Дозиране на Фризопеп след 6-ти месец

  • 512
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 736
Леко съм озадачена от описанието за разреждане на Фризопеп след навършване на 6 месеца на бебето. Препоръчва се добавяне на една допълнителна лъжичка сухо вещество на всеки 180 мл. вода, което не съм срещала по опаковките на нормалните млека, които сме ползвали. Моля, ако има мами, давали Фризопеп, за коментар и най-вече за мнение дали да добавям лъжичка прах.
Предварително благодаря за отговорите!

# 1
  • Мнения: 27 524
Нямам опит с Фризопеп, но принципно специализираните млека нямат последващи номера - 2,3. Т.е. формулата остава непроменена. Вероятно идеята на добавянето е да се направи една идея по-концентрирано откъм витамини и минерали, както това търпи изменение в млеката с увеличаваща се цифра.
Не знам дали е така, просто следвам така логиката. Дано се включи някой с по-конкретно мнение  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 3 736
През същата логика минах и аз; мерси за съпричастността в умуването, Блонди! Grinning
Гложди ме обаче страх от възможна дехидратация с по-голяма концентрация на разтвора, или греша? newsm78

# 3
  • Мнения: 27 524
Количеството не е голямо спрямо водата. Ако детенцето ти се засища достатъчно, може и да не добавяш тази допълнителна лъжичка  Simple Smile

А и странично вода приема ли?

# 4
  • София
  • Мнения: 3 736
Гола вОда е малко в това отношение Grinning- има дни в които пие, други изобщо не близва. Виж, ако е замаскирана с нещо чаено може да изпие всичко, което му се предложи.
Не че ми е на живот и смърт, но се надявам да се включи някой за тая лъжичка...Иначе ще ми се наложи да опра до ЛЛ, която все още ми казва "капацитетът на стомаха е максимум 160мл. и повече не се дава за нищо на света!"  Grinning

# 5
  • Мнения: 27 524
Виж, кърмените бебета са съвсем друга категория  Simple Smile До края на 6-ти месец те наистина приемат между 60 и 110мл. Но само изключително кърмените. За бебета на АМ това правило не важи  Simple Smile
На 6м едно бебе спокойно приема по 200, дори 250мл  Peace

Това, което мога да те посъветвам, изхождайки аз какво бих направила, е да провериш на кутиите на друго такова мляко какво е указанието - Аптамил АДЦ, АЛЛ110, за тези се сещам. Ако го няма същото - не добавяй. Ако го има - слагай и не го мисли повече  Hug

Общи условия

Активация на акаунт