Каква раница за първокласник?

  • 309 428
  • 2 341
  •   1
Отговори
# 2 220
  • София
  • Мнения: 8 294
Tupperware раздаваха в училищата преди време. Ползва я малко детето, докато й се нарадва, тежка е самата бутилка, а и не съм любител на директния маркетинг. После пак се върнахме шишета с филтър - Брита, но след като счупи на поредното капачката (а и се зацапва там където се пие) , сменихме с https://remedium.bg/watter-bottle/bobble-sport-carbon-filter-650ml-navy.html
Тези са от по-мека пластмаса.
За шишетата гледам да са BPA free, в амазон има голям избор

# 2 221
  • София
  • Мнения: 982
Tupperware шишетата за да не миришат се държат една нощ във фризера.

# 2 222
  • София
  • Мнения: 4 493
Tupperware бутилката не е тежка, напротив доста по олекотени са и от  Акуа, Допер и др разни бра фри бутилки. Имам и две бутилки на Допер, но според мен не са подходящи за дете, иначе са страхотни и много удобни за миене, стават и на чашка.

# 2 223
  • Мнения: 2
Здравейте!
Надявам се, че нямате нищо против да се включа с въпрос, който може вече да сте обсъдили но нямам време да изчета цялата тема за това направо ще питам. Някой има ли отзиви за раниците ERGOBAG. Заслужават ли си? Simple Smile

# 2 224
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 485
Здравейте!
Надявам се, че нямате нищо против да се включа с въпрос, който може вече да сте обсъдили но нямам време да изчета цялата тема за това направо ще питам. Някой има ли отзиви за раниците ERGOBAG. Заслужават ли си? Simple Smile


Много са хубави, практични са, но рядко правят намаления. В училището на сина ми повечето деца с Ергобег или Херлиц. Ергобег са много често в комплект със сак за спорт, малка раничка и несесер и това ги оскъпява съвсем. На моя позната детето е с такава вече трета година и изглежда като нова. за съжаления моя син не е с такава, той си хареса една в България, но аз без да искам я повредих при пране слес втората година и вече не си заслужаваше да дадем толкова пари и му взехме Дакине, която според мен не е най-удачния избор за периода 1-4клас (мачкаг се нещата вътре).

# 2 225
  • Мнения: 4 813
Здравейте!
Надявам се, че нямате нищо против да се включа с въпрос, който може вече да сте обсъдили но нямам време да изчета цялата тема за това направо ще питам. Някой има ли отзиви за раниците ERGOBAG. Заслужават ли си? Simple Smile


Една приятелка се кълне в тях. Синът ѝ е с такава раница, а самата тя е от хората, които не купуват нещо, преди да са изчели проучвания и статистики. И аз съм такава, де.

Ergobag беше едната от двете марка, която ортопедът на сина ми препоръча. На мен не ми допадна на външен вид и затова не я взех, но явно са качествени раници във всяко едно отношение.

Дали си заслужава, всеки сам си преценява. Бях писала преди, че за мен раницата е инвестиция в гърба, съответно здравето на детето. По същата логика изсипах доста пари за бюро и стол. Освен това нещата опират и до финансови възможности - 250 евро за раница, особено в контекста на българския жизнен стандарт, е една доста сериозна сума.

# 2 226
  • Мнения: 1 534
На мен ми предстои догодина да купувам раница,но чета темата ви и се интересувам отрано.
Кога правят намаления на раници и ученически пособия или изобщо правят ли?

# 2 227
  • Варна
  • Мнения: 25 295
Ох, леле, 250 евро за раница, верно ли са по толкова... Тъкмо щях да ровя тези пък какви са, хич да не ги гледам значи. Виж, за бюро и стол и аз чета в момента за тези, растящите заедно с детето, с повдигащ се плот... И те са цифра, а и не са ми много красиви, но виж за такова нещо по-бих дала пари, предполагам, че наистина са много по-удобни от стандартните.

# 2 228
  • Мнения: 4 813
За съжаление са по толкова, Месечинка.

На сина бюрото е с повдигащ се плот за лява ръка + цялото бюро се регулира според височината на детето. Гледам го сега - бюро, не знам дали е хубаво или грозно. Щях да поръчвам по интернет по-евтина алтернатива, ама имам лош опит с поръчка на мебели и се отказах. Освен това четох из разни коментари как на някои бюра повдигащият се плот падал от само себе си, та като знам моето как ще си напъха пръстите, където не трябва, реших да не рискувам. Надявам се с това бюро да изкара до 12-и клас. А и нали е този пуст гръбначен стълб?! Честно, кола и апартамент си купих с по-малко мислене и четене, отколкото раницата, бюрото и стола.

Последна редакция: вт, 14 май 2019, 18:43 от Nedinka

# 2 229
  • Мнения: 29 849
Ние взехме бюро под ъгъл. Ето това:



Търсихме точно такова, за да ни пасне на разпределението в детската.

# 2 230
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Тези растящите бюра и аз ги гледах. Обаче като видях цифрата и се замислих, че поне до края на 4 клас, детето ще е на занималня и реално това бюро ще се ползва примерно един ден седмично. Не виждам причина да вложа такава сума.

# 2 231
  • Варна
  • Мнения: 1 107
И аз избирах бюро дъъъъълго ... и само на земята/дивана/холната маса/леглото  се учи Simple Smile

# 2 232
  • Мнения: 29 849
...пак че се учи.

# 2 233
  • Мнения: 4 813
И аз избирах бюро дъъъъълго ... и само на земята/дивана/холната маса/леглото  се учи Simple Smile

Важното е, че учи 😄

# 2 234
  • Варна
  • Мнения: 25 295
Ами в един момент ще трябва да учи и вкъщи, а не виждам смисъл сега да купя едно бюро, а след 3-4 години друго. И като знам как обичам да сменям мебели като нищо ще откара до края с едно. Не че аз не съм учила на обикновена маса, ама все пак... Иначе гледах цени около 250 лева из нета, не е чак толкова много, те обикновените талашитени са над 100..

Общи условия

Активация на акаунт