Каква раница за първокласник?

  • 308 328
  • 2 341
  •   1
Отговори
# 1 785
  • Мнения: 4 765
О, да, естествено, че по-добре превантивни пари, отколкото за лекари.
ох, и аз не знам какво толкова носим...Sad имат много учебници и помагала /например по 3-4 по основните предмети + тетрадки, по другите май са по 2 + тетрадка/, неща за спорт, вода, храна /и то аз й давам следобедна закуска и плод, иначе обядва в стола/...абе бая си тежи. не мога да кажа точно тегло, но е тежка наистина. опитваме се да не носим тежки вещи /може би само кутията за храна, която е метална/, но пак.

Мерси за отговора. Честно казано, нещата някак си се събират като тегло. Моята дамска чанта също все тежи, пък не нося кой знае какво. В нашето училище не знам какви учебници и помагала се носят. Със сигурност ще носи по две кутии за сутришна и следобедна закуска + вода, но това го прави от 3-годишен, така че е свикнал. Нали сме чужденци тук, не съм минала през тукашната образователна система, така че представа нямам какво се учи, по какво се учи и изобщо как са организирани нещата. Имаме си обаче българско училище към посолството, което синът ми ще посещава от септември (подготвителна група). Трябваше да разпечатам списъка с учебници за първи клас, който ме впечатли: читанка, буквар, поне 2-3 упражнителни тетрадки, учебник по роден край (май нещо друго му се викаше) и поне една упражнителна тетрадка към него, 4 тетрадки с тесни и широки редове, отделно моливи, флумастери, някакви пръчки. Сториха ми се много за 3 часа учене веднъж в седмицата, така че няма да се учудя ако с математиката, рисуването, музиката, несесери, вода, .... се стига до 5 килограма.

Ама какво да се прави - знанието тежи Simple Smile

Успех!

# 1 786
  • Мнения: 5 598
Ние сме буквално на 4-5 мин. от училището. Случвало ми се е на 20-тия метър да се задъхам от тежестта на раницата ,а аз съм яка булка и издържам на тежести. Ежедневно се мъкне раницата,не винаги е като пълна с камъни,но за първолаци,ако мъкнат всичко наистина е непосилно. Но пък не ходи само ,ще мъкне придружителя.
Кутии купих,тежки,но запазват нещата вътре.Експлоатация 4 години,цена до 70-80 лв,биват.

# 1 787
  • Мнения: 5 234
Раницата тежи, основно защото имат прекалено много помагала по БЕЛ и математика + вода и храна. Другите предмети стоят в училище и това облекчава много, но недостатъчно.
Моите деца търкалят раници с колелца - и те са доволни, и аз съм по-спокойна, че няма да си изкривят гърбовете.

# 1 788
  • София
  • Мнения: 1 483
Моят син учи в прекрасно училище, в красива сграда с дух и атмосфера, но стара и малка. Там не могат да си оставят нищо освен кецовете за физическо и учебника по музика. Сутрин аз му нося раницата, тежи много. Веднъж в бързината я сложих само на едно рамо и се сецнах, една седмица едва ходех. А не съм на 8 и не тежа 30 кг. Той пък не носи никаква храна, т.е. никакви екстри освен учебни материали и вода няма.
На детето ми раницата е Лего, сега приключва втори клас и тя е перфектна, пу-пу. Ако нещо много жестоко не се случи  с нея, има още много вода да изтече докато я пенсионираме Simple Smile

# 1 789
  • Варна
  • Мнения: 2 264
Много са тежки раниците.Дъщеря ми сега завършва втори клас и раницата тежи доста.Добре, че тази година ни разрешиха да ги оставяме през седмицата в училище, че в петък като се прибираме от училище направо ще ми откъсне ръцете.Един път я теглих, около 8кг. беше, при това не с всички учебници, а само с папките по БЕЛ и Математика.В първи клас беше съвсем малко по-лека - около 6 кг. , но пък тогава всеки ден я разхождахме.Раницата я нося аз, детето си я качва от входа на училището до стаята на 2-ри етаж и си я сваля после долу пак.Много помагала имат, които им искат в училище, освен всички тетрадки и уч. тетрадки.По наше време не беше изобщо така, но ....времената се менят.

Последна редакция: пт, 04 май 2018, 20:44 от Море!

# 1 790
  • София
  • Мнения: 39 771
Моят син е 3ти клас. Тази година скъса две раници.
Неговата раница изобщо не мога да я вдигна.

# 1 791
  • Мнения: 1 457
Според мен тежестта освен от многото помагала идва и от самите учебници. Второкласника е по новата програма и учебниците и тетрадките са с гланцирана плътна хартия и самите те тежат много. Отделно като сложих помагала....Моите деца си носят само основните предмети всеки ден и тетрадките, а музика, рисуване и др си стоят в училище и пак е ужасно тежка Peace В това отношение обаче Херлиц е много удобна раница, когато я сложиш на гърба си. Не се усеща тежината на самата раница  Grinning

# 1 792
  • Мнения: 2 258
В началото на миналата учеба година внимателно следях тази тема. След претегляне на отзивите тук се спрях на Херлиц, но модел за след 1 клас. В края на учебната година мога да споделя, че изборът беше отличен. Взех я от Амазон за около 85 лв с транспорта. Чантата не е мръднала, доволна съм.

# 1 793
  • София
  • Мнения: 3 071
Може ли линк към модел за по-големи ученици на Херлиц?

# 1 794
  • София
  • Мнения: 4 035
Голямата ми дъщеря от първи до 4ти клас беше с Херлитц, кутия с пластмасово дъно. В 4ти клас я сменихме пак с Херлитц, но ето тази серия:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/376_1793_2567
Вече 2г е с нея, не е мръднала, една идея за по-големи е, събира всичко и съм доволна.
Малката за тръгването в пъри клас си хареса десен на Арс Уна, купихме я, раницата е много хубава, но ще видим колко ще изкара. Като характеристики даже надминава Херлитц, дано да се окаже вярно Simple Smile

# 1 795
  • София
  • Мнения: 973
Взех я от Амазон за около 85 лв с транспорта. Чантата не е мръднала, доволна съм.
Би ли споделила кой е модела? Аз съм харесала чанта от серията на Extreme4me http://www.oplus.bg/web/files/Temp/catalogs/Extreme4me_2018.pdf Някой има ли тяхна раница за мнение?

# 1 796
  • Мнения: 2 258
https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B01BNBAY0K/ref=mp_s_a_1_3?ie=UT … ds=herlitz+be+bag

Това е нашият модел, но я взех за ок. 35 лири. После видях даже още по-ниска цена, но друг десен.

# 1 797
  • В реалността
  • Мнения: 214
Аз за сега съм се спряла на Топгал, но искам да я видя и детето да я пробва. Знаете ли /във Варна, Шумен, Търговище например/ къде мога да намеря? Детето е много слабо, раницата ще се носи всеки ден и определено ще е много тежка за нея.

# 1 798
  • софия
  • Мнения: 1 305
Аз също съм се спряла на Хелиц, но ми се струва по удачно да купя модела, който е пуснала Giada, другите са ми прекалено малки(бебешки) за по дребни дечица са подходящи, но мето не е от дребните. Ето този модел е хубав https://www.amazon.de/Herlitz-Schulmappe-Schulranzen-Butterfly-D … A1122QFY&th=1
 намалена е и има допълнителни аксесоари.

# 1 799
  • София
  • Мнения: 973
Аз също съм на вълна Herlitz и в немския сайт попаднах на този модел: https://www.amazon.de/50008193-Schulrucksack-Organizer-Fach-ergo … Src=srch&th=1 Мисля, че е на добра цена.
Горната раница от поста на tzvetihc ми харесва като цена доста, но се чудя...малко по малка идва от тази, а и е едно общо отделение

Общи условия

Активация на акаунт