Лятна Канадска в очакване на зимата - тема 54

  • 40 246
  • 739
  •   1
Отговори
# 345
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
pyrviat zybolekar, ot koito sym super dovolna tuk, v Canada.

Камбанка, би ли споделила на лс координатите на зъболекаря:)?!

В понеделник се върнахме от Бг, но няма свикване с този студ Laughing


# 346
  • Мнения: 5 713
Камбанка, в червата се синтезира вит К, а той е много важен за зъбите както и ти разказвах преди. Simple Smile Вит. Д заедно с магнезий също са важни.
От многото ми четене схванах, че калций лесно можем да си набавим; въпросът е дали ще го усвоим. А затова са важни горните неща. И не само. Ама ти това си го знаеш. Wink

После ще пиша за семената, че съм се разбързала нещо.  Laughing

Редактирам се:
- семена от познати (магданозът е така)
- от магазини в Монреал като club organic и един индийски
- http://sproutpeople.org/
- http://sproutmaster.com/
- амазон

Последна редакция: пт, 02 авг 2013, 02:50 от Вери

# 347
  • Мнения: 753
Именно, Вери, именно, това имам предвид и аз, но останах супер учудена, че чух тези неща и от зъболекар Simple Smile

Е&М, ще ти ги пратя по-късно.

# 348
  • Мнения: 24
Amiii...ne tochno Simple Smile tezi, koito nie vzimame sa s 12 miliarda polezni bakterii na kapsula, ne moga da si predstavia kolko kiselo mliako triabva da se iziade za da se poluchi syshtata smetka, da ne govorim, che kupeshkoto kiselo mliako syvsem niama da svyrshi rabota, a ako e domashno ostava vyprosyt za chistotata na mliakoto...pak moiata mantra - hormoni, antibiotici i t.n. a dobroto systoianie na chrevnata flora e ot reshavashto znachenie za obshtoto zdravoslovno systoianie, dori, kakto se okaza, i za zdravite zybi - tova mi go obiasni pyrviat zybolekar, ot koito sym super dovolna tuk, v Canada.
Извинявам се, не съобразих да уточня за какво мляко говоря  Embarassed Повече от две години и половина не съм купувала кисело мляко, квася вкъщи. Лошото е че няма от къде да взема домашно, чисто прясно мляко и използвам от магазина, знам за хормоните и т.н., обаче какво мога да направя?... Поне знам, че в киселото мляко няма желатини, нишестета и други такива. Обаче ти ме накара да се замисля колко бактерии има в него  Laughing Според сайтът на Yogourmet (тяхна закваска използвам) на 100 гр готово кисело мляко се съдържат 100 милиарда активни бактерии. Излиза че с една лъжица стигаш дозата на капсулата  newsm78
http://www.yogourmet.com/products.php?p=cultures
Някой използвал ли е втората закваска, с повечето видове бактерии, дали няма да стане без апарата?
И още едно питане имам, знаете ли кога (или къде се обявяват) консулските дни в Монреал?

# 349
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
ivanaarra май за септември се спрягаше да има консулски дни но не знам подробности.

# 350
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
ivanaaarrra, това е, което намерих

Консулски дни в Монреал

В момента няма предвидени консулски дни в Монреал.
http://www.consulatdebulgarie.ca/montreal.htm

Колко често го ъпдейтват не знам.

# 351
  • Мнения: 753
Не знам какво да ти кажа, Ivanaarra, за киселото мляко. Ако е така, както го пише звучи добре, но аз нещо съм скептична. Може и в мен да е грешката, де, нищо не твърдя със сигурност.
А за консулските дни- аз звънях преди около месец и ми казаха септември, но нямаха още точни дати. Вече може и да имат, най-добре им звънни.

# 352
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Момичета, искате ли да направим една среща, на парк Жари, примерно хем децата да поиграят, хем ние да поговорим. Казвам парк Жари, защото вече сме се събирали там и го знаем.

# 353
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Аз съм "За" среща но Жари определено ми е много далече.

# 354
  • Мнения: 417
 Hug Здравейте мили дами!
Хайде и тук да го сложа за инфо на всички

http://dnes.dir.bg/news/vizi-kanada-canadsci-vizov-tzentar-14617282?nt=4

# 355
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Оооо Дензълче Здрасти!
Аз видях линка във ФБ страницата - чудесна новина.

# 356
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Лошото е че няма от къде да взема домашно, чисто прясно мляко и използвам от магазина, знам за хормоните и т.н., обаче какво мога да направя?... Поне знам, че в киселото мляко няма желатини, нишестета и други такива.

Искам да внеса едно уточнение. В Канада официално растежните хормони са забранени. Хормони на млеконадойните крави не се дават, както и антибиотици, млякото от крави, третирани с антибиотици се изхвърля. Хормони са разрешени само на говедата/beef, с цел месото им да е по-малко мазно. Проблема с купешкото мляко е пастьоризацията и обезмасляването. В много марки кисели млека няма нишесте, нито желатин. Кисело мляко, получено от  изкуствено отгледана закваска и купено прясно мляко не е много по-добро от купено кисело мляко. Това е лично мое мнение.

denzul, привет!

# 357
  • Мнения: 753
denzul, privet i ot men!

Ronnie, napylno sym syglasna s teb po vtorata chast, a po pyrvata iskreno se nadiavam da e taka, kakto kazvash, dobre bi bilo.
Otnosno priasnoto mliako - ima edno na libertй, rozova kutia s edno kotlenche otpred, edinstveno na nego ne pishe, che e pasteurizirano ili homogenizirano, vsichki drugi, koito sym proveriavala, bez znachenie dali sa bio ili ne pishe, che sa pasteurized. Ta, mnogo mu se zaradvah na tova mliako i se nadiavam da e kakto pishe na kutiata.

Millena, a pak da si povtoria vyproscheto za gelatina? Embarassed da imash link kym tozi, koito kupuvash tuk?

I az sym za sreshta, samo prez weekenda me ustroiva i drugata sybota ne moga da prisystvam, ot sega si kazvam Laughing

Izviniavam se za latinicata, na rabota sym Mr. Green

# 358
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
ivanaarra е права че с домашното подквасване се избягват нишестето и желатина в киселото мляко (а вероятно и други интересни добавки) - иначе и аз се надявам да спазват забраните местните производители. За мен домашното подквасване е донякъде и удобство като ми свърши киселото мляко и не ми се ходи да купувам (това, което купуваме, най-често ни е отдалечено на 25 км от къщи).

# 359
  • Мнения: 3 271
Камбанка, извинявай, не се вясвах много насам тези дни. Нямам линк под ръка, но е стандартен желатин. Аз под чист най-вече имам предвид да не е с оцветители, захар и прочее добавки. Ще видя марката и ще ти кажа. Иначе преди това взимах от България на д-р йоткер, не знам дали е чисто в твоя смисъл.

За киселото мляко, аз също предпочитам да квася. Вярно, че основния проблем е хомогенизираното прясно мляко. Но за мен друг голям е факта, че в готовите често добавят неща, даже скоро видях, че в любимото ми Астро болкан стайл има транс мазнини  Sick Не знам кога са започнали да ги добавят, със сигурност ги нямаше преди години, когато започнах да го купувам. ским милк, а добавени транс мазнини  ooooh! Да им се чудиш на акъла Sad Органичното на Олимпик пък има добавен плодов сок, в плейн мляко  ooooh!  ooooh!  ooooh! Та не знам вие какво купувате, което да е наистина само мляко + закваска. Аз имам проблеми вече да намирам такова Sad
Иначе се радвам много на факта, че в Канада са забранени хормони и антибиотици. Много ми олекна като проучвах това преди време.

Общи условия

Активация на акаунт