СЕДМИ КЛАС - 23 тема - В очакване.....

  • 44 122
  • 735
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 14 473
Поне би трябвало да е очаквана.-за това моля,мами на  по-големи деца да напишат дали е така.
Моите наблюдения,които не са меродавни,са че в един клас се започва и завършва.

# 91
  • София
  • Мнения: 18 291
Химикал, хич не е формално профилирането.. Единични са случаите на преместване. Peace И си е откровен  минус, че от 11 клас ще се налага да учиш биология и химия, защото някога за там е стигнал балът или паралелката е избрана заради по-предпочитания втори език. А в същото време те влече математиката, с нея ще кандидатстваш и един  такъв профил математика само би допълнил картинката..

Минус има обаче и другата, по-късна форма на профилиране. Peace Минава си 8 клас, залягаш си над езика. Минават си 9 и 10 клас и вече се предполага , че си пораснал, че  си се ориентирал какво искаш да учиш или поне какво твърдо не искаш, което прави изборът на профил вече по-осъзнат. Но тогава пък се получава  огромно струпване на желаещи за един профил за сметка на друг и  не е сигурно доколко ще бъдат удовлетворени желанията на всички. Ето сега в НЕГ се подават заявленията за профил от бъдещите единадесетокласници. Пишат си децата  най-желания, ама попълват и резервен вариант 2, което означава, че има някаква вероятност при пренасищане  първото желание да не бъде уважено за всички. Thinking

Тоест угодия няма. Mr. Green

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 9 768
G.D., по разкази на познати, миналата година в училището в Тракия не е имало опашки т.е. всичко е било добре организирано, за да няма струпване на хора особено, ако отидеш с попълнено заявление.
А медицинско се иска при подаване на заявлението, ако сте писали някоя професионална паралелка в това число влизат и системно програмиране и компютърна графика в ОМГ. Но мисля, че сте се насочили към ЕГ, така че ще минете без медицинско.

# 93
  • София
  • Мнения: 1 266
Медицинско (със или без цветоусещане) се изисква само, ако сте писали паралелка/и в професионална гимназия (бившите техникуми).
За езикови, пмг, математически не се изисква медицинско.

# 94
  • Майничка
  • Мнения: 12 701
Адаш, ето ти необходимите документи за записване в ЕГ:

1. Заявление до директора;
2. Оригинал на удостоверението за завършен VII клас;
3. Удостоверение за преместване, издадено от директора на изпращащото училище;
4. Характеристика за развитието на ученика;

Необходими медицински документи :
1. Ксерокопие от имунизационният паспорт - всички имунизации от раждането до 7-ми клас/включително/.
2.Профилактичен преглед от личния лекар за учебната 2013/2014г./не медицинско свидетелство/.

# 95
  • Мнения: 672
За личната карта - ако детето има издаден международен паспорт, го носите. В този случай минаваш и без адресна регистрация. А най-сигурният вариант е да се обадиш в съответното РУ и да питаш.

# 96
  • Майничка
  • Мнения: 12 701
За личната карта - ако детето има издаден международен паспорт, го носите. В този случай минаваш и без адресна регистрация. ..

Не винаги е така. Международният паспорт на щерката излезе 1 седмица преди подаването на документи за ЛК, родена е на този адрес и никога не е променян и пак й искаха документ за адресна регистрация (какъвто не поискаха за международния паспорт).

# 97
  • Мнения: 5 431
Адаш - супер си! Точно това ме интересуваше. Дано минем бързо при подаване и записване. Помня, че и мен майка ме мъкнеше да се записвам  в МГ-то преди 100 години. Май и аз ще направя така.
Момичета, един по-отвлечен и разведряващ въпрос - някакви персонални подаръчета към класен ( класна) , любим учител, частен учител предвиждате ли? И ако да - какво ви се струва подходящо?

# 98
  • Мнения: 4 936
Харесва ми ведрото настроение в темата - вече обсъждаме записването Simple Smile

# 99
  • Мнения: 1 007
Химикал, хич не е формално профилирането.. Единични са случаите на преместване. Peace И си е откровен  минус, че от 11 клас ще се налага да учиш биология и химия, защото някога за там е стигнал балът или паралелката е избрана заради по-предпочитания втори език. А в същото време те влече математиката, с нея ще кандидатстваш и един  такъв профил математика само би допълнил картинката..

Минус има обаче и другата, по-късна форма на профилиране. Peace Минава си 8 клас, залягаш си над езика. Минават си 9 и 10 клас и вече се предполага , че си пораснал, че  си се ориентирал какво искаш да учиш или поне какво твърдо не искаш, което прави изборът на профил вече по-осъзнат. Но тогава пък се получава  огромно струпване на желаещи за един профил за сметка на друг и  не е сигурно доколко ще бъдат удовлетворени желанията на всички. Ето сега в НЕГ се подават заявленията за профил от бъдещите единадесетокласници. Пишат си децата  най-желания, ама попълват и резервен вариант 2, което означава, че има някаква вероятност при пренасищане  първото желание да не бъде уважено за всички. Thinking

Тоест угодия няма. Mr. Green

Няма, няма угодия Laughing
Русалке, да попитам. Въпросът може би е по-подходящ за осмокласната тема, но нали изборът се прави тук, та не е съвсем излишно. Лайстунгът в НЕГ е ясен. В другите паралелки кои предмети се учат на немски и през кои години?  Simple Smile

# 100
  • Мнения: 456
Мамич благодаря за темата  bouquet
Мами от Пловдив искам отново да ви помоля да звъним от понеделник на РИО, за да ни предоставят по-подробна статистика, като на София, Варна и Бургас. Няколко пъти се обаждах вчера, срещах откази, въпроси защо ми е ,след като не върши работа, но най-накрая се добрах до номера на информатиците     032 266210.
И ние ходихме да си видим работата, разочаровани и натъжени, и ние като МАД и всички останали мами и деца.Детето си беше сметнало по критериите 96 т. да но не получихме оценка, отговаряща на предполагаемите точки.Търсихме в работата - единствените грешки на 23 зад за 2 точки отбелязани и подчертани и 6 зад., но - 1.5 точки обаче се губят, никой не можа да открие нищо, дойде още един проверяващ ли е, само учител ли е - не зная.И той търси, но - едно голямо нищо.Навсякъде само тикчета в зелено и червено.
По БЕЛ горе долу същото - думите на учителката - "Прекрасен преразказ" да, но 10 или 11 човки за нов абзац, така и не се научихме  #Cussing out , 2 правописни грешки и 1 стилистична.Толкова и дадени 24 точици.Досега на пробни, контролни и класни изкарваше 31-33 т.
Честно да ви кажа, май и аз вече се изморих, даже не се ядосах. Каквото-толкова , да минава и да свършва.

Да пожелая на моето момче и на всички ваши деца : На първо желание и на първо класиране!
Харесва ми ведрото настроение в темата - вече обсъждаме записването Simple Smile

Ами те, някои вече са приети, за разлика от нас JoyА ние само така си говорим Simple Smile

Последна редакция: сб, 08 юни 2013, 14:35 от slon

# 101
  • София
  • Мнения: 18 291
Химикал, хич не е формално профилирането.. Единични са случаите на преместване. Peace И си е откровен  минус, че от 11 клас ще се налага да учиш биология и химия, защото някога за там е стигнал балът или паралелката е избрана заради по-предпочитания втори език. А в същото време те влече математиката, с нея ще кандидатстваш и един  такъв профил математика само би допълнил картинката..

Минус има обаче и другата, по-късна форма на профилиране. Peace Минава си 8 клас, залягаш си над езика. Минават си 9 и 10 клас и вече се предполага , че си пораснал, че  си се ориентирал какво искаш да учиш или поне какво твърдо не искаш, което прави изборът на профил вече по-осъзнат. Но тогава пък се получава  огромно струпване на желаещи за един профил за сметка на друг и  не е сигурно доколко ще бъдат удовлетворени желанията на всички. Ето сега в НЕГ се подават заявленията за профил от бъдещите единадесетокласници. Пишат си децата  най-желания, ама попълват и резервен вариант 2, което означава, че има някаква вероятност при пренасищане  първото желание да не бъде уважено за всички. Thinking

Тоест угодия няма. Mr. Green

Няма, няма угодия Laughing
Русалке, да попитам. Въпросът може би е по-подходящ за осмокласната тема, но нали изборът се прави тук, та не е съвсем излишно. Лайстунгът в НЕГ е ясен. В другите паралелки кои предмети се учат на немски и през кои години?  Simple Smile

На немски предмети се учат в 9 и 10 клас. В девети учиха на немски физика, химия, биология, история  и  психология. Тази година - същото , без философията. А и това с предметите е плаващо, не е фиксирано, зависи по кои предмети разполагат с кадри училищата - такива, които да знаят и  езика.

# 102
  • Мнения: 50
Адаш, ето ти необходимите документи за записване в ЕГ:

1. Заявление до директора;
2. Оригинал на удостоверението за завършен VII клас;
3. Удостоверение за преместване, издадено от директора на изпращащото училище;
4. Характеристика за развитието на ученика;

Необходими медицински документи :
1. Ксерокопие от имунизационният паспорт - всички имунизации от раждането до 7-ми клас/включително/.
2.Профилактичен преглед от личния лекар за учебната 2013/2014г./не медицинско свидетелство/.

Благодаря за пълния списък! Но защо аз си мисля, че носих не копие, а оригиналния медицински картон на детето и то остава в училището. Сега преди бала им ги раздадоха обратно.

# 103
  • София
  • Мнения: 62 595
нямам много ясни спомени, но май картата от ЛЛ се носи чак есента. newsm78

# 104
  • Мнения: 50
Може и така да е било.

Общи условия

Активация на акаунт