Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 13 206
Не, Деска, няма да й стане натоварено  Grinning Ако на нея й харесва нека ходи.
Рали ходи на класически балет 2 пъти седмично след градина по един астрономически час. Ходи на приложни изкуства в градината 2 пъти седмично.
Миналата година ходеше на народни танци 2 пъти и 2 пъти на класически балет след градина.
Това натоварване е ОК. Ако имах финансова възможност би ходила и на народни танци в градината, но предпочитам приложните изкуства. Но аз съм родител, който подлага децата на гърч  Wink

# 691
  • Мнения: 4 411
Ваче, мен този вариант финансово ме устройва, защото ако ходи на модерен балет след градина, няма да плащам такса в градината за същото, защото госпожата е една. Т.е. аз в момента така или иначе я давам почти същата сума.

Иначе я питах, вчера след градина дали ако сега като я взема я заведа да танцува още един час ще има сили - каза да. Разчитам на преценката й, защото до сега за тези неща не ме е подвеждала. Питах я дали иска да спрем едните танци в градината - не й пречели. Смятам да я тествам, дано организационната част да успея да я наредя.

А за харесването, на мен ми харесва повече, защото 4 дни има танци и заради тях ходи с желание на градина. Петъка нямат нищо, но тя си го обича, защото е деня за вземане на пижамата. Та така поне вече почти не плаче сутрин  Laughing

# 692
  • София
  • Мнения: 13 206
Деска, например миналата година Ралка ходеше на балет и народни в един и същи ден. На третото-четвъртото ходене децата, които танцуват балет усещат много силно натоварването на мускулите и разтягането. Болят ги краката. Точно тогава искат да се отказват. Нашите момичета (тя ходи с още 2 приятели от градината) нямаха тоя проблем. Много мислихме и стигнахме до извода, че те добре разгряват с хоп-троп преди балета и затова нямат проблем  Wink

Детето е право, че не му пречат танците в градината. А пък и ако те устройва финансово направо я оставяй. Тя ще си покаже.

# 693
  • Мнения: 4 411
Ваче  Hug

Помня аз, като беше писала за Ралка и танците. Ще я тествам пък каквото стане.

А и тя като едно типично овне не се дава лесно. Особено държи да бъде оценена добре от външни хора /учители и т.н./, та няма да се откаже лесно.

Хайде, мами, разпишете се и кажете как сте и как са малчовците. Ще е интересно, ако посъживим малко темата.

# 694
  • Мнения: 2 196
Здравейте

Ще е хубаво наистина да посъживим темичката,защото и във фейсбук не сме много активни.....те и децата поотраснаха  baby_neutral

Ние сме добре.Николай ходи на градина-втора група е.Записала съм го на народни танци,но те са един път седмично по половин час и не мога да изкажа мнение по питанката ти,Деси...А и той е момче,някак ми се струва,че момиченцата са по-старателни и имат повече интерес към такива дейности.
Иначе миналата година не е ходил много на градина...не знам при вас как е с разболяванията,но беше ужасно.Сега е една идея по-добре сякаш,но още не мога да кажа...Факт е,че се задържа по 2 седмици,понякога и три да ходи,а миналата година след 3-5 дни се разболяваше.
Искам да ходи,защото вкъщи не мога да го накарам да прави повечето от нещата,които прави там-от обличане и събличане(не ги умее много добре все още) до рисуване и други от рода....Напоследък и играчките си не иска да прибира,а от там нямам оплаквания.
На обяд не спи там,по-точно май напоследък си подремвал(по негови думи) и вечер заспива бързо,но като си е вкъщи гледам да спи,че става ужасен...

Ами това е около нас....Приятен ден и се разпишете да си припомним предишните годинки  Laughing

# 695
  • Мнения: 984
Радвам се, че раздвижихте темата  Hug
Йосиф не ходи на допълнителни занимания, но и така е уморен вечер и заспива в 8.
В училище всичко може - яде, облича, съблича, тоалетна, пише, смята... но вкъщи иска да съм все до него и всичко да правим заедно. Само ако играе на машинките ме оставя на мира.
Мисля да го запиша на плуване, но сигурно ще е лятната ваканция, сега май ще му дойде много
Имаха ваканция и бяхме при бабите миналата седмица. Беше забравил толкова много неща  Confused Да видим следващата ваканция какво ще помни.

# 696
  • София
  • Мнения: 10 698
Привет и от мен.
Жорко в градината ходи на футбол, плуване  и английски. Не знам защо, но плуването и футбола са в едни и същи дни. Засега не се оплаква даже иска и танци. Плуване и футбол са 2 пъти седмично.  За след градината не съм мислила за допълнителни неща. Засега смятам, че няма нужда. Той сега малко не е на градина, че беше болен, а онзи ден Оперираха сестра му и до края на месеца ще е с нас за всеки случай, да не довлича неминуемите градински болести.

# 697
# 698
  • Мнения: 361
Здравейте и от мен. Аз съм рожденничка днес. Йоана беше много щастлива, че хапна бонбон, торта, духна една свещичка. В градината ходи на английски два пъти седмично. Веднъж н седмицата извън градината ходи пак на английски, но в учебен център. В яслата беше и на народни танци, сега не иска. Басейна в градината го ремонтират. Като го пуснат, ще я запишем и на плуване. Отскоро започна да се справя добре с оцветяването. Доскоро излизаше извън линиите. Много обича сладки неща. Всеки път като й купя нещо такова, докато го яде обещава да е за последно и от утре няма. На следващия ден пак иска нещо сладко и пак й било за последно. Много е умна. Като слуша й даваме таблета и то докато приспивам бебето. Относно яденето стана нещо капризна. Ама няма да й мине номера. Може сама да се облича, обува, яде, но покрай бебето се лигави и иска помощ. Иначе в градината е напълно самостоятелна, ама при мама се опитва да мине с номера. Много е любопитна. Все пита нещо и й обясняваме. В градината от месец насам им преподават в групата и немски. От малка ще е полиглот като баща си. Много смешно казва Guten Morgen и Guten Tag. Супер активна е. Зимата какво ще правим като е студено, не знам.
Май това е засега.
Дано поне малко живне темичката. Simple Smile

# 699
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И от мен здрасти. Макси ходи на народни танци в детската веднъж седмично по 1 час и на плуване пак по толкова. Сигурно и повече може да поеме, но аз не мога. Английски си имат по принцип, не знам колко часа седмично, но там само на английски молят за още ядене, за вода или да ходят до тоалетна.
Той също ядеше много сладко, но вкарахме няколко правила и много бързо се научи, даже мен ме поправя, когато в изключителен случай му дам сладко против правилата. От това най-големият позитив е, че спря да е истеричен вечер и заспива към 9 - 9:30 (в сравнение с предишното 11).

# 700
  • Мнения: 4 370
Деси, Никола ходи само в градината - английски, народни танци, футбол, приложни изкуства. Всичко е по два пъти , само изкуствата са веднъж. Като отсъства от градина не ходи. Ако се оплаче че му е натоварено, ще го отпиша от нещо.  След градина засега не искам да го записвам на нищо, защото ми стигат извънкласните дейности на баткото които са 5 на брой и като ги сложиш по 2 пъти седмично, просто съм се превърнала в един транспортер!

Никола доста обича да си похапва сладко, и зъбки за правене има, но още се уговаряме за посещение при зъболекар.

# 701
  • Мнения: 4 411
Ани, направо ме изуми. То само със заниманията на Иван ти отива времето за деня. Чудя ти се как успяваш.

А за зъбите - Йоана има вече 5 пломби. Сега има още един зъб за правене и трябва да запиша час. Мислех, че ще я е страх, но съм се излъгала. Излезе доста смела.

# 702
  • Мнения: 4 370
Деси, не ме питай как успявам! Като сложиш че и аз три пъти през седмицата ходя на танци Simple Smile Затова се наложи да се откажа от фитнеса и започнах да тренирам в домашни условия. Хубавото е че Иван е голям и не ми се налага да стоя с него на нито едно от заниманията му, само го транспортирам, но и това ми стига.

# 703
  • София
  • Мнения: 3 069
Деска, щом има желание по-добре да ходи. Лятото как тичат по цял ден и не се преуморяват  Simple Smile Даже е много добро запълване на времето през зимата.
Виктор ходи на народни танци и футбол, като двете занимания са едно след друго в един и същи ден. От народните танци сме доволни, на края на годината имаха открит урок и си личи, че са научили нещо. Футболът - мнооого зле. И проблемът е в т.нар. им треньор. Ходиха на турнир на детските градини и нашият отбор не знаеше за какво е там  Laughing Имам предвид, че децата нямаха представа, че се тича към някоя врата, още по-малко към коя точно  Crazy  А другите деца знаеха каква е целта на занятието, нищо, че са малки, подаваха си, вкарваха голове. Но решихме да не го отписваме, поне да изразходва някаква физическа енергия, да е сред себеподобни и малко с малко да се учи на колективна игра. Мислим да го запишем на плуване, но като се наканим по-скоро мъжът ми ще го води веднъж седмично събота или неделя някъде.

Шунче, браво за режима със сладкото. Ползите ми се струват страхотни. При нас обаче едва ли ще има успех, защото с баба му и дядо му, които го гледат два часа след ДГ, нямам шанс да изляза на глава.

Магнет, как е малката сестричка? Бързо възстановяване  Hug

Ани, наистина натоварен график, виждах те и във ФБ - фитнесът наистина ти се отразява страхотно  Simple Smile

# 704
  • Мнения: 4 411
Вчера й беше първото ходене. Останах доста приятно изненадана. Смятах, че за 30 мин в градината не може да се научи кой знае колко, но не съм била права. Йоана знаеше голяма част от танците и успешно се пробва да прави тези, които не знае. След това уж беше много уморена, но пак бесня в къщи до 22 часа.  Laughing За сега ще продължи да ходи, само да видя със зъболекаря как ще съчетая нещата  ooooh!

Maidenly, аз това също си го мислех. Лятото даже излизат на вън и в градината и после тичат до 20-21 часа и пак не се уморяват. 

szervusz, какви са ви правилата за сладкото. От чисто любопитство питам. Йоана не прекалява, затова може би не съм й наложила правила. Единствено гледам у нас да нямам запаси от сладко. Ако тази вечер ми каже искам шоколад и няма, тя се съгласява и така отлагаме за утре. На другия ден ако се сети купуваме, ако ли не минава пак схемата с нямаме. Не прави драма, че няма. Като има пък изяжда едно две парчета и така. Само където почна остатъците да си ги крие от мен, че все й ги изяждам  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт