МАЙСКИ БЕБЕТА, добре дошли :), бъдете здрави, палави, добри!

  • 32 236
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 843
И ние нямаме брак,само сме сгодени.Скоро му говорех,че 2014 така и иначе трябва да си сменям личната карта може и да подпишем,че да мина с един път ходене по разни гишета.
Иначе за секса и ние не сме се престрашавали,докторката каза да минат лохиите,че моите още текат.Тогава ще видим как ще е,но и аз често се замислям за предпазването от забременяване,че не искам да имаме повече деца.

# 61
  • Мнения: 4
Здравейте,момичета.Да се запиша и аз вече.Вчера ни изписаха след 7 дневен престой в болницата заради жълтеница и още жълтеем,но се надявам с глюкозата да отмине бързо.Иначе сме добре,кърмим се,възстановихме си теглото от раждането,че даже сме отгоре.За съня не мога да се оплача все още-прескачаме си храненето в 3ч. още от първия ден,дано да е все така.Аз също съм добре,родих за десетина минути,отново с три шева,които дори не усещам,НО имам едно хемороидче още от първото раждане,което се прибра,но по време на тази бременност пак се появи,а след раждането стана по-голямо и ме боли.Та въпросът ми е,ако някой друг има този проблем,какво ползва за мазане или свещички-незнам,нещо ефикасно.Не ми се ходи на лекар точно сега.

# 62
  • Мнения: 18
Днес бяхме нас поредния очен преглед и едното оченце на Томи се е оправило, но другото е проблемно още. Надявам се, че след две седмици ще има напредък, защото ме е страх да не започне отлепване на ретината.

Какво има на очето? Ще се оправи, стискам палци  Praynig Hug Hug

Има бледи участъци на ретината, защото е недоносен и не са развити добре кръвоносните съдове. Сега изчакваме да се кръвоснабди и да порозевее този участък.

# 63
  • Мнения: 326
Mocito, хубаво е , че са ви изписали.Ще мине тази жълтеница.
На мен ми препоръчваха да я храня на час и половина-2 и дори да спи да я будя. В смисъл-колкото може повече кърма да поема, за да мине жълтеницата.

# 64
  • Мнения: 173
Дидолиния, ще му се оправи очето, не се притеснявай.виж как растат и всичко е наред и това ще мине Hug Hug Hug
Камбанчо, не се разстройвай, важното е , че всичко е наред, не обръщай внимание, не е притно ама Hug
Белле, много кофти така като ще сте разделени, ама добре за бъдещето на Ида.Ти не си ли мислил и вие да отидете по-късно?

Моцито, ще мине тая жълтенца, важното е да сте си вкъщи и да се гушкате.
Ние днес от 12 часа сме навън и към 6 с еприбрахме, бяхме в парка, запознхме се други мами.Ния днес е кротинка, плака само сутринта и сега малко, 2 часа се кокори поплака и сега дреме , ама ще я будим да се къпем.Определено и аз вече съм по-спокойна.Акото е по-добре и по-малко.Днес пак имахме един сух памперс, пие си водичка и чайче.Може би е нормално да има един два сухи или съвсем малко напишкани?

Мон, Жос вие как сте, как са малките и големи дечица Simple Smile

# 65
  • Мнения: 4
Добър вечер, аз ви чета редовно, но не пиша, че не стига времето. Сега реших първо да пиша, а после да се върна да ви чета.
Първо да честитя всички нови бебенца, да растат здрави и обичани.
Вчера бяхме на първа консултация. За месец малката е качила 1200 и 5 см. Само на кърма сме и противно на очакването ми, че ще е като кака си, наддаде повечко. Сега ми е интересно следващия месец как ще е Simple Smile. Биха ни и ваксината, поплака съвсем малко. Добре я понесе.
Иначе като цяло и нас явно ни мъчат колики, като е будна все плаче и иска да е гушната. А аз като още си спомням кротката й кака и ми е тресене. Посвикнах вече да я държа, добре че и каката не мрънка много и се занимава сама, че иначе не знам как щях да се оправя. Но поне през нощта си спи и се наспивам.

# 66
  • Мнения: 1 350
Мон, към теб специално, че направо жал ми става като пишеш как се дере Сияна, а и още хора има, на които да обръщаш внимание.
имаш ли слинг?
мен вече 2 пъти ме спасява днес  Peace
в слинга на първата минута заспа в люлка, с крачета към халките. купи си ако нямаш и опитай след броени минути е заспала. а аз днес така и приготвих вечеря за нас с Мили, сервирах, нахраних се, че и измих чиниите  Crazy
после го извадих от слинга и го сложих в кошницата да спи.

за слинга, подари ми го днес една мама от септемврийската тема  Heart Eyes
слингът е с халки.
много по-удобен от шала е. за по-малко от 30 сек е на мен и бебо вътре.
и нали цикълът ми дойде, и с малката беше така, пак след толкова дни, същотхо поведение - едно дране... ужас, иска да суче, не му харесва вкуса на кърмата, суче, дърпа се, реве, пак суче, жалва ми се нещо, пак реве... докато се насуче. така с малката беше на първите два цикъла докато свикне явно, че тия 3-4 дни ще е така...
знам, че кърмата леко променя вкуса си при цикъл и явно не е свикнал с тоя вкус и се мръщоли.
сега пиша и бебо е в слинга на мен,

# 67
  • Мнения: 326
Моят слинг не го знам дали наистина е слинг или някакво производно. Като голям обръч от плат е, кръстосва се на осморка и си мушкаш ръцете, а бебето се слага отпред.Изправено седи като при кенгуру. Но ми се струва, че Ида е малка и на месеци, и на размери. Може би по-нататък ще го ползвам.
 
Нанина, нямам идея дали ще отидем при него.От фирмата са му казали, че ако не се чувства комфортно, ако иска да се прибере-няма проблем. Но той е упорит, дори да иска да се прибере знам, че няма да се предаде. Не ми се иска да заминаваме, искам тук да си живеем.  Евентуално бих заминала след време, поне първата година на Ида мисля да сме си тук. 
Утре вечерта ще оставим Ида за няколко часа. Ще излизаме с едни приятели вечерта и малко ми е нервно.

# 68
  • Мнения: 1 350
малко и аз да пиша пак.
Бел, много е тежко да сте далече, да знаеш.
помислете за вариант да се виждате по-често, примерно той да пътува поне 2 уикенда в месеца или вие да идете там за по месец-два сега  Peace
аз съм била 3 месеца на курс в друга европейска страна. далеч от хората, които обичаш, на моменти е много тягостно въпреки скайп. иначе за живота тук и там не може дума да става за сравнение.
но и аз съм избрала да живея в България още.  Peace

nanina, нормално е да има по 2-3 ненапишкани пампита особено ако сменяш преди и след ядене.

ох, тоя цикъл ми разказва играта, гоолямо приспиване и как суче ... просто абсолютно същата реакция като на малката като бебе.

diamag, хубави мерки, браво  Hug
и моя дреб на консултацията 1ви мес. беше+1200г, +4 см..

отивам малко да се просна на спалнята...
лека и по-спокойна нощ да е.

# 69
  • Мнения: 151
Jos,благодаря за темата.  bouquet Да я пълним само с положителни емоции и преживявания Hug
Честито на всички родили мами от последите страници Hug
АЗ нещо тия дни не бях много в настроение. ММ почна извънредно да работи, добре ще е за доходите ни, но аз още не мога да свикна да се оправям с двете деца сама. Rolling Eyes Нашата кака си е малко глезанка и не ми се иска да се чуства лишена от грижа ooooh! Търся баланса..надявам се скоро да го открия Simple Smile Скиториме с каката и бебо по градинките, имам вече няколко кърмения в южния парк, района на НДК и графа..
Резултататът от вчерашната консултация..бебка е качила само 300 гр за 17 дена. Вчера изпаднах в някаква лека дересия ..тя се роди 4100 ,а беше измерена 4090 Sad..даже не беше стигнала рожденното си тегло. Днес правихме пробно кърмене.Беше в полуспящо състояние и за 25 мин изсука 50 мл. залъгвах я с вода преди кърменето за да изчака насрочения час,и затова изсука толкова, и тя взе че заспа Crazy
Мон, за запека нищо не каза педиатърката. Случвало се при някои кърмачета Crazy Ама и при нас е май защото е поспалива и не суче достатъчно. На всеки 3 вечери прави една нощна пауза от 7 часа. През деня е спала непробудно и по 5 часа. Но сега почваме да се будим под час..Може и по-начесто , но не по-нарчдко от 3 часа ..тя не наддава, кърмата  ми почна да намалява..нужни са спешни мерки..махам водата..биберон и залъгалки не ползвам. Но пък ми изглежда по-дълга. Не я мерихме на дължина newsm78. Още като се роди видях, че е с гените на таткото. Някакси не беше топчеста и бузеста като кака си  Simple Smile А той е бил до 30 год кожа и кости..дано само да не е висока като него..да гони 2-та метра Simple Smile
Кекса, няма да е скоро. А и мъжа ми го е страх..Вече 4 пъти забраменявам при условие, че внимавам да не забременея Rolling Eyes Не си падам по противозочатъчни и презервативи. Ще търся трайно решение, а не временно..не планувам повече деца..даже си мисля за връзване на тръби или нещо подобно Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 7
Здравейте майчета.
Да се запиша и аз родих на 28 май в 18 и 55ч. бебе Никол с меркитр 2880-49см.

# 71
  • Мнения: 173
Рениборо, не с епритеснявай, ще надддете.Ако с еналага щедохранваш, ама важното е , че ще има резултат.Гледай да не с епритесняваш, за да има повече кърма, всичко ще е наред Hug Hug Hug Hug

Жос, а това с цикъла и кърмата и с двете раждания става така ли? Аз не знам дали мидойде, 2- дни нямах нищо и днес пак имам едно светло червено течение.Не знам лохии ли са още или цикъл newsm78 Ния снощи спа пак от 9 до 3 и после до към 7 почти.Сега порева малко ама я болеше коремчето и задряма преди малко, после ще я храня и се надявам малко да се махната облаците и да излезем.

# 72
  • Мнения: 1 350
diva, честито бебче   bouquet
nanina, и аз така мисля да се оправи малко времето и да излезем, явно няма да е точно слънчево.
сега отивам да платя градината на Мили дето ходи малко преди да я спра. и вече сме ваканция Wink
лохии са твоето, няма как да сбъркаш менструалната кр..
и при мен така накрая лохиите вече един ден ги има, после един ги няма или два, после пак и спряха.
така и след двете раждания, на 40тия ден ми дойде, и пак първия и втория път малката се чуди какво е това, променя се вкуса на кърмата, не вярвах преди, но е факт. после вече свикна малката, надявам се и бебо сега да свикне.
поръчах от нета снимчици и днес ще ходя да ги взимам, от родилното, от първия месец  Heart Eyes
само от телефона не съм вадила, че не мога да извадя тук блутута  newsm78 нямам време да го ровя сега.
хубав и щастлив ден на всички  Hug
мм се надявам да си дойде събота вечер или неделя, вече нямам търпение.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Добро утро Hug

Нямам слинг, Jos, и с баткото не съм ползвала и дори не знам къде се продава и какви видове има... Те до колко кг може да се ползват? Кои са за предпочитане ако тръгна да търся?

Сияна вчера през деня беше поносима, след банята вечерта откачи нещо, дра се като за световно, по едно време направо прегракна от рев  Tired И после не можа да спи спокойно през нощта. Буди се 2-3 пъти, яде, дремна малко, а от 5 до 8ч будува без изобщо да заспи... Как има бебета, които спят по цял нощ не знам... моите явно не са от тях. Синът ми не се дереше така, но и той не спеше нощем както трябва. Чак след 2г и 3-4 месеца започна да спи по цяла нощ без прекъсване...

reniboro , явно просто трябва да хапва повечко и няма да го има този проблем... и наддаването ще се оправи. Давай често да суче, без вода.
Като каза залъгалки, синът ми ги обичаше много, чак до 2г заспиваше със залъгалка. Сияна сега само я плюе и не я иска хич... аз упорито ѝ я предлагам, с надеждата като ѝ е заета устата по-малко да пищи, но тя не я иска и това е... Twisted Evil

Здравейте майчета.
Да се запиша и аз родих на 28 май в 18 и 55ч. бебе Никол с меркитр 2880-49см.


Честито, жива и здрава да е   bouquet Simple Smile

# 74
  • Мнения: 843
Добро утро,момичета!Честито на новите мами!Да са живи и здрави дечицата ви,да ви слушкат и радват много.Моят юнак е нахранен и в момента заспива на звуците на Ричард Клайдерман.
От понеделник ММ тръгва на работа и няма да имам помощ,дано да се справям и да не се изнервям,че недоспиването ми действа много зле.
Да ви питам как слагате да спят бебоците- на една страна или по гръб?
Хубав ден и дано и времето да е хубаво,че да излезем да ги разходим  Hug

Общи условия

Активация на акаунт