МАЙСКИ БЕБЕТА, добре дошли :), бъдете здрави, палави, добри!

  • 32 256
  • 748
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 484
И откъде мога да си купя слинг? Да знае някоя от вас  магазин по-изгодно в центъра на София ?
И кой чай на Хип за кърмачки ползвате: Аз първо си взех на пакетчета, сега си купих на гарнули. То е почти еднакъв състава, но по различен начин са обработени билките.
Аз моят го взех от Продавалник, много е запазен почти не е ползван и беше почти на 1/2  от цената. просто не бях сигурна дали на мен ще ми е удобен  и на беба също разбира се . Сега съм много доволна. Нов предполагам че във всеки детски магазин има, а съм чувала , че някои мами сами си ги шият newsm78

# 151
  • Мнения: 76
Тъкмо и аз си мисля да си взема слинг.Но се чудя той до кой месец се ползва или като кг има значение че ние сме едрички и се чудя има ли смисъл? newsm78
Че постоянно се разнасяме из къщи.То може би ще е топличко с него през лятото.Който има може да сподели,ще съм много благодарна.

# 152
  • Мнения: 18
Камбанчо, от Аптамила ака ли всеки ден? Ние с тоя Нан акаме на 3 дена един път и като стане време за акане е ужас, един рев, едно напъване и така половин ден примерно докато изкара акото.

# 153
  • Мнения: 1 350
привет,
naninna, както са ти писали, дано намаляването на кърмата е временно.
а не е хубаво да си изпускате парата с тм един срещу друг,
ее, намерете си занимания дето да ви отпускат, навън или у дома  Peace
аз съм сигурна, че обръщаш внимание и на бебо, и на тм. надявам се и той на двете ви  Heart Eyes
така се прави според мен. няма най-важен.

мм другата седмица пак забягва командировка май или по-другата, много кофти...

след втория месец аз носих малката в кенгуру.
слинг може от първия ден, аз и сега нося Насето в слинг - с халки е, от двойния, той ми е подарък от една мама от септемврийската тема...
много е удобен, защото двете ми ръце са свободни и действам у дома така,
за лятото навън също е удобен, особено ако трябва бързо да излезеш.
има тема за слинговете.
да си купиш - най-добре он-лайн.
ето ти и линк от блога на Бу - на първа страница е, как да си направиш сама -
http://missby.wordpress.com/2010/05/12/no-sew-ring-sling/

ето и видео:
http://www.youtube.com/watch?v=fm-7UZH-UI4

слинг може да се ползва, зависи и от модела, до 3г, някъде до 12-15кг, освен ако много не ти тежи де.
може и до повече май, зависи от модела.
шал е много удобен също, но сега не ползвам, щото много топло ще е с него за бебо, така си мисля, пък и за мен да се увивам в тая жега.
още нещо щях да пиша за слинговете, ама забравих  ooooh!

# 154
# 155
  • Мнения: 151
С риск да се повторя и да досадя, но видях, че консултантите следят тази тема за въпроси към тях, затова ще пусна моето питане отново.

Към ЛЛЛ

Има ли резон в твърдението на лекарка, че кърмаче на 1 месец хаби повече енергия при сукане, отколкото му дава кърмата? Затова вместо по 40 минути общо, трябва гърдите да се дават по 10 минути всяка.



Бях писала по-назад, че имаме проблеми с качването. Според везната, която взехме, дъщеря ми (само на кърма) върви със следния темп - 14.05 - 3510//26.05. - 3660//27.05. - 3750//7.06 - 4210. Изписана е с тегло 3500, което означава качване на около 700 г досега. Споре дкантара на лекарката обаче е качила 500 грама и ми препоръчва да давам по 30-40 мл АМ след едно от вечерните кърмения.
Дали да започна? Какво рискувам и какво мога да спечеля с това?
Имам препоръка и за намаляване на времето за кърмене, поради посочената горе причина.


Освен това има и лек обрив по главичката, което според лекарката пак било от кърмата. Трябвало да спазвам правилната диета - без шоколад и ядки. Аз шоколад не съм помирисвала от векове, а ядки ядох само първите 2 седмици. Какви храни, които консумира майката, могат да причинят поява на пъпчици у детето?

С лека ирония, но и с притеснение от думите й констатирам, че имам най-ужасната кърма, от която освен че детето ми не качва, се обрива!!!

# 156
  • Мнения: 76
Дидолиния засега поне нямаме проблем с акането.Иво ака по 2-3 пъти на ден,не е много но ден не сме пропускали.Напъва се милото,но не мисля че му е голям зор.

# 157
  • София
  • Мнения: 451
Привет и от мен имам въпросче към ЛЛЛ

Моят бебок е на 40 дни и е на изключително кърмене от самото начало. Храни се и наддава доста добре - за един месец качи 1800 и 6 см. и в момента е 5200. Храни се на около 3 часа, само нощем прави 4 часова пауза (но се кърмим) и суче реално 10на минутки, като храня само от едната гърда. От два-три дни обаче, започна да огладнява на 2 часа, но не защото не му стига кърмата (доколкото мога да преценя), а по-скоро защото суче по 5-6 минутки и или заспива, или отказва да суче повече, или започва да се гърчи и да се опитва да ака и пръцка, но отказва да яде. Можете ли да ме посъветвате на какво би могло да се дължи това? Благодаря ви  Hug

# 158
  • София
  • Мнения: 484
Сега се върнахме от педиатъра , наддали сме 820 гр и 3 см сме пораснали newsm44 newsm44, аз не очаквах толкова , т.к първите 2 седмици беше качила само 100 гр Cry, така че за останалите 2 седмици е качила 720гр.

Камбанчо слинга е много удобен, моя съвет е пробвай първо от някоя приятелка ако имаш, за да пробваш какъв ще ти е най-удобен  и тогава си вземи.

# 159
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 861
Има ли резон в твърдението на лекарка, че кърмаче на 1 месец хаби повече енергия при сукане, отколкото му дава кърмата? Затова вместо по 40 минути общо, трябва гърдите да се дават по 10 минути всяка.
Не. Макар че в ранна възраст храненето (кърмене, ядене от шише) е трудоемък процес, който уморява бебето, това не значи, че то не извлича ползи и допълнителна енергия от кърмата. Напротив, то има излишък и по тая причина повечето бебета растат "като гъбки" Simple Smile
Ако се дават само по 10 минути обаче, много бебета чисто и просто няма да се нахранят - защото имат нужда да ядат по-дълго време, дори да починат малко на гърдата, за да поемат нужното им количество.


Бях писала по-назад, че имаме проблеми с качването. Според везната, която взехме, дъщеря ми (само на кърма) върви със следния темп - 14.05 - 3510//26.05. - 3660//27.05. - 3750//7.06 - 4210. Изписана е с тегло 3500, което означава качване на около 700 г досега. Споре дкантара на лекарката обаче е качила 500 грама и ми препоръчва да давам по 30-40 мл АМ след едно от вечерните кърмения.
Дали да започна? Какво рискувам и какво мога да спечеля с това?
Имам препоръка и за намаляване на времето за кърмене, поради посочената горе причина.
Валидно е теглото, отчетено на един и същи кантар от изписването, защото от кантар до кантар може да има 100-200 грама разлика. Още, наддаването се мери от най-ниското тегло след раждане, т.е. във вашия случай 3,510 кг. За 26 дена 700 гр е прилично наддаване, а и има още няколко дена до точно един месец Laughing
Бебето има право на 2 прегледа в рамките на 40 дена след раждането в болницата, където се е родило - в идеалния случай можеш да засечеш на кантара, на който е теглено при изписването и да видиш точно колко е наддало.
Иначе не е проблем да се засича и на друг кантар, разбира се, но трябва да се измери по един или друг начин и вече занапред да се гледа наддаването на бебето.


Освен това има и лек обрив по главичката, което според лекарката пак било от кърмата. Трябвало да спазвам правилната диета - без шоколад и ядки. Аз шоколад не съм помирисвала от векове, а ядки ядох само първите 2 седмици. Какви храни, които консумира майката, могат да причинят поява на пъпчици у детето?
Второ мнение може да е от полза.
Много рядко се случва бебето да е дотолкова чувствително към храната на майката, че да реагира от кърмата. Често обаче майките забелязват, че между 2 и 6 седмици бебетата имат пъпчици; много лекари са на мнение, че бебето се "чисти" от хормоните, приети в утробата от майката чрез тези пъпчици. Може би второ мнение от опитен педиатър ще е от полза, ако се притесняваш от това.

# 160
  • Мнения: 173
Ето ни и нас- върнахме се от педиатъра, направихме пробно кърмене и от лявата гърда за 15-на минути изяде 60мл.Ще трябва да дохранвам и тези дни да се цедя или да се мерим на всяко хранене , за да проследя дебита на гърдите.Надявам се да е временно и пак да се увеличи.Ще меря тези дни и се чудя кантар да купя, за да не трябва да цедя преди всяко хранене.Притеснена съм,но се надявам да се увеличи пак кърмата , няма да се отказвам от кърменето.Иначе е качила от изписването е качила 890 грама и 3 см.Каза, че наддава добре, но все пак ще се дохранваме до разликата от 90-100мл

# 161
  • Мнения: 1 350
naninna,
моят съвет е да се обърнеш към ллл  Peace
според мен не трябва да дохранваш,
свари си сега жито, утре пак, изяж овесени ядки, ама не крънчи и една верея 2.9 процента и утре пак.
пий 2 л вода днес,
не се карайте с тм, малко си направете романтика, свещи, игра на федербал докато сте навън, айде сега е студ,де, може по половин бира да си пийнете и тн...

ама какви са тия педиатри... разбирам да не е наддала от раждането, та тя е минала половин кило наддаване, сега може и да не наддава до края на месеца дето се вика...
и за какво да дохранване... всеки път ли искаш да си мериш грамажите,
я ми кажи ти на всяко ядене представяш ли си да изяжда дете необходимите му калории, мазнини...

ох, емоцирам, ама се ядосах като прочетох.
преди дни буквално гърдите ми бяха празни и двете му дадох на едно кърмене и празни и викам брех...
може би щото преди цикъла беше. както и да е, на всяка се случва...
и жито сварих, вода се налях и после пак си бяха ок и пълни.

ох, аз много запичащи храни ядох днес, забравих и кисело мляко да ям и бебо още не се е изачкал...
сега хрупам овес .

# 162
  • Мнения: 326
Нанина, дохранването да не и намали апетита за кърма? Така ще ти намалее още  Rolling Eyes
Аз досега не съм давала АМ.Дори за болницата не знам дали са и давали.Мисля, че не, защото Ида все при мен си беше, а една майка от коридора нещо ми се оплака, че нямала кърма, детето ревало, а те отказвали да и дадат АМ и казвали да е по-упорита с кърменето. Което от една страна е добре, но от друга-майката полудява. Тя първите дни като не можеше да яде пълноценно и изпадах в едни истерии, не знаех какво да правя.
Имаше дни, когато едва ли не се местех само от леглото, на дивана и Ида ми беше непрекъснато на гърдите.Да съм имала паузи само през нощта за по 2-3 часа.Зърната тогава ми се бяха изранили от непрекъснато смукане  Laughing
 
След 10-тина дни става на 2 месеца, колко бързо мина времето. Чак не мога да го осъзная още  Rolling Eyes А аз все още я гледам като извънземно и не ми е ясно кога какво иска, защо плаче и какво и има.
 
Днес нещо не съм в кондиция и настроение. Снощи излизахме, сдухах се малко. Мислех си, че след като имам дете и някак ще съм по-уравновесена и няма да ме вълнуват някакви тийнейджърски истории и чувства. едни такива мисли и чувства ме вълнувта, неподходящи за майка и жена с прекрасен мъж до себе си. Абе...нещо хормоните ми май не са в ред  Joy

# 163
  • Мнения: 173
Белле, надявам се да не и намалее апетитът за кърма, моля се да е временно от недоспиването .Аз пък като легна да спя и само кошмари сънувам- или че искат да вземат Ния или , че ММ си тръгва с нея.Ужас някакъв.Ти не се притеснявай има си моменти , в които ни е сдухано, ама ще се оправим-една разходка малко глезене и готово Hug Hug
Жос, няма да се отказвам от кърмата, ще се боря да си я кърмя.Ей сега баба ще ми свари жито, изпих си чая за кърма, ядох, изпила съм вече минимум 2 литра вода.Ще си се боря да си кърмя бебка, искам да си яде от мен, приятно ми е.Дано да е от нерви само и недоспиването и пак да тръгнат нещата,аз от дясната имам повечко, лявата е проблем , но ще правя масажи , компреси всичко , което трябва

# 164
  • Мнения: 151
Бу, благодаря ти много. Щом според теб 700 грама е прилично наддаване, абсолютно ти се доверявам.

Четох, че минимумът е 113 г на седмица, което прави 452 на месец. Щом сме над минимума, пак е добре.

Нанинка, вие сте качили повече от нас, защо ще даваш АМ. И мен това ме посъветваха - да дохранвам след поне едно кърмене, но изобщо не искам. А с везната можеш само да се филмираш. Ние взехме под наем. Не мисля, че ми помогна кой знае колко. А и накрая педиатърът пак мери с неговия си кантар и резултатът може да е друг.

Общи условия

Активация на акаунт