Каква раница за първокласник?

  • 308 328
  • 2 341
  •   1
Отговори
# 2 070
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Идеята ми беше да съм ви в помощ, а не да се заяжда те какъв точно формат е папката. А това, че и папките са пълен боклук е друг въпрос. Не съм доволна нито от копчетата им нито от ципчетата. Що папки сменихме докато намерим издръжливите.  Simple Smile

# 2 071
  • Мнения: 12 038
http://struvasi.bg/product/3819/ranitsa-za-momiche-bulldozer.html
Раницата на щерката е този размер, само картинката е по-различна. Побира всички папки,учебници и тетрадки, в това число и блок А4. Празна е 500 грама, но и детето ми е втори клас, 123см и 16кг.

# 2 072
  • София
  • Мнения: 982
iv.elina Не сте ме разбрали, не се заяждам, напротив, подкрепям мнението Ви. За мен е безумие това изискване за папките, които вечно се късат и всичко пак накрая е нахвърляно в раницата.

# 2 073
  • София
  • Мнения: 8 283
Идеята ми беше да съм ви в помощ, а не да се заяжда те какъв точно формат е папката. А това, че и папките са пълен боклук е друг въпрос. Не съм доволна нито от копчетата им нито от ципчетата. Що папки сменихме докато намерим издръжливите.  Simple Smile
Извинявай, не беше заяждане.
Сетих се колко голяма бе раницата на моя първокласник и сякаш тя го носеше, а не бе А3 (представих си какво би било с този размер)... Между другото на косъм съм да купя А3-чанта, за 5класник за листата по рисуването, отделна (от раницата) само за тях.
Скрит текст:
Като тази:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/49666
Никога не е носена "настройката" - чантата за обувки/спорт се закачва над капака.
https://www.amazon.de/Staedtler-661-Zeichenplattentasche-wassera … ;keywords=a3+case

# 2 074
  • Мнения: 4 765
Като чета изискванията за помагала в българските училища, имам чувството, че някой стои някъде и по цял ден мисли каква гениална новост да въведе. За какво са тези папки?! Освен допълнително да тежат в чантата, друга полза не виждам.

# 2 075
  • София
  • Мнения: 8 283
За отделните предмети са, за да си намират нещата по-бързо.
При моите не са го прилагали, но при някои деца си е изискване на класните.

# 2 076
  • Мнения: 4 765
Те колко точно предмета имат, по-специално първолаците?! Български, математика и едно, дето по мое време се викаше ‘роден край’, евентуално чужд език за някои. Излишни са, смятам.

# 2 077
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Момичета,папките са улеснение.На фона на цялата бумащина те са просто игла в купа сено.Имам първокласничка ,първите 2 месеца беше голям зор докато запомня по кой предмет колко бройки учебни книжа трябва да има в дадена папка.По математика са 5бр.,а по четене и писане са 6бр.и ако всичко това е напускано в раницата познайте кога ще ги изкарат от там и ще започне часът.Така поне вади папката и готово.Няма да забравя думите на класната на първата родителска среща-нали не искате децата ви да са ,като тези  по селата-със един учебник и една тетрадка.Женицата предвидливо беше си спретнала един списък със допълнителни истории за скромните 60лв.Винаги съм се чудела нужно ли е да се носят всичките тези неща в час и успяват ли за пустите 35 мин. да ги прелистят и да работят-ами успяват  Simple Smile

# 2 078
  • Мнения: 4 765
Ами то проблемът идва от броя помагала. Но като знам за 2 часа и половина българско училище колко неща носи моето дете и колко допълнителни листове получава (за които освен всичко носи и класьор), хич не ме учудват петте помагала по математика и шестте по писане и четене. Дано да е за добро, но все ми се струва, че нещата могат да се оптимизират.

# 2 079
  • Мнения: 29 390
При нас не мъкнат раници, стоят им в стаята, имат си шкафове. Петък я взема, за да видя какво е учил и да я поправим - да се залепи някоя тетрадка, учебник, да се допълни несесера. Ако сложи всички необходими учебници и помагала, раницата и аз не мога да я нося....

# 2 080
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Добре де, това не е ли кофти в известен смисъл? Цяла седмица да нямам никаква идея какво учат, затруднява ли го нещо, има ли нещо за обясняване, де да знам, мисля, че бих предпочела да съм малко повече в час. Иначе факт, раниците са безобразно тежки. Да не говорим за другата приумица на ръководството на бъдещото ни училище - първокласниците да са на ЧЕТВЪРТИЯ етаж! Е тая простотия има ли я другаде искам да знам??? Значи пускам го на вратата, щото вътре не е разрешено да се влиза и детето влачи четири етажа тежката раница, блъскайки се и разминавайки се с големите ученици? Просто съм без думи. Освен това само на четвъртия етаж няма обезопасителни решетки на прозорците, на трите долни има. Не знам, не знам, чудя се какво мога да направя, писмо в инспектората ли, що ли? Директорката само свивала рамене и измисляла нейни си причини за това нещо, аз ли не съм в час и преувеличавам или наистина е безобразно?

# 2 081
  • София
  • Мнения: 3 071
В класа на сина ми всеки ден се носят папките по български език и математика, точно с цел родителите да са информирани. Помагалата по английски език и приложните предмети стоят в шкафчето в училище.
Иначе аз съм много доволна от качеството на раницата - Пулс, но за съжаление се оказва твърде малка. Не се събира кимоното за карате и гуменките за него. За физическото има други, които стоят в шкафчето. Налага се да носи отделен сак за каратето, а то е три пъти седмично и определено е неудобно. Наесен ще купувам друга. Може същата марка, но по-голям модел.

# 2 082
  • Мнения: 29 390
Така или иначе домашните се пишат в занималнята. Ако има нещо недописано се взема само тази тетрадка. Прибираме се вкъщи след 19 ч., тепърва няма да преговаряме наученото през деня. Ако има нещо неясно, се гледа събота и неделя.

# 2 083
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Месечинка виторога и аз бих се притеснявала. В училищата, за които знам в Бургас винаги първокласниците са на първия етаж. Местят ги от втори клас нагоре по етажите. Освен прозорците и това катерене на стълби не ми харесва - бързат, бутат се, бутат ги по-големите ученици. Защо не се организирате родилите и да отидете на групова среща с директора?

# 2 084
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Аз твърдо съм решила да направя нещо, въпросът е защо толкова години нищо не е направено... Липса на диалог с директора ли, непукизъм от родителите ли...

Общи условия

Активация на акаунт