Лято, плаж, море + бебе ... това ни чака мацките от "Искам бебе"-тема 7

  • 25 972
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Бюти, честита месечинка!  bouquet

Меци, браво за мерките и поздравления за напредъка в захранването! Hug

СигмеHug Hug Hug

Мечи, не е ли рано за такава диагноза. newsm78 Аз знам, че до 3 годишна възраст се изгражда свода на крачето. Може би е добре да потърсите второ мнение. Hug

# 676
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Ме4конче, права е Тони, за плоскостъпие може да се говори, ако до 3-4 годишна възраст на детето не се е оформил свод. Какъв е този лекар, да лекува от плоскостъпие толкова малко дете  ooooh!. Нека Ради си ходи бос колкото може по-често /или поне по чорапи/, по неравна повърхност още по-добре, но внимавайте с тревите, да не го ужили някоя пчела, най-добре е по пясък.
Не го карай да ходи на пръсти, има колкото искаш деца, чиито родители се мъчат да ги отучат от непрекъснатото ходене на пръсти - така се скъсява Ахилесовото сухожилие и не е нормална походка, особено за 1-2 годишни деца.
Аз самата съм с плоскостъпие от 1 клас. Много рязко израснах и стъпалата ми кльопнаха.

Сигме, рекламите са любими на дечурлигата от всякакъв калибър. Шарени са, бързо с е сменят картинките и музика има. Синът ми още зяпа, като зомбиран - друго не гледа по ТВ, но реклами. Малката също. Коклкото и да им влияят недобре на мозъците, понякога ги използвам за умиряване.

# 677
  • Мнения: 1 884
то и аз така знам,че до 3-4 год.възраст се формират крачетата,но ние видимо ходим с едното краче навътре Thinkingза втор омнение ще потърсим,но пък и хич не искам да си помислям за оперативна намеса/ Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked/ Praynig Praynig Praynig
иначе го водихме при др.Панчев в ДКЦ-то на Събота пазара

Ахххх с тези вируси Close Close Close Close Close

# 678
  • Мнения: 2 802
Мечкони ... подкрепям момичетата с две ръце - второ мнение задължително! Peace
Пламен е същия като Слав, все е на пръсти даже и като ходи  ooooh! аз пък съм в дилема как да го отуча. Той пък изкарава стъпалото навънка, но педи последния път каза, че не било проблем и щяло да се оправи ... ще видим де, малко се съмнявам, но задължително като проходи по-стабилно пак ще ходим на ортопед  Heart Eyes

Бюти ... честита месечинка  Hug

За срещата не знам дали ще мога. Май ще се наложи ММ да влезе в болница. Не стана номера в Каспела, защото жената каза, че сме си изгърмяли направлението при вчерашния доктор  #Cussing out иначе можеше да мине само с преглед. Гадна работа. Сега ще ходя да взема резултатите от ПКК и после при личната и ще мислим как ще процедираме.


# 679
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Това, че криви едното краче навътре не означава, че е от плоскостъпие. Иглика също го правеше, особено с обувки, когато беше боса - по-малко. Сега се оправиха нещата. Ради бос прави ли го?
Те дето се вика, ходят от няколко месеца, нормално е не всичко да е като при големите; сега свикват да ходят, да пазят равновесие, да носят обувки.

# 680
  • Мнения: 2 802
Те дето се вика, ходят от няколко месеца, нормално е не всичко да е като при големите; сега свикват да ходят, да пазят равновесие, да носят обувки.

Мда, това каза и нашето педи  Heart Eyes

# 681
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Еее Мецанке ... браво на Ема, че прояде ... абе знаех си аз, че киселото мляко ще и хареса  Mr. Green

хубаво, че ти знаеше, щото ако чакахме на мен .. Crazy Crazy Mr. Green

Мецко оказа се изглежда, че ще я карате със захранване водено от бебето Grinning

таман така се оказа .. Ема ни води все по дебрите на киселото мляко Mr. Green в интерес на истината, детето има огромна охота да яде, когато обаче и ние ядем .. примерно снощи на вечеря, тя вече беше хапнала малко АМ, обаче не повече от 50-60гр. и спря да яде и аз реших, че просто правим малка почивка .. сложихме нашата вечеря седнахме да ядем и Ема се разбуча и докато не дадох от моята чиния не къндиса .. така че снощи Ема яде пилешка супа с картофи и беше много доволна, пък остатъка от АМ просто го хвърлих, защото след супата тя беше толкова натъпкана, че чак пъшкаше Mr. Green

нормално ли е диването да се заглежда в рекламите  и да се залива от смях  newsm78

много е нормално .. аз си го обяснявам с това, че там картинките се сменят много често, динамични са и има музичка, която децата определят като весела .. Ема примерно само като чуе заставката за рекламния блок и се вцепенява .. гледа телевизора като зомби и в момента, в който спрат рекламите, продължава да си прави каквото си е правила преди това .. напоследък я забелязвам, че нещо е станала придирчива и има реклами, които не харесва и като засече такава реклама удря една караница с телевизора Mr. Green

# 682
  • Варна
  • Мнения: 25 320
нормално ли е диването да се заглежда в рекламите  и да се залива от смях  newsm78
Естествено, че е нормално Laughing На Бобо като бебе любимата м у реклама беше на бисквитите Орео с момиченцето - хилеше се като ряпа, познаваше озвучението и и щом я чуеше се обръщаше веднагически към телевизора. Сега харесва анимациите, освен това съм забелязала, че колкото по-тъпа е рекламата, толкова повече и се киска Joy
Мечконче,
и мен таз диагноза ме съмнява нещо newsm78

# 683
  • Мнения: 39 630
пак моля за помощ

преди седмица спряхме капки тобрекс, защото малкото си беше замърсило очинцето с ръкавичката, която пък я носим, че си бърка в гърлото и очите. та сега забелязах, че пак тръгна секрета newsm78
може ли пак да и капя капки. миналият път оченцето прогледна още на другата сутрин.

не мога да и махна ръкавиците, защото си бута пръстите с ноктите в окото.
и дали че я целувам по бузките аз не я замърсявам нещо.

# 684
  • София
  • Мнения: 23 207
мен много ме е страх от ръкавиците, да не вземе да глътне някоя  Rolling Eyes
режем нокти обаче през ден, че върши и той същите работи  ooooh!

# 685
  • При моето слънце
  • Мнения: 956
Сигма, според мен е по-добре да махнеш ръкавиците. В началото ще се дере и ще си бърка в очичките и устата, но по този начин се опознава. Ще видиш, че след някоколко дни ще спре да се самонаранява. А ръкавичките, колкото и да ги пазиш, все носят микроби.
За капките - не знам какво да те посъветвам. Може би аз бих капнала, но все пак е хубаво и лекар да се изкаже.
Мечи, подкрепям мнението на останалите - потърси друго мнение, а и да ходи колкото може повече бос.
Фейт, наистина много неприятно. Всеки път, като стане въпрос за здравеопазването в Бг, се чудя, защо имаме само една здравна каса  #Cussing out

# 686
  • Мнения: 405
Ehooouu... Prostavaite za latinicata, no kompa mi e out ot 2 sedmici... Tired
Vikam si tihi4ko da se pohvalq s edni dve 4erti  Mr. Green, ama mnogo tiho, 4e me 4aka cerklaj, i koi znae kakvo drugo. Ve4e sum grogi, osobeno poslednite dni. Kalin e s temperatura 38,9 i se 4udq dali e vuzmojno da e ot 1viq zub? Nqma nikakvi drugi simptomi. Vzema mi toka ot sutrin do.... sutrin. Osven vsi4ko tuk e strahotna jega, dori i nostem.
Otivam da se troposam do de4ko za edna siesta (nadqvam se 2h)  Blush

# 687
  • Варна
  • Мнения: 25 320
Сигма, според мен е по-добре да махнеш ръкавиците. В началото ще се дере и ще си бърка в очичките и устата, но по този начин се опознава. Ще видиш, че след някоколко дни ще спре да се самонаранява. А ръкавичките, колкото и да ги пазиш, все носят микроби.
Съгласна съм Rolling Eyes Първо, че ръкавиците са опасни, никога не бих посмяла да сложа на Бобо, второ - как ще се научи да си пази очите и лицето, ако все е с ръкавици? Когато и да и ги махнеш ще се дере в началото, а не може да ходи с ръкавици до първи клас  Confused И в тази жега с ръкавици... Махни ги, режи ноктенцата редовно, ще се дерне два-три пъти и ще се научи, че не е добра идея Grinning Бобо в началото  беше като пътна карта, и той е имал попадения в непосредствена близост до око, но много бързо спря да се дере.
la vie est belle,
ами тихичко да ти честитя Hug Simple Smile За Т - следи го, в нашата отчетна има няколко дечица с температура, пак върлуват разни вируси...

# 688
  • София
  • Мнения: 5 262

Оххх бяхме малко на почивка при мама и тати  Mr. Green

Теди, ми адски сложно ми се вижда.. ама може би, защото не съм чела особено и това са някакви комбинации сложни и всичко. Благодарско за списъка де, да не си ме разбрала погрешно.

Сигме, че коя е тази ваксина, не е ли за по-късно, Ирен има БЦЖ и Хепатит Б за сега и тя не е имунизирана...а аз гледам да не чета какво върлува, че ще се застрелям. То и аз няма да си навра детето при някой болен да не съм луда...а не мисля, че има такива идиоти дето болни ще се наврат при бебе.

Бюти, честито ти завършване!!!

Ла Ви, ауууууууууууу и аз много тихичко да ти пожелая лека до термин и успех при серклажа...




# 689
  • Мнения: 39 630
ми и ние имаме бцж-то и хепатита.

Общи условия

Активация на акаунт