Отговори
# 480
  • Мнения: 43
Здравейте,
Днес послучай баба Варвара и за да я омилостивя по-леко да караме болестите спретнах една содена питчица и една лещичка рано рано! Laughing
Ваче,.....и аз така като теб чета ги тея модерни книги с позитивни съвети ама нещо на практика не ми се получава като съм бясна!
Дара е уж ок на яслата ,но днес сутринта не тръгна с много желание и там малко е поплакала .....дано са рядкост тези дни! Иначе вече поспива ,щастлива е ,играе като джудже по повод празника ,за изминалия месец дължим пълна такса ,което ме кара да съм супер щастлива и чак да ме е страх да споделя .....че пак чувам някакъв заден сопол!
Цвети ,и Дара ги има тези моменти като днес сутринта не е искала да се съблича в яслата по клинче ,а отгоре беше със зимния гащеризон,че тази  сутрин си беше студено доста ! #Cussing out
Хубав ден !

# 481
  • София
  • Мнения: 13 206
Ваче,.....и аз така като теб чета ги тея модерни книги с позитивни съвети ама нещо на практика не ми се получава като съм бясна!

Е, то това е номера, да се получава като сме бесни  Mr. Green Ама ние сме балканци, не сме префинени европейци или хАмериканци и не го можем това  Wink Без майтап, аз намирам сдържаността в отношенията с най-близките за вредна  Wink Т.е. изобщо не скривам гнева си когато съм бясна, не скривам плача си когато съм тъжна и не скривам радостта си, когато съм щастлива. Смятам, че децата ми могат да бъдат свидетели на моите емоции изцяло щом аз искам да съм свидетел на техните. И хич не ме интересуват положителните възпитателни методи. Аз мога да се навикам на Саша, която се държи дебилно в опредлена ситуация и после да я прегърна и да й кажа, че я обичам. Както изслушвам нейните викове когато е гневна. Особено за негативните емоции мисля, че човек трябва да намира къде и как да се освободи от тях. А няма по-добро място пред най-близките ти вместо навън пред другите.
Ясно ми е, че не е в крак с новите тенденции и няма да се приеме като мнение, но аз съм си такава. Дори застъпвам тезата, че понякога един хубав бой си върши бая работа  Wink

# 482
  • Мнения: 4 370
Ани, като цъкнеш на нея не се ли отваря, или въобще нищо не се вижда newsm78? Ето тук е http://picbg.net/pic.php?u=46320A9jaV&i=736827

Ти прибра ли се от почивката или продължаваш. Как беше?

Да, видях я аз после във фейса!
А почивката вече приключи и се върнах отново в реалността. Simple Smile как беше - приказно. С удоволствие бих отишла отново, този път семейно!  Wink

Магнет, честито! Да ти е жива и здрава Лилия! На теб бързичко да се възстановиш ти пожелавам!  Hug

Цвети, ММ гледа децата. Аз всеки ден ги чувах. Не им беше много лесно. Той се е справил блестящо с тях, но все пак им беше тъжно за мама. С Никола спряхме да се гледаме по скайп, защото после много се разстройвал. За мен раздялата беше много по лека, дори не вярвах че толкова леко ще мине. Но при мен беше много цветно и изпълнено с преживявания и знаейки че след седмица ще си ги гушна, нямах време за тъга. А Дубай е една приказка. Мога да говоря много, но горещо препоръчвам на всеки който има възможност да пътува, да посети тази страна. Има какво да се види и научи.

По тази система - по малко "НЕ" отгледах Иван. Така се възпитава свободолюбив дух, възможност човек да изрази себе си без задръжки и т.н. Но от както се роди Никола НЕтата започнаха да стават малко повече и то без да се усетя. Опитвам се да я прилагам и при Никола, но както казва Ваче това не ми е естественото поведение и трябва да помисля преди да реагирам. А с две деца първо мисля и после реагирам. Simple Smile))) Но като цяло съм фен на метода и се опитвам да го прилагам.

# 483
  • Мнения: 984
Здравейте, Косьо е с варицела и сега чакам включване от Йосиф. Вкъщи сме си вече седмица. Шарката мина сравнително леко, но на децата им е скучно.. на мен също.
По последната тема - четох някакви съвети във фб как се гледат децата, без тв, с право на избор и т.н.
Замислих се, че повечето съм ги правила с Косьо, но с второто не се получи.
Така че според мен - теории много, във всяка има по нещо ценно, но едно е на теория, друго на практика.
Реагирам според ситуацията  Rolling Eyes

# 484
  • Мнения: 149
Здравейте момичета кокичета

Надявам се все още повечето да ме помните  Simple Smile Няма как да не се сетя днес колко много от вас имат празничен повод!

Да са ви честити именниците! Много да ви радват!   bouquet

Оги сега спи, че от преди 2 дни ми вдигна Т, и макар вече втори ден да вилнее в къщи, не смея да го пускам на градинка. Както гордо сам съобщава вече е батко там - втора година му е...

Бързам да пусна поздравите преди да се събуди мъника, че после забрави, а и ще тичам да намеря някъде риба...

Чета и коригирам - Магнетче честито дъщеричка!

Честито и на всички мами сдобили се с рожба последната година! често съм си мислила за вас, ноо нямах никакво време да пиша и чета. Все се надявам тази зима да ми е по-леко, но ще видим...

Относно позитивното възпитание - определено внимавам с Не-тата, особено с каката използвам принципа на правилата, и тя даже сама почва да ги допълва Wink без да и тежи. С Оги още е трудно какъвто си е преливащ от емоции (на кого ли се е метнал  Wink ) но и той започва да разбира за какво иде реч. Изобщо имаме набор от няколко важни правила, които гледам да се спазват, а за другите...както дойде. Иначе относно показването на емоциите, то моите трудно се спират  Rolling Eyes та и аз като Ваче  Hug....

Хайде весело празнуване на Никитата - Чин и Ани специални поздрави! И обещавам да влизам по-често...

Последна редакция: пт, 06 дек 2013, 15:44 от heberlea

# 485
  • София
  • Мнения: 142
Момичета и конкретно Ваче (понеже за нея помня със сигурност) - как давате сиропа Фор Кидс?  И дали пречи да се дава едновременно с коластра?

хеберлеа, хубаво е, че се разписа, минавай да споделяш как сте понякога Hug


Последна редакция: нд, 15 дек 2013, 09:36 от Sleeping Beauty

# 486
  • София
  • Мнения: 10 698
Привет!

Благодря за поздравите за малката шушулка.

# 487
  • София
  • Мнения: 13 206
Момичета и конкретно Ваче (понеже за нея помня със сигурност) - как давате сиропа Фор Кидс?  И дали пречи да се дава едновременно с коластра?

Сиропа аз го давах на Саша само, защото Рали реагира много силно на него. Вероятно на ехинацията, защото после давах Имунобор, който е основно ехинацея и пак имаше реакция. Но със Саша не съм имала никакви проблеми. Давах го по 5 мл. сутрин 20 дни, после 20 дни почивка. После пак 20 дни сироп и това е цялото шише. Ако видиш, че детето се разболява вдигаш дозата на 7.5 мл, а мисля, че може и по 2 дози по 5 мл. на ден сутрин и вечер. За коластрата не знам дали може да се дава. Аз лично винаги съм избягвала да комбинирам препарати, които влияят на имунитета. Не бих ги смесила, както съм разминавала когато съм давала сиропа и Рибомунил. Но това е моето виждане, нямам идея дали е правилно.

Да ви кажа, в нашата група има варицела. Сега ще видим дали ще се ошаркат всички по Коледа  Wink

# 488
  • Мнения: 984
В групата на Косьо имаше, той я изкара, сега е Йосиф.
С Косьо имаше 2 проблемни дни и то не бяха нетърпими. Йосиф обаче е доста зле. Има пъпки навсякъде, пищи като го мажа, разранява се... Един ден не беше пишкал, защото има по слабините и го боли. Заспива, изпуска няколко капки и се събужда с писъци и рев. И така на 15 -20 мин. Има и по клепачите и очите му са възпалени. Кошмар.
Надявам се, че лошото мина и вече се подобрява.
Дано ви се размине. Казват, че малките го изкарват по-леко, но според мен след 3, когато повече мога да обясня и да ме разбере.

# 489
  • София
  • Мнения: 13 206
Мая, не ми казвай, че... Tired Аз бях на 30 г. и помня прекрасно къде имах пъпки и как боли. Цялата ми уста беше в афти (пъпки), отделно по нежни и интимни места  Tired Щях да умра тогава... Сашето беше бебе на 2 месеца и беше покрита цялата с пъпки, но не я сърбя. Сега Ралито ще я сърби със сигурност. Точно 2-3 дни са проблемни, после отшумява. Оххх, ще видим.. 14 дни броя и ако не се ошарка броя да я е прескочило надявам се, ама тя си е доста заразна шарка Confused

# 490
  • Мнения: 984
При нас пъпките на Йосиф избиха точно на 14тия ден след първата на Косьо. Официално карантината е 20 дни.

# 491
  • София
  • Мнения: 13 206
При нас пъпките на Йосиф избиха точно на 14тия ден след първата на Косьо. Официално карантината е 20 дни.
Да, официално инкубац. период е 21 дни, обаче от опит пъпките избиват на 14 ден. Ралка от нощес е с лека температурка и задна хрема. Предполагам, че не е варицелата, щото от контакта не са минали много дни, а и при покачване на Т пъпките избиват. Ще чакам до утре сутрин и ако няма пъпки, не е варицелата Wink

# 492
  • Мнения: 4 413
Привет.
Не съм писала отдавна, но не ми остава време. Въртим се в един омагьосан кръг, откакто е почнала ясла. Ей няма свикване и това е.
На всичкото отгоре сега сме се тръшнали и двете болни. Аз карам всеки един вирус с нея и взе да ми писва. Иначе ако питам Йоана е супер да сме болни, защото си стоим двете в къщи  Mr. Green

# 493
  • Мнения: 149
хоп пак тук Simple Smile

Слава богу миналата година и двамата я изкараха варицелата. Не беше кой знае колко тежко, само каката имаше 2-3 дни със силен сърбеж, най-гадно по интимните части...такова облекчение ми е да знам, че вече си минахме по реда. мазахме с някакво скъпо кремче, което се рекламира и май имаше ефект, но на Бела и щипеше и едва и го слагах. Оги още си има 2-3 дупчици, почти не се виждат, но аз си ги знам.

Хубавото и че и двамата с мъжа ми сме я карали, та поне ние бяхме здрави...сега стискам палци тази година да ни подмине скарлатината....

Относно имунитета - вече 3та година давам на Бела AD Liquid For kids и май има ефект. Давах сега и на Оги - много леко изкарват грипа...

# 494
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте,
Черпя ви за имения ден да Дани Heart Eyeshttp://www.google.bg/imgres?sa=X&biw=1280&bih=827&tb … 29,r:14,s:0,i:129
Деска бързо да ви минава.
Ваче дано не се изпъпчите по Коледа Rolling Eyes
Мая минало е лошото при вас вече.
Хеберлеа пиши как сте, какво правите.
Днес е партито с дядо Коледа в градината на Мона, беше много хубава сутринта Embarassed с пепитена рокля с червено джинсово сако Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт