Здравейте, Simple Smile
Моля тези, които са имали дълъг протокол за инвитро да споделят опита си.
Преди седмица започнах инвитро процедура на 21 ден по дълъг протокол в клиника за инвитро оплождане. Моята гинеколожка беше в отпуск и затова ме прегледа нейна колежка. При прегледа тя установи, че имам фоликул 18 мм /за нещастие овулация не беше настъпила/ и ми беше поставена инжекция Decapeptil, тъй като според нея след 16 ден овулация била невъзможна и въпреки че я уверих, че овулацията ми е редовна и обикновено настъпва между 14 и 23 ден, което е установявано с ултразвукови прегледи и по температурна графика.
Притеснена съм, защото с тази инжекция се потиска фоликула и така ще имам цикъл без овулация и е неизвестно кога ще получа кръвотечение, подобно на менструалното. По Фонда за асистирана репродукция сме и времето си тече... Откакто следя цикъла си и правим опити за бебе, не съм имала ановулаторен цикъл и не са ми предписвани лекарства за стимулиране на овулация.
След 21 ден и инжекцията температурата ми започна да се повишава от 36.8 градуса на 22 ден до 37 -37.1 максимум след 22 ден, което повишение е по-малко от обичайното...