Нервна криза

  • 1 999
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Здравейте.Пиша с молба към запознати с подобни случаи да споделят опит.Случаят ми се следния.От няколко дни усещам напрежение в стомаха и сърдечната област,не ми стига въздуха което ме кара да се прозявам поне по 20 пъти на час,а половината от опитите са ми неуспешни.Притеснявам се да не се случи нещо с мен ,защото съм сама с детенцето ми,което е на 2 и няма как да реагира,което усилва още повече симптомите.Така съм от 3-4 дни,а снощи дори не можах да заспя от притеснение.Днес отидох на лекар(общо практикуващ) измери ми кръвното ,преслуша ме и каза,че няма предпоставки за проблем със физическото ми здраве,обаче не ми направи кардиограма.Заключи,че имам нервна криза и ми изписа лекарства.Притесненията ми може би се засилват и от това,че моята майка почина млада от инфаркт.Как мислите,това ли са симптомите на нервната криза?Благодаря предварително на отзовалите се.

# 1
  • София
  • Мнения: 501
Jojolinka, какви лекарства ти изписа? Малко несериозен ми се струва начина, по който масово се предписват успокоителни и "леки" антидепресанти, без снета подробна анамнеза, дори без кардиограма, при условие, че има спомената фамилна обремененост свързана със сърдечни проблеми.... Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 8 032
Напоследък ми прави впечатление, че има завишение на проблемите с щитовидната жлеза. Ако не си ходила на ендокринолог, направи един профилактичен преглед и изследвания.
Щитовидната жлеза влияе върху настроенията, нервността, съня, безпокойство и пр.

# 3
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
Напоследък ми прави впечатление, че има завишение на проблемите с щитовидната жлеза. Ако не си ходила на ендокринолог, направи един профилактичен преглед и изследвания.
Щитовидната жлеза влияе върху настроенията, нервността, съня, безпокойство и пр.

Подкрепям, изследвай хормони на щитовидната.
Аз бях с такива симптоми, съвсем същите. Поставиха ми диагноза синдром на Хашимото с хипофункция.
Не е задължително да е това, но е добре да се изследваш.

# 4
  • Мнения: 86
Благодаря ви за мненията момичета.dzveronika лекарствата са Деанксин и витамини от Б групата.

# 5
  • София
  • Мнения: 501
За витамините ок, но Деанксита си е антидепресант, макар и от групата на леките такива.

Не случайно има теми като тази:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=473429.0

Понеже съм била в подобно положение, със сърдечните ми там бодежи и задих и т.н. екстри, бих те посъветвала като начало да си направиш едни изследвания, включващи хормони, както момичетата вее са ти писали, и кардиограма, които да докажат, че няма органични нарушения.

От там нататък, ако всичко е наред и проблема е изцяло на нервна почва, най-разумно е да се свържеш с добър психолог-терапевт. Знам, че не е много популярно у нас, но хората които са го направили не съжаляват определено, че са пропуснали тъпкането с какви ли не химии "за успокояване на нервите и повдигане на настроението".

Седатиф ПЦ може да ти бъде от полза, има и добри препарати на базата на жълт кантарион, които могат да се приемат, стига да не ти е противопоказен приема на точно тази билка разбира се.

Пожелавам ти бързо да се отървеш от неприятните усещания    Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт