Отговори
# 135
  • Мнения: 445
Ваче, няма отчупено... Предното ляво и съседното на него са навътре, поне половината  Confused И освен навътре във венеца, са и избутани към гърлото, ако ме разбра....

Алекс пък изобщо не пишка когато спи, изобщо... Rolling Eyes Не че пие литри вода през деня, пие си нормално, но никога не се е будил за вода през нощта. И аз не знам защо слагам памперса през нощта, като вече 2-ри ден е абсолютно сух, един и същи... През деня ту казва, ту - не...

# 136
  • Мнения: 984
Ами да, напикаваше се. Ако се събуди го преобличам и сменям чаршафите, ако не - сутринта. Матракът му има протектор и не беше толкова фатално.
*helen* звучи страшно. Надявам се, че не го боли и че няма да има проблеми с постоянните зъби.

# 137
  • Мнения: 4 370
Здравейте петъчно и от мен.
Аз чакам ММ да се завърне от командировка в Украйна, ще му дам малко време да поспи и после да отпрашваме към морето за уикенда!  Wink Точно намятвам багаж в куфара.

Хеленче, наистина много странно това набиване на зъбчетата на вътре. Не бях виждала подобен случай. Дано, дано се размине без последствия.

Мая, кефиш!  Laughing У нас ММ се занимава с тази работа - да го буди. Но понеже продължи до по късно и накрая го оставихме да се напикава. Е така започна да се усеща. Сега не става през нощта, ами си стиска някак.

# 138
  • Мнения: 984
И Косьо не става през нощта... аз също само като бременна съм ставала. Съня си го пазя аз... и моя и на децата  Mr. Green

# 139
  • Мнения: 43
Здравейте ,
Ваче ,и на мен ще ми е кофти да я будя  Sad

Засега Дара не се напикава ,докато спи ,както Алекс на Хелън,само като беше болничка се напика няколко пъти рано сутринта и ме събуждаше да ми каже ,че има пиш ,но след като се беше напишкала....
Иначе вече е много смешна ,защото пишка на тоалетната ,но след това се и бърше с тоал. х-я и пуска водата -голяма радост са 3те процедури! Laughing

Ани,приятничко на морето! Hug Искам пакккк Laughing
Брат ми и семейството му си пристигат след час и отиваме уикенда при майка да се нарадва на 2те внучки ,а другата седмица толкова много приятели се прибират от чужбина ,че ще си имаме програма пълна!

Хелънчеее,много ми е мъчно за Алекс! Cry Знам,че ще се оправи ,защото все пак това не са постоянните зъби ,но и на теб притеснението съм сигурна ,че ти идва в повече!

След това боледуване на Дара открих чудесна хомеопатка и ще й се моля да ни вземе ,защото е много добра и почти не иска нови пациенти ,но се надявам да ни вземе и да започваме да се стабилизираме ,имам отзиви от една мама ,нейното дете вече 3та година и ангините лекуват с хомеопатия,та дано ни приеме !

Окончателно реших ,че ще си я гледам до градина ,бях взела решение да я пускам ,нооо онзи ден си притеглихме плюсовете и минусите и решихме да си я гледаме до градина!
!
Зверче,айдееее още едно бебенце ,и аз искам ,но ще видим кога ,а и Божа работа е ! Hug

Хубав уикенд,момичета!

# 140
  • София
  • Мнения: 13 206
Ами да, напикаваше се. Ако се събуди го преобличам и сменям чаршафите, ако не - сутринта. Матракът му има протектор и не беше толкова фатално.

Ясно.. аз не бих оставила момиче цяла нощ да седи мокро, щото аз не мога да се събудя. Сашето като се напикаеше често не се събуждаше. Те и затова все отвити спят, щото изобщо не се будя да ги завивам  Wink

Ани, как така някак стиска... просто е голям вече и затова стиска  Wink Нещата опират до израстване, а не до желание на родителите. Същото важи и за дневния памперс. Не може ли детето физиологично да стиска и да си казва кел файда. Обикновено казва след като е свършило работата. Преди 10 г. това бяха основните спорове както в дир-а така и тук  Wink За гърнето и за още няколко фудаментални бебешки проблеми. Аз лично за себе си съм го решила. Не пришпорвам. Ето я трети ден клечи и пикае на пода. Ами ако продължи така още 2 дни изобщо няма да мъча и мен, и нея. Ще опитам по-натам. А може и тя сама да поиска.


# 141
  • София
  • Мнения: 142
Ваче, няма да прозвучи много добре сигурно, но се успокоявам, че има още някое детенце като Лора, че да не започна да се притеснявам вече Crazy  И тя пишка и ака насвякъде, ако е без памперс, и изобщо не се впряга.  Не иска да седи на гърнето, даже започва да плаче, ако я попитам иска ли да седне, а за казване пък изобщо не може да се говори.  Аз съм решила да не я закачам на тази тема, да не взема пък да я стресирам, след известно време пак ще опитам...  Ако не - надявам се от септември в яслата покрай децата да има напредък Rolling Eyes

Нямам никакъв опит по въпроса, ама не мога да си представя да я будя нощем да пишка Shocked  Че тя ще опищи квартала, да не говорим, че едва ли ще иска изобщо да стане и да свърши нещо Rolling Eyes  Ама ние да махнем дневния памперс, за нощния има време да си избистря концепцията.

И на мен ми препоръчват горещо някаква хомеопатка, но аз съм много скептична и не знам дали си струва средствата и времето...  Е, вероятно ще пробвам, защото сега с новото бебе ще е добре Лора да не боледува чак толкова, пък дано наистина да има ефект.

# 142
  • Мнения: 984
Ама аз се будех, но не будех него. Той не е правил локви. Ако се напишка повече се будеше и го преобличах.
Както и да е, просто според мен не е добре да се буди дете всяка вечер, да се води в светлата баня да се разсъни и после да му кажа заспивай. Ако ще е така, то по-добре да си спи с памперс
Като пиша за Косьо - днес има рожден ден  Heart Eyes Става на 6 - сериозна възраст вече. Вчера ходихме да вземем тортата и много държеше да пише и Йосиф на нея  Mr. Green

# 143
  • София
  • Мнения: 142
Честит рожден ден на Косьо!  Наистина сериозна възраст!  Да е жив и здрав, да расте смел, силен и усмихнат.  И да е все така добър батко newsm59

# 144
  • Мнения: 4 370

Ани, как така някак стиска... просто е голям вече и затова стиска 



 Laughing И аз съм голяма, но не мога да стискам, ставам минимум по веднъж на нощ!  Wink

Тук нета е ужасен този път, пък аз без интернет хич не мога!

Честит рожден ден на Косьо. Жив и здрав де е! Много весели игри му пожелавам!

# 145
  • Мнения: 547
Здравейте мамита! Simple Smile
Позагубихме се малко...
Първо бяхме на планина,после моренце,та не ми оставаше време за писане(но не ви изпускам от поглед,де)
Какво да ви кажа за нас.Имахме малък инцидент в минералния басейн във Велинград.Обърна се с пояса надолу и остана за около 6-7 секунди под водата.Аз бях до нея,но двете крачки ,които трябваше да направя ми се видяха 200.Размина ни се суплаха,повече за мен,отколкото занея,защото още на същия ден беше пак в басейна ,но вече само с баща си.Аз се отказвам от тези мероприятия.И до последно не знаех,че е имало голяма опасност от удавяне.Малките се давели за 2-3 секунди,получават някакъв си шок,после гълтане на език и бърза смърт.И след случая като разказвах на познати ,всеки ми казваше по някой случай за удавено бебе-я в локва,я в басейн,най-често на брега на морето.Ужас някакъв,а до този момент не се бях замисляла или притеснявала за това.Даже Матея искаше да скача в басейна и аз по едно време мислех да я оставя,да видя как ще реагира?С какъв акъл,не знам.От друга страна обаче,една инструкторка по плуване на морето ми пусна клипче на 2 годишно детенце ,което скача от високо и плува като амфибия...Така,че май е до дете всичко.

На морето не беше почивка ,а разнообразие.С нашето чаве,почивка няма.Такава е луда,че...А от два месеца насам е и лигава.Все иска нещо,ама най-често не знае какво точно.То е едно мрънкане,пищене,рев.Коренна разлика.В градината слушала,а нас ни прави на маймуни.По площадките взима от децата играчки,храна ,каквото докопа и естествено аз не позволявам винаги и се почват едни драми,едно въргаляне,тръшкане.Дано отмине този кофти период по-бързо.

Ваче,Иве,и аз във вашата група.Знае какво е гърнето,седи на него и никога нищо не е свършила там.все на пода,на дивана,а веднъж се скри в гардероба ми и се изпика върху едни колани.ПолудЕх.Много добре знае какво се иска от нея,но категорично отказва.Даже ,когато е без памперс и свърши белята някъде ,започва да плаче.Ние не й се караме,за да не стане по-лошо.Но няма дете спамперс след 3 годишна възраст,така че време-бол.

За вредните храни...Не купувам чипс или зрънчо за вкъщи,но се принудих за навън да нося едно в торбата.Като извадят майките за децата си,нашата налита и им изяжда всичко.Така,че по-добре да изяде своето си,да не се червя пред хората.А иначе съм много против да се яде на площадките,ама от 5-6 около нас,как пък на една да не се вади нещо за чоплене.Те пипали по зематя,по пясъка и после с тези ръчички ядат.Не съм съгласна,ама къде да я водя,не мога да я изолирам от всички и всичко.
Спирам,че стана ферман..
Целувки от мен и Матея! Hug

# 146
  • Мнения: 52
Здравейте!
Силве направо настръхнах докато четох,добре че с уплахата сте се разминали и Мати не я е страх след инцидента  Hug.Аз като бях малка съм се обръщала с пояс в морето,ужасна уплаха е, че не можеш да се завъртиш.Може би ако детето е тренирано от малко да стои под вода няма да изпита страх,но ако е страхливо напълно възможно от уплахата да си глътне езика и да стане най-лошото.
Мая, и вие инцидент сте имали,те дечицата сега са ни в най-опасната възраст,все по белите.Честит ти рожденик!Жив и здрав да е Косьо!
Ваче,Бюти, Силве и ние сме в отбора на пикаещите навсякъде  Mr. Green.Обаче оня ден сутринта го моля да седне на гърне не иска,по едно време след около 5 мин си маха памперса сам и сяда на гърнето и си се изака  Shocked,знае как се прави, ама много зор да си каже.Иначе всичко блещи като възрастен си говори,едни сложни умозаключения прави,а пишането на гърне то това са отживелици  Laughing
Днес бяхме на плаж за 2 часа и мина добре,даже кафе успяхме да пием с татко им  Simple Smile.При нас е приключение с двете деца,но щом една баба до нас каза "О, те много слушат нашето ела да го видиш" се успокоих  Mr. Green.
Хубав ден и морско настроение на плажуващите,ние нали сме си по принцип на морето не ни е тръпка чак такава Simple Smile

# 147
  • София
  • Мнения: 13 206
Мая, да ти е жив и здрав Косьо!!! Много радост да ви носи голямото момче! Писахте ли Йосиф на тортата? Laughing Laughing Laughing

Ваче, няма да прозвучи много добре сигурно, но се успокоявам, че има още някое детенце като Лора,
*******
Аз съм решила да не я закачам на тази тема, да не взема пък да я стресирам, след известно време пак ще опитам...  Ако не - надявам се от септември в яслата покрай децата да има напредък Rolling Eyes

Хахах, ти пък! Изобщо да е ти пука! На мен не ми пука изобщо. Ето, чета отгоре, отгоре нещата по въпроса в темата и знам, че Рали сама ще си покаже. Няма да й настоявам както не съм настоявала на Саша, знам, че няма да махна скоро и нощния, както и че ще я събуждам в началото да се изпишква, защото не е добре за момичетата да стоят дълго с мокри гащи. Също така знам, че ще й давам сладолед, че няма да я юркам да чете на 4 г. нищо, че аз съм можела, а Саша - не. Та след всичко изброено, Бюти, хич да не ти пука. Не сравнявай Лора с другите. Някъде из фейса тия дни прочетох, една мисъл, че не е добре да се сравняваш с другите, а със себе си в минало време  Wink Не я цитирам точно, но това беше смисъла.

Силве, направо настръхнах!!! Рали миналата година така се захлупи с пояса. Сега също адски ме е страх  Tired Ще й сложа спасителната жилетка, щото тя все във водата иска да стои. Устата й посинява, но тя иска да е вътре, а аз не й изпускам ръката. Сега пък като го написа това направо ме втресе  Confused



# 148
  • Мнения: 90
И покрай мен само ядове!  Confused ( Ваче,затова не ти се обадих)

Вчера следобяд оставих Надя за 1мин в другата стая...И тя да се качи върху шкафа и ми взела една бижутерийна кутия,в която си държа какво ли не.Отивам и тя ми вика: Папах бонбон  Shocked Направо се изприщих.Отварям й устата - нищо.Тя обаче не спира да казва ,че яла бонбон от кутийката.Накрая не издържах и й бръкнах в гърлото.Побърна детето,ама там няма нищо... бреее,започна се едно чудене,да не е намерила хапче,да не е глътнала някое мънисто...и изведнъж като реших ,че може да е батерийка от малките. Майка ми по тел. реве: веднага да я караш на снимка,едно дете как било умряло от батерия миналия месец...само това ми трябваше.. та по късното ходихме на рентген,слава Богу  - коремчето чисто.

Абе,направо сега са в най-най опасната си възраст,много трябва да се пазят!

Отделно нашия тати на едно рутинно изследване му излязоха много завишени чернодробните ензими.Влязох сериозно във филма,направо не съм на себе си,много съм притеснена.  Cry

Силве,ужасна случка.Надя е само в надуваема лодка и съвсем на брега.Пък аз съм и с каката на плажа,та очите ми са не на 4 ,а на 10... доживот се пазят децата,не само докато са малки,това е...

# 149
  • Мнения: 984
Писахме Vache, всичко писахме...
И пожелания - Нека силата бъде с теб! Развалихме фасона на хубавата торта, която Миленка ни направи, но пък Косьо си я хареса. Миленка - и гостите ни много я харесаха! Препоръчала съм ви, разказала съм къде сте - очаквайте наплив от клиенти Simple Smile)) Имах още и от вълшебните свещички, които ни подари и сложихме тях и децата много се смяха
Днес беше много хубав ден за нас.
Йосиф успя да избяга от пицарията и да излезе на улицата. Не знам как се шмугна между всички гости и персонала. Добре, че едното момиче от детския център си има тренинг и го видя и го догони.
След обяд излизахме с приятелка и пак подивяха, Накрая намериха една чешмичка и докато не се изкъпаха не искаха да си тръгват. Смутихме околните как ще изстинат децата ама нищо им няма.
Косьо си каза, че е предоволен от празника и от подаръците  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт