Когато детето удря...

  • 2 214
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 175
Нашият син си е набелязал един голям мечок вкъщи и го,,налага,, като вика наа-наа.,незнаем защо.иначе понякога бърка погалването с плясване по бузата или главата.Не удря и не хапе но понякога на вън бута децата просто татка ако някое му пречи си разчиства.Сигурно това са периоди който се израстват не мисля че това е вид агресия. Naughty

# 16
  • Мнения: 12
И моят син започва да се учи да удря с ръце, но е такъв инат от сега, че незнам дали ще мога да го отуча от този навик. Надявам се да преодолеем този проблем с възрастта, защото сега сме едва на девет месеца.

# 17
  • Мнения: 6 315
Говори му, говори, обяснявай, говори и пак обяснявай... все някога ще има ефект. Не му позволявай да удря, хапе и пр. неща, но без да му повишаваш тон, нито пък някакви други по- груби действия- просто повтаряй до откат как това нещо не е хубаво, как никой не го прави и тн.

Това правя. Обяснявам докато ме заболи устата как мама не се удря, а се гали например. Обяснявам, че е лошо и т.н. Ефект има, това е период Simple Smile.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
...най-лошото е да му се отвърне с удар - това за мен е най-важното.

Дариа също удря, хапе и дере и в зависимост от настроението ми и ситуацията процедирам по различен начин:

Казвам "не", хващам я й гледайки я в очите й казвам да не прави така /не очаквах, че ще има такъв силен ефект това/, оставям я и излизам от стаята и я оставям сама, гледам я лошо...

Просто децата не могат да овладеят емоциите си така лесно както нас и ги изразяват бурно - не виждам нищо лошо в това.

# 19
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И Ивайло бие и то вече осъзнато, нарочно. Аз обикновенно гледам да го занимая с друго нещо, не му обръщам внимание на действието /забелязала съм, че колкото повече му казвам "не!", той толкова повече ходи на инат и продължава/.
Нормално е, надявам се, че ще мине, нали са в бебешкия пубертет!!!

# 20
  • usa
  • Мнения: 2 113
Хващах й ръката и казвах твърдо и строго "НЕ!". И така всеки път.

и аз така правех. моят син също мина през такъв период - биеше, скубеше, хапеше, дереше всички подред и особено се забавляваше като обектът на побой започне да пищи силно. мен и малката си кака бързо се отучи да малтретира точно по този начин - като посегне му хващахме здраво ръката и строго казвахме "НЕ!". обаче голямата му кака така и не се научи на това - почваше силно да пищи, че му и ревеше даже, и нея най-дълго я тормози. та по този повод стигнах до извода, че освен да си изучава силата, му е и забавна реакцията, която предизвиква.

# 21
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Рони пък бие само определени хора - баба си, например - бие тези, които и позволяват.Мен се е опитала да удари само 1 или 2 пъти и след като и се скарах много сериозно, вече не ми посяга. Според мен така се пробват при кого до къде могат да стигнат....

# 22
  • Мнения: 1 840
Всички деца минават през този етап, това е напълно нормално. Но такова поведение не трябва да се толерира. Не трябва да му позволяваш да те бие (както и останалите). Аз например го шляпвам леко по ръката, с която ме е ударило, гледам го строго в очите и му казвам "Мама не се бие". Трябва да го накараш да разбере, че такава постъпка е абсолютно недопустима и неприемлива. Иначе проблемът ще се задълбочи, защото детенце ще реши, че когато се ядоса, винаги може безнаказано да излива яда си върху когото си пожелае. Абе до 2 години все такива изцепки ще има, няма как. Само малко по-твърдо.

Общи условия

Активация на акаунт