Време е за любимите занимания - дойде лятото в Испания

  • 88 780
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • ES
  • Мнения: 2 172
До колкото разбирам само разходите за тетрадки и писалки могат да се приспадат (materiales escolares) до 100 €, ако има безработен родител и до определена рента. Това предполагам ще трябва да се доказва с фактура.

А това какво трябва да значи?
Цитат
Realización por uno de los cónyuges de labores no remuneradas en el hogar.

За гуардериите и преди беше така, преспадаха се някакви проценти от таксата.

# 676
  • ES
  • Мнения: 2 172
Да ви питам, има ли някои от вас, чиито деца учат в консертадо католическо училище?

# 677
  • Мнения: 7 325
Да ви питам, има ли някои от вас, чиито деца учат в консертадо католическо училище?
Има, моята дъщеря учи в такова.
Благодаря.

# 678
  • ES
  • Мнения: 2 172
Моят син тази година ще учи в такова и бяхме (по-скоро мъжът ми) малко притеснени как часовете по религия ще се приемат от детето, особено ако не е нашата религия. Можеш ли да споделиш вашия опит моля?   bouquet

# 679
  • Мнения: 7 325
На колко години е синът ти, защото моето дете тръгна в инфантила, а там са почти бебета  Laughing
Имат часове религия, учат молитви, само една за момента. Когато отидох да я записвам ( избрах това училище защото ми е срещу вратата ) и споделих с директора, че не сме католици той ми каза така - реално проблем няма, християни сме, обръщаме повече внимание на християнските големи празници ( макар че при нас Великден няма нищо общо с този в Андалусия ), участваме в дарителски кампании, учим религията колкото да я познаваме и зачитаме без едновремешните крайности.
Та не би трябвало да те притеснява, на децата не им е неприятно и объркващо.

# 680
  • ES
  • Мнения: 2 172
Ще е в 4ти клас и до сега не е учил религия. Преместихме го с цел да избегнем смяната на училището след примарията в институтото.

# 681
  • Мнения: 7 325
Добре си направила според мен. Часовете по религия няма да го натоварят, но ще му спестиш и без това големият стрес при преминаване от примарията в института. Аз самата изживях шок със синът ми, особено като заваляха двойките, а да направиш среща с учител беше по сложно отколкото да постигнеш аудиенция с папата.
Училището на дъщеря ми е малко, има по един клас на година и децата и учителите се познават. Директора познава всички поименно, от най-малкият до най-големият, познава и родителите и определено смятам, че така да не се сменя училището е по-добре.

# 682
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 375
Нямам представа католическо ли е училището ни, но имат часове по религия. Обаче имаме право да изберем религия или алтернатива( информационни технологии)... И учебник не съм поръчвала по религия, а в края на миналата година попълвахме заявление, че няма да посещава тези часове.

# 683
  • ES
  • Мнения: 2 172
Значи не е католическо. При нас религията е задължителна, даже като родителити подписахме документ, че сме съгласни с това.

# 684
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 375
В резервите сме за аюдата за комедора, не сме представили някакъв документ  Tired А това, че не са ни казали  Whistling Все пак, до края на седмицата ако го занесем, ще ни вкарат в класирането.

Относно аюдата за учебници- чакали да приемат някакво ново предложение; срещу фактурата ти дават половината, а в края на учебната година, ако са в добро състояние и могат да се ползват отново, щели да платят другата половина. Звучи добре, дано го приемат.

# 685
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
gery_to, според мен няма никаква разлика да усети в 4асовете по религия. Още пове4е, 4е на тази вьзраст не е нещо толкова сериозно. Моето дете ходи на религия от 4 годишен, … ами никаква разлика Simple Smile , като бяха малки пееха песни4ки, после като поотраснаха малко рисуваха, а сега като "по-голями" , у4ат някоя молитва в продьлжение на един срок Joy.
И като сравним православни християни с католи4ески такива, разлика на практика няма. Дори православните правим комунион като католиците, но в друг момент.

# 686
  • Мнения: 714
Добро утро и от мен,момичета  bouquet!Днес стягам маетиалите да ги занеса в училището ,ще има родителска среща да ни запознаят с новата учителка- не знаех ,че втория преподавател не е постоянен,жалко -децата толкова много я харесваха!За религията не съм наясно казано чесно -Дани е Р4 тази година  и имаме време!Ние пък сме изчезнали от списка беките  Thinking - днес ми е ден за институции!Ще трябва да отида до кметството да питам и да им покажа хустидиканте,че са внесени документите и трябва да съм в списъка- дали отказана или одобрена трябва да ми дадът някакъв отговор! После да питам  в гражданско състояние  дали на третата сита за националност на детето трябва да сме двамата родители newsm78.!А навън се канни да вали ,а ние купихме билети за цирк довечера !Купон общо взето!Поздрави за всички малки и големи ! smile3525

# 687
  • Мнения: 7 325
Ели за комедор и транспорт ли кандидатстваш? Купуваш ли учебници?

# 688
  • София
  • Мнения: 217
Здравейте, момичета. Не живея в Испания, но с мъжа ми имаме голямо желание някой ден да се преместим. Аз съм счетоводител и бих искала да си работя по специалността, т.к. друго не мога Simple Smile Имате ли идея дали мога да се реализирам като счетоводител, трябва ли ми някакъв сертификат, трябва ли да държа приравнителни изпити ...? Всяка информация ще ми бъде полезна

# 689
  • Мнения: 107
Днес купихме учебниците за сина ми - 147 евро (последна година Инфантил) #Crazy взех фактура.

И ние сме в листата за чакащи за храната, т.е. за помощта за храната  Simple Smile дано да стане

Общи условия

Активация на акаунт