Бебе на изкуствено хранене - да давам ли вода

  • 14 011
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 840
Аз също не мога да разбера защо не трябва да се дава вода. Моите и двете пиеха много вода като бебета - по 1-2 шишета на денонощие. Млякото е храна, според мен, и не може да измести водата. Нали и ние трябва да пием по 2 литра на ден вода, за да сме здрави, нищо че ядем и течни храни. А моите деца си я искаха и много си пиеха, наддаваха си съвсем нормално, синът ми дори повече, отколкото трябва, при това и двете бяха кърмени деца. Аз съм "ЗА" водата. В никакъв случай не може да бъде вредна.

# 31
  • Мнения: 46 535
Писана, лично до теб - от известно време си компетентна по всички въпроси из Форума, даваш съвети за щяло и нещяло. Принципно няма лошо, Форумът е за това. Но. Много си категорична и назидателна, нека не забравяме, че никоя от нас /поне аз незнам/ не е специалист,  да дава такива съвети. Просто споделяме мнения и опит, а всяка майка решава сама за себе си. Педиатрите са за това - хубави, лоши -  те са квалифицирани да дават компетентна помощ, затова те моля да не бъдеш толкова настъпателна, твоят съвет може да важи за твоето дете, но децата са различни!...

pandora, 90% от отговорите ми са с линкове, именно, защото не съм специалист. Когато поддръжниците на ранното захранване, водата и останалите обсъждани теми седнат и напишат, защо аджеба е така, тогава ще могат и останалите да дават обосновано мнение. Това, разбира се, няма как да стане, защото всичко говори с/у тях и те не биха поместили катастрофалните резултати, за да противоречат сами на себе си.

И наистина, нарочно съм категорична и назидателна, за да бръкна в очите на потребителките и те сами да потърсят информация за това, което говоря. Една майка, която никога не е чувала за късно захранване, няма как да направи своя избор! Но когато чуе, че има и друго, разрови ЗА и ПРОТИВ, тогва вече може да вземе ОБОСНОВАНО решение. Тогава вече изборът е неин, но знае ЗАЩО поема риск и знае КАКЪВ е той!

Като модератор, уместно беше да редактираш "ИДИОТИТЕ" на marypopins!

А всичко, от което има нужда съвременната бг мама е в съседния форум ...

Благодаря за забележката, явно ти създавам проблеми при модерирането, повече няма да се повтори, можеш да бъдеш сигурна, за мен желанието на Модератора е закон!

Приятно писане на всички в този форум!   smile3505   bouquet

Последна редакция: чт, 02 фев 2006, 02:04 от Писана

# 32
  • Мнения: X

Като модератор, уместно беше да редактираш "ИДИОТИТЕ" на marypopins!

А всичко, от което има нужда съвременната бг мама е в съседния форум ...

Благодаря за забележката, явно ти създавам проблеми при модерирането, повече няма да се повтори, можеш да бъдеш сигурна, за мен желанието на Модератора е закон!

Приятно писане на всички в този форум!   smile3505
[/color]

Не ме затрудняваш изобщо. По мое наблюдение повечето от младите потребители и майки взимат доста присърце мненията на потребителите с по-голям брой такива, което би могло да доведе до някои недоразумения. Все пак говорим за деца.

Призовавам ВСИЧКИ потребители към умереност, просто в конкретния случай това беше ти.

Позволих си публична забележка, защото не си от вчера във Форума и знаеш за какво става въпрос. Подобни изказвания " приятно писане на всички" са .....детински, а считам, че си достатъчно разумен и интелигентен човек да приемеш нещата подобаващо.

# 33
  • Мнения: 4 358
Започнах да предлагам вода от няколко дни. Ивето е на 5 месеца, още не е захранена, на АМ е.
Понякога пие, друг път само дъвче бибата на шишето с вода

# 34
  • Мнения: 3 663
един примерен отговор на това трябва ли да се дава вода или не

Breastfeeding babies do not need extra water, though formula-fed babies often do. Your breastmilk contains enough water for your baby, even in hot, dry climates. Formula contains higher concentrations of salts and minerals than breastmilk does, so that extra water is often necessary for the kidneys to excrete the extra salt. Also, because of less efficient metabolism, formula-fed infants lose more water. In breastfed babies, not only is extra water unnecessary, giving bottles of water to quench baby's thirst may also lessen the desire to breastfeed. This will interfere with the balance between mother's milk supply and baby's demand. Bottles of water are also likely to cause nipple confusion. A baby who is too warm or thirsty, but not hungry, can satisfy his need for more water by feeding more frequently and just enough to get the watery foremilk, but not necessarily the creamier hindmilk. Breastfeeding babies are great self-thirst-quenchers.

що се отнася до СЗО и препоръките - там пише, че кърмачето няма нужда от вода първите 4 до 6 месеца - основно защото може да стане за сметка на кърмата съответно на растежа, и защото е изчислено, че средните нужди на кърмаче от вода се покриват от кърмата
не пише изрично да не се дава никаква, пише просто че няма нужда
за вреда от водата не се споменава (или аз поне не видях)
а що се отнася до адаптираните бебета - според СЗО на тях може да се предлага вода

и последно
аз лично съм на мнение да оставим този въпрос с водата бебетата да си го решат сами
вода се предлага - ако иска, пие
ако ли не - здраве да е

Последна редакция: ср, 01 фев 2006, 18:26 от T o n i

# 35
  • Мнения: 46 535
... Подобни изказвания " приятно писане на всички" са .....детински, а считам, че си достатъчно разумен и интелигентен човек да приемеш нещата подобаващо.

С "Приятно писане на всички в този форум!" искам да покажа добрите си намерения към всички от ТОЗИ форум, не съм искала да обидя нито една майка, която участва в него, всеки има място в него и всеки има право да ПИШЕ (надявам се и да му е приятно)!

Това: означавеше, че не искам да участвам повече в публичното ми порицаване, но явно има нужда от допълнителни обяснения.

А букета накрая, който ти триеш за втори път ??? е за всички майки, които
четат/пишат и искам да стигне до тях   bouquet

Никъде не съм казвала, че няма да пиша тук, казах, че няма да се повтори създаването на проблеми (разбирай насърчаване на късното захранване) и ще е така, това обаче не ме спира да пиша какво е менюто на детето ми и от кое адапте съм доволна.

Призоваването към умереност е добре да започне от тези, които използват неподходящи обидни думи, нищо, че си на тяхното мнение!

Последна редакция: ср, 01 фев 2006, 18:51 от Писана

# 36
  • София
  • Мнения: 1 444
Мислех изобщо да не се обаждам, но просто не се сдържах.Не мога да разбера какъв ти е проблема писано, какво против имаш моето мнение? Значи ти можеш да изкажеш своето, и то категорично и с убедеността, че е единственото вярно, а аз такова право нямам, та чак и думата, която съм използвала ужасно те подразни и занимаваш модераторите с това.Изобщо не смятам повече да споря или влизам в какъвто и да било диалог с теб, просто съм потресена.От скоро съм тук и за първи път срещам толкова негативна персона в този сайт.
Изобщо не възнямерявам да отстъпя от написаното, тъй като това е моето становище по темата.На тема лекари имам достатъчно основания да бъда дори цинична, тъй като съм се сблъскала с големи некадърници и бездушни персони от гилдията им и това ми е коствало много мъка, безсънни нощи и какво ли не, та това е мнението ми, макар и да те дразни.Далеч съм от мисълта да се съобразявам с теб, както и не съм конфликтна личност и не си търся върху кого да си изливам негативизма, постарай се и ти в тази насока.

# 37
  • Мнения: 46 535
Мислех изобщо да не се обаждам, но просто не се сдържах.Не мога да разбера какъв ти е проблема писано, какво против имаш моето мнение? Значи ти можеш да изкажеш своето, и то категорично и с убедеността, че е единственото вярно, а аз такова право нямам, та чак и думата, която съм използвала ужасно те подразни и занимаваш модераторите с това ...

Проблемът ми е следния:

Когато някой друг потребител се изкаже за милионите педиатри по света, че са идиоти = това НЕ Е крайно мнение.
Когато аз кажа, че едната шепа педиатри в България са идиоти  = това Е крайно мнение.

Когато всички казват "Ама, разбира се, че ТРЯБВА да даваш вода" = това НЕ Е крайно мнение.
Когато аз кажа "Ама, разбира се, че НЕ ТРЯБВА да се дава вода" = това Е крайно мение.

Не знам защо си мислите, че само нашите педиатри учат, а другите седят и кършат пръсти?

Да, думата идиоти не я приемам като нормална за тук.

Има много по-нагативни персони от мен, ако така ще се потрисаш от всяка дума, написана във форума ...

# 38
  • София
  • Мнения: 1 444
Изясни ми се ситуацията.Има хора, преобладават жени, които цял живот са недоволни от всичко, от вида си, от умственият си багаж, от живота си, особено от близките си.Нон стоп търсят върху кой да излеят гнева си, викат, ругаят и т.н.Ако приемайки ролята на буфер ще облекча тежкото ежедневие на един мъж, имал нещастието да попадне на такава съпруга, както и ежедневието на другите и близки, то с готовност ще приема.Все пак това е благородна кауза.А по въпроса с потрисането, спирам веднага, не желая да те обременявам и ожесточавам допълнително.
Пожелавам ти лек ден, ПИСАНО и не блъскай силно клавиатурата. Grinning

# 39
  • Мнения: 46 535
Изясни ми се ситуацията.Има хора, преобладават жени, които цял живот са недоволни от всичко, от вида си, от умственият си багаж, от живота си, особено от близките си.Нон стоп търсят върху кой да излеят гнева си, викат, ругаят и т.н. ...

За човек, когото не познавам, не бих си позволила да кажа подобни неща, пък и не съм аз тази, която ругае.

# 40
  • Мнения: 3 663
ОФФФФФ
много ви моля да си изяснявате личните пристрастия на лични

# 41
  • Мнения: 983
Мойта мома също отказва водата, но след като казваш, че даваш повече адапте, тя нали си набавя вода чрез него? Ние пием плодови сокчета много, слагам и малко вода.  Grinning

# 42
  • Мнения: 983
Малеййй, май се напъхах, където не трябва. Тук положението е много напечено #Crazy #Crazy #Crazy

# 43
  • Русе
  • Мнения: 99
По темата за водата-моите наблюдения от ежедневието с моя син,а не от това кой педиатър какво е казал или кой учен какво е написал са следните:
от самото начало сме на АМ-тогава Васко пиеше много малко вода.Преди известно време реших да пробвам с кисело мляко(сега моля ви не скачайте и върху мене),тогава започна да пие изключително много вода,чак ме изуми Confused.Сега пак е на АМ и отново количеството на водата намаля.
Затова мисля,че не е необходимо да се дава много вода,но пък съвсем без нея Thinking
И все пак всяко дете си е индивидуално.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 999
Не, не трябва да даваш вода.

Във всички случаи ако решиш да предложиш нека да е без захар и да не е чай, а чиста вода, да е повече от половин час след хранене и не по-късно от половин час преди. Така няма да го залъжеш да я пие и вероятно ще ти я откаже.

Дариа е на АМ от 10-тия ден. Никога не е имала запек, не се обезводни и в 40 градусовите жеги през Август, а вода започна да пие след 7-8 месец, когато вече беше захранена.

Писана   bouquet не ти е леко, мила, но виждам, че не се отказваш.

Общи условия

Активация на акаунт