Време е за любимите занимания - дойде лятото в Испания

  • 88 779
  • 745
  •   1
Отговори
# 645
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
На някои летища, ако не всички има безплатен интернет. Само трябва да го "посочиш" на телефона или компютъра. В Мюнхен например има специални места от където може да се ползва безплатно wifi.

# 646
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
  • Мнения: 387
На някои летища, ако не всички има безплатен интернет. Само трябва да го "посочиш" на телефона или компютъра. В Мюнхен например има специални места от където може да се ползва безплатно wifi.
на повечето летища има безплатен интернет. аз искам да ползвам интернет без роуминг докато съм в Испания (2 седмици) и затова искам да си купя сим карта. Simple Smile

# 647
  • ES
  • Мнения: 2 172
На летището във Валенсия изискваше плащане.
Dtra, тогава можеш да купиш картата в града, в който ще отседнеш, или да ползваш местното WiFi. Аз разбрах, че ще правиш дълъг престой на летището и искаш да си в контакт.

# 648
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
И аз  останах с впечатлението, че престоят ще е само на летището, затова и коментирах по този начин по-горе. Интернета на Орандж е лош (личен дългогодищен опит) така, че всеки друг е по-добър.

# 649
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Здравейте,

В събота пристигам на летището в Мадрид и имам престой няколко часа.
Искам да си купя предплатена сим карта, за да ползвам интернет без да плащам роуминг и да се свързвам с България по скайп или вайбър.
Търсих по форумите, но не успях да открия информация дали на летището продават.
Може ли някой, който знае да ми помогне?
Предварително благодаря!
Безплатното уифи на летището  в Мадрид е  само за първите 15 мин.После се плаща.Има щандиве на Лебара у други, компании, които предлагат сим карти.

Последна редакция: пт, 17 юли 2015, 19:04 от sl

# 650
  • Мнения: 787
На Лебара има 15Е - сим карта с номер и 1ГБ интернет. Изискват се настройки на телефона . Има и на DIGI - предполагам това търсиш 5 Е интернет. С нея не съм добре запозната, но имам познати които я ползват.

# 651
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
  • Мнения: 387
благодаря, момичета!

# 652
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Здравейте!
Ще ви обезпокоя с кратък въпрос за градския транспорт в Барселона. Прочетох, че деца над 4 г имат нужда от билет (или карта Т12, която няма да заявяваме, защото сме в Испания само за седмица). Наистина ли децата не пътуват безплатно? Ако е вярно, има ли "детски" по-евтин билет, или трябва да използваме обикновените еднократни или Т10? Синът ми е на 6 години и ще бъдем в Барселона в началото на август.
Благодаря!   bouquet

# 653
  • Мнения: 421
Няма по евтини билети за деца над 4 г. По евтиният вариант е билет Т10. Не живея в Барселона, но от време на време пътуваме на разходка до там. Децата ми са на 5,5 г, не им купувам билети и до сега не съм имала проблеми Wink

# 654
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Много благодаря, yani4ka_83!
Точно от там дойде и моето объркване - когато бяхме в Барселона преди 2 години, синът ми беше вече над 4. Питахме един чичко, служител на метрото, трябва ли ни билет и за детето, и той само ни се усмихна и ни посочи на влизаме (без билет). И се зачудих дали билетът над 4 г е правило, което не се прилага, или тогава по изключение минахме метър.   bouquet

# 655
  • Мнения: 1 735
Здравейте, девойки!
Има ли помощ за първокласници в Испания?
След месец почва училище и ми се иска да има, хах. Някой да знае нещо по въпроса?

# 656
  • Мнения: 7 325
Питай в училището за БЕКА за учебници. Не знам дали още го има и важи ли изобщо за примарията, ама пробвай.

# 657
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 373
Какво е цялото наименование на тази БЕКА? Чух нещо, че при нас има такова нещо за комедора.

# 658
  • Spain
  • Мнения: 3 750
auda  escolar се казва .... при нас документите за ауда есколар се подават в края на предната година , тази аюда е еднократна и по рано беше 100% цената на у4ебниците , после по4наха да покриват уж 50 % , а сега май дават около 100 е . (последните 2 години все забравям да подам документите ).... доколкото знам тази аюда се дава от регионалните управления , тоест в някои области може да я има в други не , дори в един град могат да я дават в друг не . при нас я дават но условията са да имаш  годишна рента по малка от 15 хиляди за цялото семеиство ... щом като детето е 1 клас би трябвало в на4алото на годината да ви уведомят за вси4ко . също така си спомням 4е преди години ходих в кметството да подавам тези документи , докато последните години вси4ко правим през у4илището .така 4е в зависимост от това където живеете тр да се усведомите , други родители , социалният работник в общината знае със сигурност .
 Бека за комедор евентуално тр при социалните да изкарате , тоест да удостоверите 4е сте соц.слаби , след което те ще решат какъв процент от комедора да ви покриват месе4но - може да не е100%.

# 659
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 373
Нашата директорка каза, че ще пусне запитване за тази бека за комедор  newsm78 Сега в началото на годината щяла да ни уведоми за резултатите...

Общи условия

Активация на акаунт