Морски свинчета (тема 4)

  • 97 396
  • 1 291
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2
Леле, какви хубавци Simple Smile Да са ти живи и здрави.

# 76
  • Мнения: 77
 newsm53 newsm53 newsm53 newsm53 newsm53 newsm53 newsm53 newsm53 супер... много са готини...

# 77
  • Мнения: 77
момичета отивам да видя едно свинче и ако ми хареса го взимаме...  ще ви пиша по -късно и надявам се да кача снимки... лек ден...

# 78
  • Мнения: 77
здравейте,,, взех си ... НО... оказа се ,че е мъжко... и докато го държах имаше кръв на дупето... защо бе хора??? водих го на ветеринар , но той правеше операция... и не можа да го прегледа... сега е ок... яде ,дадох му краставица-гризе си... и вода не пие много... свило се е в 1 ъгъл... след обед сякаш по си похапваше и си гризкаше-сега само седи и гледа като пън... сигурно се страхува...

# 79
  • Мнения: 2
Заведи го пак на лекар, но да разбира. Ще му дадат лекарство и ще го наблюдаваш как е. На моето се е случвало, не знам защо, чела съм, че е от нитратите в зеленчуците. Така че внимавай, особено с краставицата, даже, ако трябва спри пресните храни за момента. На каква възраст е? Все пак честито, да ви е живо и здраво и да няма повече проблеми. Мъжките също са страхотни душички Hug Единственото различно, за което знам е, че имат "джобче", което понякога трябва да се почиства, но за това по - подробно на линковете, които сме посочили. За да не се плаши му говори тихо и внимателно и гледай да не се стресира от силни шумове например.

# 80
  • Мнения: 77
ами казаха ,че е на 2 месеца... гладкокосместо свинчо... много си го харесах...ще пусна снимки от телефона... беше най -щурото... огледах му ушите,краката,козината,зъбките... а защо стана така нз... всичко си беше ок... тази от зоомагазина каза че било женско и било разгонено... абе не ми се вярва... кажете нещо по тази тема...баш си има патка и има и топчета... аз дето за 1 път хващам свинче мога да се басирам с нея... толкова много прочетох в тези сайтове , че направо ми се къса сърцето ,че сега само седи и си кротува... може би не трябваше да го взимам... когато го взема и го слагам на корема си и му давам краставичка (тя седи от 4-5 дни на стилажа-домашна е) и си хапва почва да се върти да ме души... говоря му... малко се поотпусна , но когато го сложа в клетката и пак застава на 1 място и не мърда... иначе не пие вода... ако натисна това да остане 1 капка минава и я взима , но само да отиде -не... иначе си ака и си пиша... ходя само след него и ако се изака взимам го и го хвърлям... да не мирише... днес сутринта пак се беше изакало на 2-3 места и махнах талаша където беше засегнатият участък и сложих нов... купих му най-скъпата храна в магазина- то не яде... ама то царевици,грах,сухи нещица,семки -абе каквото се сетите... не яде и това е ... изпика се отгоре му... вчера малко гризна и толкова... иначе за сега децата само от далече... каката ни се разболя...вдигна темп... ще видим...

# 81
  • Мнения: 1 693
savina1096 , остави душичката на мира. Не го закачай. Дори ако искаш му давай краставичка ( аз бих я спряла за момента) без да го вземаш. Стресирано е, само е , на ново място. Не чисти и толкова често. Нека има възможност да се отпусне. Ако няма как да почистиш изцяло. Съвет от мен, дори и другите да не са съгласни. Сложи в някаква малка купичка вода. Може да не си сложила поилката правилно, може и нещо друго да е. Аз моите докато разбера че не могат да пият от там вода щях да ги уморя. Гледай да има сено. Храната и най скъпата да е не ядат всичко от нея. Избират си. Моите хапват на Витакрафт тази в която има плодове повече отколкото другата. Успех, ще се справиш.  Hug

# 82
  • Мнения: 2
Съгласна съм с това мнение. Може да му даваш магданозче, ако имаш пак домашно, за тях е голяма вкусотия Grinning И не му махай акитата, те са необходими за храносмилателната система, хапват си ги и така си набавят необходимите "бактерии" за чревната флора. Те не миришат. Ако нещо мирише изобщо, ще е от напишканото, ама и то трябва едва ли не да се наслои, за да замирише. Може да му сложиш нещо да се крие вътре, например ВЦ тръба или изрязваш 3- или повече литрово шише като тунелче, или му правиш "надвесче" да седи отдолу. Може да му метнеш дрешка на половината клетка. Аз тези всичките работи ги имам вкъщи, че едното е малко плашливо и така му е по - лесно да се отпусне. Има ли пак кръв? Ако продължи да не яде няма как да не го занесеш на лекар, защото не се знае какво точно му има. И моите си подбират храна, аз също се хвърлях преди на скъпичката, а сега им смесвам няколко вида и каквото си искат да си ядат. Само сушените плодове махам и гледам да няма леща вътре (мале, всеки път го повтарям Laughing). Стискам палци да се оправят всички и да се успокоят нещата.

# 83
  • Мнения: 77
от снощи го гледам няма кръв... доктора днес не е на работа... днес на обед го взех и му дадох поилката... то незнаеше какво да я прави... бутнах топчето и водата потече... бутнах му го в устата и започна да се облизва... разбра как се прави... не обърнах внимание в зоомагазина с каква вода беше , но това животинче не знаеше как се пие... до сега е изпило към 30-40 мл само...  след като се бори с поилката вече 2 часа хапва... преживя си нещо... Хексилина усещам ,че му е спокойно във мен ... аз не съм малко дете да го взема и да го мачкам... просто седи в мен и му говоря... започва да ме обикаля... докато в клетката седи на 1 място... и само се ослушва, но не прекалявам естествено... знам ,че му трябва няколко дни за да се окопити ... днес дори когато посегнах да го взема и да го оставя не се дръпна... вчера съм го взимала 2 пъти -говорих му ,давах му храничка... днес само 1 път за 5 мин...малкият се събуди и трябваше да го храня...

# 84
  • Мнения: 77
преживя си нещо -дъвчи си нещо(нз дали ще ме разберете...)

# 85
  • София
  • Мнения: 193
Здравейте! Днес купих 2 свинчета мъжко и женско ,че децата отдавна искат . Попрочетох назад темата ... Сложила съм им от смеската,магданоз,копър,кайсия,дадох диня едното веднага започна да я яде, листа от цвекло. Другата седмица ще ги запозная с децата ,че те сега  са на вилата и там прасенцата ще могат да си хапват трева на воля. Споделям какво правя за да ме поправите ако греша. Дадох им и краставица единствената домашна ,която имам  Laughing

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 204
Всичко е добре ама тази кайсия къде прочете ,че се дава.Аз знам ,че не се дават костилкови и диня давам без семките,почиствам я.Не прекалявай с плодовете и зеленчуците.
Ако нещо греша,моля някой да ме поправи.
А и друго нещо ,нали се сещаш,че ако са наистина мъжко и женско и живеят заедно много скоро ще си имате потомство.
savina1096 ,не се притеснявай толкова много и аз отначало все си мислех,дали всичко е наред,защо все се крие и кога ще прояви признаци на приятелство.Е сега ела да ги видиш как се закачат и застават на задни лапи ако си доближа лицето до тях,грабят храна директно от ръцете ми и като чистя правят магарии.Понеже събирам в кофичка това което ще хвърлям малката има навика да ми я събаря и да я разсипва,явно нещо като го игра го възприема.Общо взето са супер дружелюбни и мили животинки като свикнат със стопаните.Те и хората си разпознават,оставяла съм ги по за 2-3 дена на свекървата и тя казва ,че не идват при нея,излизали да хапнат когато се отдалечава,а нас като ни видят особено след отсъствие направо полудяват,скачат и квичат като луди.

# 87
  • София
  • Мнения: 193
Момчето от , което ги купих каза ,че може всякакви плодове без портокали и лимони.....незнам newsm78 имах кайсии . Взела съм им 2 клетки... понеже децата искаха всеки да си има по едно свинче  и аз реших така , всеки да се грижи за своето и да си го чисти . 
Savina1096  и нашите се страхуват женското квичи, когато го взимам ,недоволства.Мъжкият е по-пъргав  и бърз и той издава някакви звуци ,общо взето гледам да съм внимателна за да свикнат .

# 88
  • София
  • Мнения: 193
denima, права си прочетох, че наистина костилкови не е добре да се дават. Благодаря! Махнах ги ,те не ги бяха яли.

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 204
denima, права си прочетох, че наистина костилкови не е добре да се дават. Благодаря! Махнах ги ,те не ги бяха яли.
newsm10Доколкото знам същото се отнася и за клонките от дръвчета,ако решиш да даваш.Аз си имам ябълка в двора и от нея режа а също наблизо имаме върба.Не искам да съм като черна станция просто споделям това което си мисля,че е правилно.А тези дето ги продават,не на всички може да се вярва,в нашия зоомагазин например умориха вече поне 3 прасенца ooooh! Sad и мен питат що така #Crazy
Според човека се оказват супер капризни животинки и е искрено учуден ,че моите са оцелели повече от три години Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт