СЕДМИ КЛАС - 21 тема - 6 + 6 Денят!!!

  • 38 005
  • 736
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 607
И ние имаме по странно желание с искаме японски език . Аз си мисля че в София няма училище в което да научи езика и затова я облъчвам да си хареса  друг език . Peace
Но ако е музикална не я спирай  Hug

# 661
  • Мнения: 1
Nadezdha96 Има японски  Simple Smile във 18 СОУ

# 662
  • София
  • Мнения: 18 249
И ние имаме по странно желание с искаме японски език . Аз си мисля че в София няма училище в което да научи езика и затова я облъчвам да си хареса  друг език . Peace
Но ако е музикална не я спирай  Hug

Защо да няма..18 СОУ, японската паралелка е на ниво, подкрепя се от посолството, в нея се инвестира много. Peace Имат и японски преподаватели. Познато дете на дъщеря ми тази година спечели състезание по ораторско майсторство на японски. 11 клас е в японската паралелка. Надви  и студенти, следващи японистика. Наградата й е не знам колко време безплатен престой в Токио с обучение. Hug

# 663
  • Мнения: 568
доколкото съм чувала, да се учи японски там е страхотно
Nadezdha96 Има японски  Simple Smile във 18 СОУ

# 664
  • Мнения: 1 100
притеснявам се какво ще прави с тази музика за в бъдеще


Права сте! Не слушайте какво ви говорят хората! Не винаги са особено добронамерени Wink
За мен средата е важна. С пеене не пречи да се занимава сериозно и докато учи в Езикова Wink Познавам много такива примери. Някои от които завършват Езикова, имат едно добро средно образование и решават да продължат в консерваторията.

Талант ли е, няма къде да избяга. Винаги ще го носи в себе си и ще я тегли да го развива. Но езиците трябва да се учат и няма как да стане без учене. А най-доброто място за това са езиковите гимназии. Peace
На мнение съм, че на седмокласниците не бива да се дава прекалена свобода на избор. Нямат опита и виждането на възрастните.

# 665
  • София
  • Мнения: 18 249
притеснявам се какво ще прави с тази музика за в бъдеще


Права сте! Не слушайте какво ви говорят хората! Не винаги са особено добронамерени Wink
За мен средата е важна. С пеене не пречи да се занимава сериозно и докато учи в Езикова Wink Познавам много такива примери. Някои от които завършват Езикова, имат едно добро средно образование и решават да продължат в консерваторията.

Талант ли е, няма къде да избяга. Винаги ще го носи в себе си и ще я тегли да го развива. Но езиците трябва да се учат и няма как да стане без учене. А най-доброто място за това са езиковите гимназии. Peace
На мнение съм, че на седмокласниците не бива да се дава прекалена свобода на избор. Нямат опита и виждането на възрастните.
Peace Твърдо заставам зад това мнение. В 7 клас детето ми си беше наумило да учи поп и джаз пеене. Избра обаче езикова, а с пеенето продължава да си се занимава активно  и до  днес. Peace И за миг дори не е съжалила за този избор.

# 666
  • Мнения: 8 229
момичета, аз ли пак не гледам където трябва или .... newsm78

статистиката за София не трябва ли да е публикувана тук
http://www.minedu.government.bg/top_menu/general/2013_framework.html

Тук са само бланките. А защо РИО не публикуват информацията си в този формат - не знам.

# 667
  • Пловдив
  • Мнения: 1 583
пенсионирана русалка, благодаря за подробния отговор!!!!  Heart Eyes
И как ме помниш, изумена съм, аз от много време не съм писала в темата, даже за 10 клас май никак.
Моя десетокласник го дава много мързеливо Sad И тази година вече ми е много трудно да се преборя с него и като цяло не вземам никакво участие в тази му дейност. Та затова и няма с какво да се включа в темата.

# 668
  • Мнения: 8 860
А някой би ли споделил мнение за Търговската гимназия в Пловдив? newsm78

Племеникът го приеха там миналата година. Ми....ако имате шанс за някоя от двете езикови не се колебайте да ги пишете на първо място.

Личната ми класация:
1. ЕГ"Пловдив"
2. ЕГ"Иван Вазов"
3. МГ
4. ФЕГ
Останалите....

На моя приятелка сина има оценки достатъчни за всяко училище и точно  сме в чуденка кое да избере. Той иска немски език, и са им казали, че сега е по-добре в ЕГ"Иван Вазов", защото там се били преместили учителите и центъра за сертификати (или нещо такова, не знам дали запомних правилно). Моля, ако някоя мама от Пловдив има достоверна информация, да помогне.

Дорис, защо не се мяркаш вече в десетокласната тема.. Hug

По въпроса ти, не съм от Пловдив, но все пак имам някакво   инфо по въпроса с DSD-то. След 9 клас децата и в двете училища държат изпит за прием в тези паралелки. Приетите след този подбор , след двегодишно обучение по програмата,  в 12 клас държат изпита за сертификат. Разликата е, че през предходни години централата е била в ЕГ "Пловдив", а май от 2010 е преместена в EГ"Иван Вазов". Но това принципно не променя много картинката..За детето  не  е от значение къде е изпитната  централа , важно е да е  в паралелка, в която обучението е по програмата. А според официален документ на сайта на немското посолство у нас и двете гимназии предлагат такива паралелки. Peace Аз бих се поинтересувала  и къде има повече немски преподаватели към момента, както и бих погледнала кое от двете училища води като представяне на матурите. Иначе, ето го файла с училищата по ДСД:
http://www.sofia.diplo.de/contentblob/3215326/Daten/958436/DSD_S … lgarien_Liste.pdf

Но...Все пак файлът е от август 2010. Бих звъннала, ако съм на мястото на родителите,  в посолството да питам превантивно  дали има някаква промяна.  Thinking

Абсолютно си права, спести ми обясненията по този въпрос. Simple Smile Лично мнение-децата от ЕГ"Пловдив" излизат с по-добър немски от тези в "Иван Вазов", да не се счита за меродавно.

# 669
  • София
  • Мнения: 27
Отчитам се: и аз се присъединих към звънелите в МОН. Бях доста крайна, настоявах, а човечецът отсреща обеща да предаде "по-нагоре" и "в РИО".

Къдрица, извинявай, класен ръководител на сина ти до 4 клас да е била Стрельова? Може и на лични.

# 670
# 671
  • Мнения: 363
боже хора объркана съм моето дете се явява на изпит по музика и иска музика , а аз искам езиковите .....дайте съвет майки


Скрит текст:
25:20-30.
"И като пристъпи оня, който бе взел петте таланта, донесе други пет и казва: господарю, ти ми предаде пет таланта: ето, аз спечелих с тях други пет. Господарят му рече: хубаво, добри и верни рабе! В малко си бил верен, над много ще те поставя; влез в радостта на господаря си.

Дойде също и оня, който бе взел двата таланта, и рече: господарю, ти ми предаде два таланта: ето, аз спечелих с тях други два. Господарят му рече: хубаво, добри и верни рабе! В малко си бил верен, над много ще те поставя; влез в радостта на господаря си.

Пристъпи и оня, който бе взел единия талант, и рече: господарю, аз те знаех, че си жесток човек: жънеш, дето не си сеял, и събираш, дето не си пръскал; и като се уплаших, отидох, та скрих таланта ти в земята; ето ти твоето. А господарят му отговори и рече: лукави и лениви рабе! Ти знаеше, че жъна, дето не съм сеял, и събирам, дето не съм пръскал; затова трябваше парите ми да внесеш на банкерите, а аз, като дойдех, щях да си прибера своето с лихва; вземете, прочее, от него таланта и го дайте на оногова, който има десет таланта;  защото всекиму, който има, ще се даде и nреумножи, а от оногова, който няма, ще се отнеме и това, що има; а негоднuя раб хвърлете във външната тъмнина: там ще бъде плач и скърцане със зъби. Като рече това, извика: който има уши да слуша, нека слуша!"
има една много хубава притча за талантите (може би сме взела тази дума съвсем съзнателно, макар, че едно време са били пари) нека децата който имат талант да си го развиват. Никой не знае какво ще е после Simple Smile

# 672
  • Мнения: 16
паралелката е музика с разширено изучаване на английски и втори език испански

# 673
  • Мнения: 1 413
djena76 разбирам ти притесненията, при нас е така с рисуването, притеснявах се, но като започна да печели конкурси и като каза, че това иска и като я виждам как напредва откакто ходи на уроци, как да я спра. А физиката така й върви, аз пък искам немски да учи...Ако детето ти има изявен музикален талант според мен не бива да го спираш! Децата ни може да не разсъждават като нас родителите, но имат интуиция и по-малко се влияят от стереотипи от нас, възрастните.

# 674
  • Пловдив
  • Мнения: 1 583

unadaptable, мерси!
Ей момичета, страхотни сте, знам си аз че само тук мога да получа бързо най-много информация и мило отношение!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт