https://www.facebook.com/ivanportnih#!/ivanportnih/posts/417847934986869?comment_id=2038686&offset=0&total_comments=22&notif_t=share_reply

който няма фейсбук ето част от форума:

Иван Портних:

За детските градини: чрез оптимизация на групите в сега съществуващите детски заведения осигурихме 350 места. В момента се работи в бившето училище "Малкия принц", където ще има още 100 нови места, други 50 ще се отворят във "Виница", където се строи нова сграда, 18- места ще има в детската градина, която започваме да строим на ул. "Д-р Железкова" и още 50 в ЦДГ 11, където направихме първа копка на разширението. Така общо новите места стават 780 при 650 недостигащи за децата, родени 2009-а и 2010-а г. Така че още малко търпение и този проблем остава в историята.


БРАВО!!!!!!!Вярваме в теб!!!УСПЕХ!!!!!ДЕРЗАЙ!!!!!

преди около час · Харесвам · 3..

Iordan Stanchev NEKA VSI4KI DA ZNAIA KAKVO 6TE SE PRAVI i PRESTOI.

преди 57 минути · Редактирано · Харесвам · 2..


Nikolay Penev Браво, с размах явно се решават проблемите! Като имам подобен към Вас първо ще се обърна-)

преди 52 минути чрез мобилния · Харесвам · 1..

Lora Dragneva Браво!

преди 46 минути · Харесвам · 1..



Петя Чанева Надявам се да се обърне внимание и на проблема с материалната база, касаеща ОУ"Захари Стоянов". Положението там е една напред, две назад. Утре три класа на основното училище нямат стая, в която да посрещнат учебната година.

преди 43 минути · Харесвам · 3..


Kapka Georgieva Браво кмете!Със същото темпо и успех към хилядите проблеми на Варна!Като дойдем другото лято да има само положителни промени!

преди 41 минути чрез мобилния · Харесвам..



Маргарита Милева Браво ,Кмете 1 Внучка ми с две момченца ходи чак на Зл. пясъци в детска градина,а живеем на Евл. Георгиев и около нас има поне 3-4 градини,но не и за моите деца.Кога ще се реши тази несправедливост.Да се изминава на ден по 80 км отиване до градина и връщане за работа.Зимата е под носа ни.

преди 37 минути · Харесвам · 1..

Петя Чанева Проблема с градините е същия, какъвто е и с училищата. Отлаган и неглижиран повече от 10 години и резултата от това е описан от Маргарита Милева.

преди 34 минути · Харесвам..

Elena Koleva Г-н Портних, искам да Ви обърна внимание за ЦДГ 42 "Мир". Това е 7 групова градина между ВИНС и Спортна зала, която се помещава в апартаменти и приземни етажи, избрани за това от 1971 година и една група в стара къща. Децата нямат физкултурен салон, нямат нормален двор, нямат спорт, балет, танци... Помещенията са с малка площ и тъмни. Предвижда ли нещо за тази градина?

преди 33 минути · Вече не харесвам · 2..


Denitsa Zhelyazkova След една година чакане, за нас вече се намери местенце Надявам се и вярвам, че всички желаещи дечица ще бъдат настанени скоро Успех и благодарим г-н Кмете!

преди 31 минути · Харесвам · 2..

Ивелина Великова Ако се премахне и томболата ще е супер,но едва ли.За мен това е непрозрачно поведение на избор.

преди 30 минути · Харесвам..

Zhivka Terzieva Впечетляваща последователност и експедитивност! Браво!

преди 30 минути · Вече не харесвам · 3..

Иван Портних А кое е по-прозрачно? Старата система с "дарения" за детските градини ли?

преди 24 минути · Вече не харесвам · 4..

Elena Koleva Въпреки томболата, г-н Портних, доста хора тук могат да ви дадат пример за влизане с томбола и "дарение" но не са толкова много наситина както беше преди томболата

преди 19 минути · Харесвам · 2..



Ивелина Великова Аз си мисля по входящ номер,както е при яслите и да се преразгледат тези предимства.Не може двама работещи родители да са наравно при кандидастване със родители,които не работят или единия е работещ.Не е честно.

преди 18 минути · Вече не харесвам · 1..

Иван Портних Гарантирам, че никой не е влязал с "дарение" или по друг, различен от томболата начин от юли досега.

преди 18 минути · Харесвам · 2..




Ивелина Великова Всички деца трябва да са равни,а не да се делят.

преди 17 минути · Редактирано · Вече не харесвам · 2..


Elena Koleva Дано! А и винаги може да се направи официална оценка на програмата, която "изтегля" печелившите та който не вярва-да се убеди. Преди една година обаче - можеше и с "дарения", за съжаление!

преди 15 минути · Вече не харесвам · 2..


Branimira Antonova Поздравления! Пожелавам Ви здраве и лично щастие! Заслужавате го!

преди 11 минути чрез мобилния · Харесвам..


Elena Koleva Г-н Портних, вярвам, че не сте пропуснали моя коментар за ЦДГ 42 "Мир". Бихте ли разрешили да се отглеждат деца в общинско заведение без възможност за игра, спорт, извънкласни дейности-танци, балет и др., без достатъчно слънчева светлина и площ (както е разрешено от 1971 год. и до сега).

преди 8 минути · Харесвам..

Иван Портних Да, сещам се за коя детска градина става дума. И сте права, че сега сме се съсредоточили в осигуряване на нестигащите места. Да не говорим, че в този район възможностите за нова сграда са почти нулеви - не се сещам за терен, на който можем да строим. Ще трябва да се търси вариант.

преди 7 минути · Вече не харесвам · 1..

Иван Портних А детски градини без салон има много. Особено в центъра. Но за светлината вече е много лошо.

преди 6 минути · Вече не харесвам · 1..


Elena Koleva Благодаря за отговора, г-н Портних! Може да се помисли за помещения под наем в района: Морско училище, х-л Димят, или др. частна сграда...

преди 5 минути · Харесвам..



Elena Koleva може и да се построи нова сграда - .... в Морската градина ...

преди 4 минути · Харесвам · 1..



Denitsa Zhelyazkova И аз съм против томболата!!! За мен това е унизителна практика и неадекватна за времето си. Не може да живея на метри от 2 детски градини, цяла година да се разхождам с детето си около тях и то да ме пита- аз кога ще ходя при децата? Може би моят отговор трябва да е- нямаш късмет мами или... не си приета.....?! Накрая "спечелихме" .... градина на километри от дома, Слава Богу, че поне базата е добра. Г-н Портних, какво мислите за точковата система, както е при софиянци?

преди 3 минути · Харесвам..





Valentina Stoykova Де да се мислеше повече и срещу всеки план за строеж на МОЛ във Варна, да се искаше от инвеститора откриване на крило към детска градина. Сега моловете необитаеми...но детските групи щяха да са посещаеми Simple Smile)))

преди около минута · Харесвам..




Милена Александър И с точковата система се чака доста. И доколкото зная, всяка година се зануляват точките. Нещо от сорта.

преди няколко секунди · Харесвам