В коя възраст на детето ви беше най-трудно ?

  • 3 396
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 6 873
За мен най-трудно беше между 1вата и 2рата годинка на Сиси. Тя е родена лятото и съответната зима беше мноооого дълга. Този период на 'искам ама не мога' + липсата на комуникация ме побъркваше. След това проговори, взе да се очовечва ...каквито и 'проблеми' да е имало и има могат да се решат.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 679

Тежкия период е около 2-рата година на децата (при някой по-рано, при други по-късно), това е така наречения "първи пубертет" или "кошмарните две". Успех  Simple Smile.


Таня я хвана малко преди 2 годиники и още я тресе този пубертет.  #Crazy #Crazy #Crazy

# 17
  • Мнения: 6 390
за мен периода с коликите беше най труден  Tired първите два месеца  ooooh!
не знаех нито ден ли е нито нощ ли е  Tired Confused беше ми най кофти  Rolling Eyes
Сега сме на 13м., но ми е супер забавно и приятно с беба, вече е човек и комуникацията е взаймна  Wink Grinning малко е щура, но това по скоро ми харесва отколкото да ми пречи  Party но ще видим до кога така  Wink Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 3 421
  Аз не смея да се оплаквам.
  Мое лично мнение - трудностите тепърва предстоят . 

 
Синът ми е на 9г. и като гледам все по-трудно става Simple Smile, проблемите са различни във всяка възраст (а и за всяко дете). Не случайно се казва, че "малки деца - малки грижи, големи деца - големи грижи"! Wink
newsm10
 

# 19
  • Мнения: 137
На мен и с двамата ми беше най-труден периода между 2 и 3. То не са фасони, тръшкане, претенции. Говорят ти нещо, но не им разбираш съвсем, обясненията ти ги приемат само ако им изнасят, изобщо на глава не може да се излезе с тях.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 242
За мен най-трудно беше между 1вата и 2рата годинка на Сиси. Тя е родена лятото и съответната зима беше мноооого дълга. Този период на 'искам ама не мога' + липсата на комуникация ме побъркваше. След това проговори, взе да се очовечва ...каквито и 'проблеми' да е имало и има могат да се решат.
Бих добавила само и прохождането - як кръст трябва там Grinning
С порастването на дъщеря ми, определено ми е по-лесно от гледна точка на общуване, грижи, обслужване и т.н., но пък страховете и притесненията ми за нея растата...

# 21
  • Мнения: 1 400
Отговора е много лесен - няма по- трудно и най-трудно като става въпрос за това да отгледаш дете.
Докато е още  в коерма си казваш - "оххх, кога ще се роди..."
Когато се роди - "охх, не мога да си почина...кога ще започне да се храни като голям човек..."
Като поотрасне - " оххх, кога ще избият тея зъби..."
Когато прохожда- " оххх, останах без кръст..."
и т.н. и т.н.
А когато един ден станат големи деца, тинейджъри, младежи.. -  ще се чудим от къде ни е дошло до главата, и дори когато и те се задомят - пак ще е трудно. Дали нашите майки са спрели да се притесняват за нас?! Едва ли! И цял живот ще е така.
Затова гледам да не обръщам внимание на трудностите , гледам напред и се радвам на децата си, защото знам, че утре ще съм щастлива да имам днешните кахъри Laughing, но няма да ги имам.....

# 22
  • Мнения: 214
Забелязяли ли сте, че бебетата, които са с тежки колики, лош сън и мощен рев стават кротки и разбрани деца. А тези бебешори, които само спят и се хранят в последствие се превръщат в кошмарни деца. Иван е на 2г. и 3м. и е във вихъра си, буквално е в "пубертета". Ако сега имах и втори участник в играта бих откачила. По принцип не искам да го оставям сам, но поне да стане към 4 годишен. Мисля си, че тогава ще ми бъде по-лесно да ги управлявам две, но човек предполага Господ разполага. newsm78

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
След 3г. и половина става що-годе лесно да се гледа дете.

До тогава търпение и здрави нерви, за да се минава лесно през периодите на разтеж на малкото бебе, до осъзнато дете.

1. С щерката ми е било песен, като изключим храненето й.
2. Сина е по-труден във всяко отношение, с изключение на яденето.

Та ето видно е, че в Природата нищо не се губи!  Peace

# 24
  • Мнения: 1 858
Нашият най-труден период беше от 3м. до 1г. тогава минахме (цялото семейство)през ада. Тогава изживяхме много големи трудности(с детето).
Вчера си оворехме с мъжа ми , че колкото по-голям става Светли толкова по лесно ни е и толкова по-малко грижи създава. Ако щете дори и да се разболее по-лесно се лекува защото знаете за малките бебета има малко подходящи лекарства (поне на нашия пазар) а и по ред други причини. Хич не се притеснявам , че ходи и пипа навсякъде, че цапа чупи и тн. и тн.

# 25
  • Мнения: 2 032
Сигурна съм, че тепърва предстои.
Колкото и труден да ти се струва някой етап от растежа на детето, след време се обръщаш назад, и си даваш сметка, че не е било толкова тежко.

# 26
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ами, като се замисля, не сме имали проблеми. След три месеца ще навърши четири години. Нямаше колики, зъбчетата му когато никнаха, плачеше по една вечер на зъб, при това най-много до 12'30 вечерта.  Mr. Green
Спеше си хубаво. Не съм го приспивала никога.
От глупост го бях научила да пие нощем и няколко месеца искаше по нощите различни неща (вода, мляко, сок), ама го отучих.  Crossing Arms
Нямахме криза на двегодишните.
Да чукна на дърво, общо взето лесно се гледа. Доста е енергичен, но пък е внимателен и не прави големи бели.
Щом съм могла да работя през цялото време и да го гледам без никаква помощ...
Дано и с второто извадя такъв късмет.  Praynig

# 27
  • usa
  • Мнения: 2 113
зависи какво разбираш под трудно. ако е за чисто физическа хамалогия, да - може би между 1 и 2 години ми е било най-трудно с децата, но сега - 8-10 годишни, проблемите ни са значително по-сериозни и трудни за решаване и чувам, че е много вероятно да стане още по-проблемно...

# 28
  • София
  • Мнения: 3 114
И с двете деца най-трудно ми беше в периода от раждането до 1-та годинка. С първото повече, поради липсата на опит, с второто- по-малко, но така или иначе, трудностите за мен бяха най-много в тази възраст. Това е периодът на най-бурно развитие на бебето. Постоянно следиш дали се развива в нормата, чакаш притеснено да започне да си повдига главата, да се обръща, да сяда; ако го боли нещо, не може да каже какво му е; като се прибавят към това коликите, нередовният сън, събужданията през нощта, ранното събуждане сутрин, храненето на 3 часа, зъбите, и т.н. и т.н., за мен това е най-изтощителната възраст. Малко по-малко труден е периодът от 1 до 2 год. - там проблемите са свързани с прохождането, пипането, инатът, който започва да се проявява. От 2-та година започва една сладка възраст- поне при моите деца беше така, напук на "ужасните две години" Grinning.

Може би понеже синът ми още не е влязъл в пубертета, не съм усетила да става по-трудно. За мен все още израстването на децата определено ми носи чувството за облекчение, поне по отношение на самостоятелността и физическите грижи.

# 29
  • Мнения: 125
На мен ми беше адски трудно до към 8 месец. В началото по цял ден беше само кърмене, цедене, памперси. Дори и през нощта искаше да яде. И тези колики...беше ад. Свършиха чак към 4 месец, после почна алергия към кравето мляко, безапетитие...Но сега си мисля, че като тръгне на детска градина, ще е още по-зле защото непрекъснато ще се разболява. А бе живи и здрави да са, да ни радват! tongue

Общи условия

Активация на акаунт