръбначно изкривяване до края на първи срок. Мислех да вземем от тези дето се влачат, но от тях пък се изкривявала цялата походка..Та така, предложете ми моля някакво решение.
Намерих един модел , който тежи 650 грама, но определено самата чанта е твърде голяма.

# 1 671
  • Мнения: 4 791
Здравейте на всички!

Сблъсквам се със сериозен казус по отношение на раницата за моята бъдеща първокласничка. Малката ще направи 6 в края на август и няколко дни след това тръгва на училище. Живеем в Австрия и на предварителната среща казаха, че държат на чанта, от онези твърдите. Само че дъщеря ми е изключително дребна и всички те са огромни за нея. Консултантите в един магазин ни обясниха, че дори самото тегло не е толкова голям проблем, колкото неправилното му разпределяне по нейния изключително тесен гръб. Към това се добавя факта, че малката трябва да пътува сама от училище до занималнята, което са 4 спирки с автобус и по около 5 минути ходене до целта. Това означава при така поставени неща, да ѝ докараме гръбначно изкривяване до края на първи срок. Мислех да вземем от тези дето се влачат, но от тях пък се изкривявала цялата походка..Та така, предложете ми моля някакво решение.
Намерих един модел , който тежи 650 грама, но определено самата чанта е твърде голяма.

Ние ще имаме същия казус точно след една година Simple Smile Аз обаче си мисля, че съм го решила - спряла съм се на мзрката Scout, германска е, по всяка вероятност и в Австрия ги има. Твърди са, за да не се мачкат тетрадките и учебниците, имат презрамка през гърдите. Имат различни големини и модели, така че можеш да погледнеш на сайта на марката и като се ориентираш, да ги пробвате в магазин. Ние имахме ходене до немско преди седмица и синът ми пробва една такава чанта и му беше ок. Предполагам обаче, че зависи и от размерите на детето - моето е доста високо, в момента е 116 см. Засега съм се спряла на тях. Ако успея да взема нещо на намаление от немския амазон или от Аахен (най-близкия ни немски град), ще бъде идеално.

Можеш да погледнеш и марката Kipling.

За чантите с колела нищо не мога да кажа - в училището на сина ми са забранени, така че не съм ги гледала.

# 1 672
  • Варна
  • Мнения: 1 098
Без претенции за изчерпателност Scout са доста тежки на фона на Lego например.

# 1 673
  • Мнения: 2 719
Да, значително по-тежки са. Има една местна марка Baggymax , те имат модел , който тежи 650 грама, но е доста обемна чантата и за моята госпожица не е подходяща. Херлиц Миди плюс е малко по-събрана , но пак е твърде голяма. Киплинг не се ли носят само през рамо?

# 1 674
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
От всички раници кутии, които съм виждала Лего ми изглеждат най-тесни и прибрани. Мерихте ли някой от техните модели?

# 1 675
  • Мнения: 2 719
От всички раници кутии, които съм виждала Лего ми изглеждат най-тесни и прибрани. Мерихте ли някой от техните модели?
Не сме още, в събота ще ходим до някакъв по-голям магазин, дано намерим нещо, че просто съм в тотална безизходица и не виждам какво бихме могли да направим...
Сега ги проверих в Интернет-дават ги от 20 литра обем нагоре. Ние мерихме на Херлиц 15 и ѝ беше голяма

# 1 676
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Литрите понякога лъжат. Легото е по-тясно от Херлиц и може да пасне. Дано откриете да мери детето.
Аз взех Херлиц Флекси, но моя е много едър -над 130 см е вече и е 32 кг,като третокласник направо. Mr. Green

# 1 677
  • Мнения: 4 791
Без претенции за изчерпателност Scout са доста тежки на фона на Lego например.

Възможно е, не съм ги сравнявала. Приятелчето на сина ми в предучилищната е с Лего и на мен лично не ми допадат, но не съм ги сравнявала като тегло.

Киплинг имат всякакви. В белгийско повечето ученици, особено по-малките са с такива.

Тази е по-малка и не толкова твърда, но може да ви свърши работа. Не знам какво носят децата в първи клас. За сина ми определено е малка:
https://www.amazon.de/Kipling-INIKO-Schultasche-Latin-Pink/dp/B0 … pling+schultasche

Иначе за първи клас при нас препоръчват това:

https://www.amazon.de/Kipling-Mittelgro%C3%9Fe-SCHULTASCHE-FLUOR … pling+schultasche

# 1 678
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 446
От днес на сайта на Заландо има акция на чанти Киплинг има и ученически раници
https://www.zalando-lounge.de/campaigns/ZZLH4P

# 1 679
  • София
  • Мнения: 1 786
Може ли някой да ми препоръча магазин, където мога да видя на живо раници Topgal?

Общи условия

Активация на акаунт