Отговори
# 60
  • Мнения: 52
да се запиша и аз в новата тема,да си ни е весела и изпълнена само с добри новини.С благодарност на създателката   bouquet
  Честит Рожден Ден Радея,много късмет и да получиш пожеланите подаръци Simple Smile

 
   за покупките нищо не съм взела,имам доста неща от каката,но нали сега за мАж се гласим.трябва да понакупя някои дребни неща,иначе основните-количка,вана,кошара и др. подобни са ни в неутрални цветове и ще си ги ползваме пак.
   за шишета миналия път ползвах НУК харесваше ми че имат стъклени и формата на биберона наистина ми наподобява повече на майчиното зърно,те нали като сучат ги правят едни такива сплескани,а и имат каучукови биби за шише и залъгалки.Но винаги съм се заглеждала по АВЕНТ,много са ми симпатични а и не течат като обърнеш шишето (за разлика от НУК ),вече и те имат стъклени,но нямат каучук и формата им не ми е толкова естествена.Е сега съм объркана,накрая ще отида в някой магазин и ще карам по симпатии.Забравих да кажа,че в продавалника има хора които правят някакъв неофицялен внос и продават много чисто нови стоки,мойта приятелка си купи почти на половин цена комплекта шишета,стерилизатора,уреда за подгряване и още нещо от потребител от който отиде да вземе количка.Всичко беше чисто ново,само кутията на едното беше смачката,по изгодно беше,но май най-вече АВЕНТ продават  newsm78
 

# 61
  • Мнения: 0
Здравейте мамчета,
да се запиша в новата темичка и да дам отчет, а после се връщам да ви изчета, че много сте изписали.
Бебка е добре, отговаря точно на 31 г. с. Моя доктор всеки път  мери главичката на бебка - 7,5 см. и вече се е завъртяла с главичката на долу.
Миналия месец хемоглобина ми беше 95, но вече е 98 с помощта на хапчета.
Другата седмица ще дам по подробен отчет, защото ще ходя на 4Д.
На 02 Юли ще излизам в 45 дневно майчинство и тогава ще ми правят на ново всички изследвания и ще ме пратят на очен лекар.
Последните  седмици бебка е много активна, вече си личи кога се мърда, целия корем ми подскача и се издува на места. Днес за първи път ме заболя корема и много се уплаших, когато погледнах от едната страна се издул, а от другата хлътнал  Joy

Радея, честит рожден ден newsm59

Последна редакция: сб, 15 юни 2013, 15:18 от djoanas

# 62
  • Мнения: 646
Благодаря за новата ни темичка  Hug

# 63
  • Мнения: 2 497
Радея,честит рожден ден!  Много здраве ти желая,леко раждане и едно сладко бебче!
Пивалче,това е най-хубавият подарък. Hug

# 64
  • Мнения: 20
Радея, честит рожден ден.   bouquet
 
Благодаря за темичката.  Grinning

Искам да попитам за този "Скрит текст".Така ли трябва да се пущат снимки?С него?   newsm78

# 65
  • Мнения: 2 497
 newsm39 newsm39 newsm39 newsm39

И за да не се чудите-това са емотикони от моя син. Grinning

Последна редакция: пт, 14 юни 2013, 22:24 от valian1

# 66
  • Мнения: 29
Иска ми се да попитам има ли мами, които са се ориентирали да раждат в Окръжна болница София?

Аз съм решила да раждам там.

За секса и аз нямам желание пък и с тези гъбички... Пробвахме веднъж преди месец и ми беше адски некомфортно, абе не е лесно да си хипопотам.

И да ви попитам на някой да му се е виело свят. От два, три дни всяка сутрин ми се вие свят, а днес цял ден и съм си в леглото почти целия ден. Пък ходих на лекар преди три дни точно като започна световъртежа, та сега хич не ми се ходи пак. Може би се пренатоварих точно преди отпуската и сега организма ми си връща. Та вие как сте, някой със същия проблем?

И аз в  Окръжна съм решила:)

Свят ми се вие и на мен от време на време, май кръвното ми играе чат пат.

# 67
  • Мнения: 29
Честит рожден ден, Радея:* Бъди здрава и много обичана мама и съпруга!

# 68
  • София
  • Мнения: 2 367
Благодарности за новата тема на Графинята  Hug
Радея, честит рожден ден  bouquet
Пивал, страхотен подарък ти е направил малкия кавалер
Яна, всички ви мислим с бебка и се радваме когато ни пишеш как сте
Аз напоследък нямам много време за писане покрай лудетината ми, но чета редовно. Моя бебок явно ще е гимнастик, за 2-3 седмици зе обърна от главично в седалищно и пак главично предлежание. Последното обръщане го усетих и никак не беше приятно. Иначе добре си вървим, с 1-2 дни назад, няма да е великан малдежа.
За шишетата с каката ползвах Авент, доволна съм, но за бебока сега взех Томи типи, страхотен дизайн имат и самия материал на биберон е много мек, дано бебоо ги одобри

# 69
  • Мнения: 39
Здравейте мамчета с растящи коремчета Simple Smile Включвам се и започвам с отчета:
- хемоглобина ми беше нисък преди 2 седмици - 112, доки ми предписа Тотема по две на ден (мед, манган и желязо) - отвратително нещо, всеки път след прием ми се повдига и едва се сдържам да не повърна, а през цялата си бременност не съм имала никакво гадене. Та го намалих на 1 ампула, дори мисля да го спра, да не се окаже, че с връщането губя повече хранителни вещества отколкото приемам
- изследванията ми иначе са наред с изкл. на това, че в урината ми излезе наличие на бактерии, при втората проба (контролна в друга лаборатория) нямаше абсолютно нищо... не знам какво правят в тези лаборатории, но съм чувала че понякога си пишат резултатите ей така, за да повториш ...и после става "аааа, спокойно тя може би пробата се е замърсила нещо"
- качих 9-10 кила за 8 месеца, само в корема, дори ми се струва че изкльощавях малко, сигурно заради контраста с корема
- за зърната и само зърната обикновен Ланолин е достатъчно, за гърдите, корема и паласките смесвам бадемово+пшеничено+кокосово+зехтин - ефекта до момента е пу пу пу - нямам и една стрия, кожата стана много мека и еластична
- покупките - засилваме се лека полека, до момента купени са ни кошарката+матрак+2спални комплекта, възглавничка, пелени, доста дрешки, памперси по 2 големи опаковки от първите три размера на Хъджис голд (прекалихме май, но в Турция са много евтини), бебешката козметика намерих изгодни оферти в една аптека на A-Derma, двоумях се между Себамед и А-дерма, дреболии от типа на шише стъклено с каучукова биба за новородено на Чико, две залъгалки на Нук+клипс, сет за маникюр и прическа Simple Smile, термометър, подплънки, два сутиена тип спортен безшевен, нощници и прочие за родилния дом... и други разни малки неща

Бейбито ни е вече в 33 седмица и е 1800 грама, със седалищно предлежание, силно и активно
- и аз и таткото искаме да раждаме заедно и да се подкрепяме, знаем, че ще издържим и се надяваме да улесним процеса като сме двама

спокойна нощ мемчета   bouquet

# 70
  • Мнения: 77
Честит рожден ден, Радея. Желая ти много здраве, щастие, усмивки и най-прекрасното бебче.

Аз от доста време не съм писала, но ви следя. Сега само се записвам, но скоро ще пиша по-подробно.

# 71
  • София
  • Мнения: 3 298
Здравейте, балончета  Hug Честита темичка!   bouquet
Янче, всички те мислим и стискаме палци на мъничката ти златунка да се справи с всичко!  Praynig
Пивал, страхотен подарък имаш Heart Eyes Присъединявам се към пожеланията на Графинята, много ми харесаха  Heart Eyes
Аз имам страховити киселини, ще будувам сигурно до два часа ... Лека нощ на всички ви  smile3524

# 72
  • София
  • Мнения: 3 298
Забравих да кажа, че купих подарък на ММ: една книга, която се казва "Наръчник за оцеляване на младия татко". Много се смяхме и двамата  Laughing

# 73
  • Мнения: 1
Здравейте ,
бих желала и аз да се запиша за първата страничка , ако може  Simple Smile 2-ро дете - момиченце , термин 25.08.2013.

# 74
  • Мнения: 38
Запис и от мен и добре дошли на новите мамчета  Hug

Общи условия

Активация на акаунт