Често летене и ранна бременност

  • 1 962
  • 13
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 68
Здравейте на всички мами,надявам се да има стюардеси сред вас или поне да ми дадете някой съвет.Аз летя по 4-5 пъти в седмицата,а токущо разбрах че съм бременна ,а с болничните е малко сложно в началото и малко се притеснявам.Може ли по някакъв начин да навреди на плода до 3-ти месец?

# 1
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Здравей!
Не съм стюардеса, но преди време, от интерес, четох за бременността в съчетание с професията ти. Това, което помня е, че на стюардесите им е позволено да летят до 28г.с. Преди това няма проблем и причина за притеснение, освен ако гинеколога не прецени, че не е редно или пък ти изпитваш дискомфорт.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Ако се чувстваш добре няма проблем,но е хубаво лекар да каже  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 082
Според мен 4-5 пъти в седмицата си е много. Консултирай се задължително с лекаря си. Най-малкото може да ти се гади повече, да се чувстваш още по-изморена  ....

# 4
  • Мнения: 15
Аз не мисля, че има проблем, преди се е смятало за табу летенето на бременна жена, но вече самолетите са други, консултирай се с доктор и мисля, че няма да ти забранят да летиш, но след 6 месец вече не е препоръчително и за теб и за бебето Peace
Честито, лека бременност и здраво бебче на финала Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 68
Благодаря ви,ами да засега се чуствам добре,единствено много ми се спи Simple Smile Питах доктора,каза че нищо неможело да му стане на плода до 3-ти месец,а пък аз мислех че точно сега е най рисковано.Както и да е, още един месец и спирам ,за да си почивам,че после няма спане  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 2 082
Летенето по време на бременност може също да увеличи риска от разширени вени и тромбоза. Освен това, излагането на естествена слънчева радиация при летене може да увеличи риска от аборт или вродени дефекти. Намалената влажност на въздуха в кабината способства за разпространението на вируси, т.е. рискът да се разболееш не е малък. И не на последно място преминаването през няколко часови пояса допълнително ще те уморява и стресира организма ти.

Лека бременност от мен!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 68
Летенето по време на бременност може също да увеличи риска от разширени вени и тромбоза. Освен това, излагането на естествена слънчева радиация при летене може да увеличи риска от аборт или вродени дефекти. Намалената влажност на въздуха в кабината способства за разпространението на вируси, т.е. рискът да се разболееш не е малък. И не на последно място преминаването през няколко часови пояса допълнително ще те уморява и стресира организма ти.

Лека бременност от мен!



Благодаря ти за инфото,доста ми помогна да размисля.Като каза за вируси,днес се събудих с хрема и ми е отпаднало,но си взех болничен.Оставам си вкъщи и ще пия чайове  Sad

# 8
  • София
  • Мнения: 2 082
Бързо оздравяване  Hug Радвам се че съм ти дала и друга гледна точка. Има доста теми по въпроса на английски, може да почетеш, ако имаш възможност. Повечето казват, че нямат много наблюдения, защото болшинството стюардеси спират да летят, когато разберат, че са бременни  Peace

# 9
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Навремето в едно списание бяха публикували за бременни жени пилоти и там си спомням, че пишеше, че веднага щом разберат, че са бременни спират да летят. Не знам дали е от стреса или от външните фактори на летенето, които в случая засягат и теб.
Ако можеш си почивай.

Леко бременеене и от мен!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 289
Навремето в едно списание бяха публикували за бременни жени пилоти и там си спомням, че пишеше, че веднага щом разберат, че са бременни спират да летят. Не знам дали е от стреса или от външните фактори на летенето, които в случая засягат и теб.
Ако можеш си почивай.

Леко бременеене и от мен!
И моя позната стюардеса спря да работи веднага щом разбра, че е бременна. Каза ми, че важи за всички в тази сфера. Според мен е заради промяната на налягането.

# 11
  • Мнения: 36
Привет! Някои дами са дали адекватни отговори. Бих споделя само мнението на моят гинеколог, който смята, че до 10-12 г.с. не е препоръчително да се лети. Не защото сега самолетите са други сега, както се бе изразил някой, а поради причина, че плодният сак не е закрепен добре към матката и рязката смяна на налягането може да доведе до отлепяне и не дай Боже аборт. Аз лично съм летяла в 8 и 10 г.с. и нямах усложнения. Всичко зависи как протича бременността ти, но за Безопасността на бебето мисля, че трябва да прекратиш полетите към момента. Консултирай се с гинеколог. Много здраве ти пожелавам

# 12
  • Мнения: 1 350
привет,
понеже и аз летя като хоби/сега защото кърмя не смея  Mr. Green, а и професията ми е свързана със самолети, а и с първата бременност бях изложена на влиянието и на електрониката, радиация, колкото и малка дае и тн, АГ веднага ме пита какво работя, и ми препоръча да ми даде болнични, ако съм в/до самолет. както и да спра летенето заради промяна в налягането и претоварването и възможно отлепяне на плацентата.
също не се знае кое как би се отразило на плода, т.к. няма много изследвания в областта.
но примерно, ми разреши да летя в 6ти месец до морето със самолет, но това не беше рутинно.
тогава така се случи, че отидохме с кола,
ако пътуваш един-два пъти в месеца може да няма проблем, но почти ежедневно е много натоварващо според мен.
на мен не ми се е гадило никога, де. но бих изчакала до 3тия месец, ако бях на твое място.
бих поработила от 3ти до 6ти месец и после, ако може да те поставят на друга длъжност временно,
или излизаш болнични.
работата няма да избяга, а бременността е уникална, да бъдеш майка неповторимо  Heart Eyes
пожелавам ти лека бременност и успех!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 68
Благодаря ви много за споделеното мнение,аз вече взех решение и си оставам вкъщи,дано и бременноста мине леко Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт