Аликанте, Испания

  • 26 897
  • 129
  •   1
Отговори
# 120
  • Murcia
  • Мнения: 49
Сименова,благодаря за сърдечния прием за разговор в групата!То вече с единия крак сме тръгнали,но възникнаха още няколко въпроса. Разбрахме ,че има някакъв влак който свързва градовете Лорка,Мурсия ,Картагена.Знаеш ли нещо по въпроса?И как стои въпроса с медузите?Благодаря.

Има влак проверете на страницата на RENFE, https://www.renfe.com/es/es

В ТЪРСАЧКАТА ИЗПИШЕТЕ ПО ТОЗИ НАЧИН ГРАДОВЕТЕ, попълнете желаната дата и ще ви излязат всички влакове които има за тази дата ,след това си преведете страницата с гугъл, за връщане изпишете Лорка Катахена, в Лорка има две гари тази която ви изписах е в центъра.
Медузи има красиви са, но не са опасни😉

# 121
  • Мнения: 176
Благодаря!

# 122
  • София
  • Мнения: 747
Здравейте!
Предстои ми пътуване до Аликанте, някакви съвети, препоръки да ми дадете? Кацам във Валенсия, с автобус отивам до Елче и след това Аликанте, там нощувам и на другия ден следобед си тръгвам Simple Smile

# 123
  • Мнения: 117
Здравейте!
Предстои ми пътуване до Аликанте, някакви съвети, препоръки да ми дадете? Кацам във Валенсия, с автобус отивам до Елче и след това Аликанте, там нощувам и на другия ден следобед си тръгвам Simple Smile
През октомври бяхме и в трите посочени от вас градове, но с кацане в Аликанте и пътувахме до Валенсия за разглеждане на града. Елче много ми хареса. Има какво да се види, приятна атмосфера, паркове, палми и разбира се "Дамата от Елче" - копие. Оригинала е в Мадрид.В Аликанте за един ден могат да се видят основните забележителности, крепостта, уникалният им крайбрежен булевард и стария град катедралата.

# 124
  • Мнения: 911
Здравейте, споделям и нашето пътуване, надявам се информацията да е полезна на бъдещи туристи. 🙂

Бяхме за 4 нощувки в Аликанте, средата на януари. Полетът беше с WizzАir София-Аликанте,  като цената на билета струваше 25лв на посока(с Wizz картата за членство). Кацнахме на летището и ползвахме за трансфер до центъра автобус C6, като си взехме карта от шофьора, която е доста изгодна и може да се ползва от няколко човека. В случая картата за 10 пътувания ни струваше 8.20 евро(имаше промоция за януари, иначе е около 12е) + 2 евро за пластиката. Картата се ползва само за тази линия. Ако искате карта за градския транспорт - тогава си купувате (от павилион по улиците) карта Mobilis,като 10 пътувания ни струваха 6 евро + 2 евро пластика (отново може да се ползва от няколко човека и беше на промоция), иначе само 1 пътуване струва 1.45 евро. След като пристигнахме на центъра, се отправихме към апартамента, който бях резервила през Booking. Изключително съм доволна и препоръчвам с 2 ръце. Казва се CasaTuris Rambla Méndez Núñez en el corazón de Alicante A109 ...4 нощувки за 4 човека ни струваха 600лв общо. Апартаментът е на централно и оживено място, на 2 мин от прочутата алея Passage Esplanada d'Espanya и морето,  а и всички забележителности са на пешеходно разстояние. Беше огромен, с 4 отделни спални, 2 бани,огромен хол с трапезия, голяма кухня, перално помещение и тераса. Бяхме заобиколени от множество магазинчета, капанчета и заведения. Същата вечер си купихме от любимия ми магазин Mercadona страхотни неща и си починахме подобаващо.
На следващия ден програмата започна... Първата точка от списъка ми бе Кастило де Санта Барбара. Отправихме се натам , като по пътя минахме през Катедралата Сан Николас и Базиликата Санта Мария, но не можахме да влезнем вътре, защото са отворени вратите в определено време(от 11 до 13 мисля , че беше), както и през известния плаж Плая дел Постигет. Стигнахме стръмен парк, който се води началото на Санта Барбара. След края му се излиза на шосе с тротоар, по който продължава изкачването. Гледката от горе е уникална. Голяма красота. Разгледахме и се отправихме към плажа Постигет да топнем крачета. Времето беше топло, леко ветровито и като цяло много приятно, бяхме по къси ръкави. След плажа се отправихме към алеята с вълните Passage Esplanada d'Espanya, по която имаше много сергийки за сувенири и всякакви джунджурийки. По-надолу продължава Парк де Каналеас, а в ляво има детски увеселителен парк El Mundo de los Ninos, който за съжаление на работеше. Продължихме вдясно и стигнахме до приказната уличка с гъбите Сан Франциско. Направихме си страхотни снимки, но умората си каза думата и приключихме със забележителностите за деня.
Следващите дни посетихме отново  Катедралата Сан Николас и Базиликата Санта Мария, но в по-ранен час, за да влезнем вътре. Бяха много красиви и въздействащи. Посетихме 2 мола - единия Plaza Mar 2 , а другия - Outlet stores. Имаше доста промоции, заслужаваше си обикалянето. Съветвам да отидете с автобус до тях, защото са на около 3.5км от центъра. Въпреки , че на отиване предпочетохме да сме пеша, за да разгледаме максимално града. Отново посетихме плажа, имаше доста местни и туристи. От паелята не съм очарована. Поръчахме си с морски дарове, но те бяха оскъдно количество, а цената на порция бе 18 евро на човек. Като цяло не си заслужаваше, но на който му е за първи път, ще желае да опита.
Бях предвидила и отиване до о.Табарка, но предпоследния ден вятъра се увеличи и се отказахме. Доколкото проучих дестинацията, също не си заслужава, защото няма какво толкова да се види там, но въпрос на гледна точка. Също ако сте там през туристическия сезон, може да посетите Бенидорм. Има редовни автобуси.
Купихме си много испански деликатеси от Меркадона и стегнахме багажа. Тъй като полета ни бе следобяд, решихме да си уплътним времето в Парк Ел Палмерал. Намира се на път за летището и може да се стигне до него с автобус C6. Беше невероятен, страхотна красота, зеленина, все едно си в джунгла. Буйна растителност, водопадче, мостчета и насреща гледаш морето - РАЙ. Също имаше няколко детски и фитнес площадки, а в средата на парка - кафененце с голямо разнообразие на напитки и неща за хапване, а и  много ниски цени. Мина времето бързо и се отправихме отново към автобус C6 и на летището. По живо, по здраво се прибрахме, доволни, щастливи и ентусиазирани за следващата прекрасна дестинация. Това е от мен! Дано съм била полезна!

# 125
  • Мнения: 1 176
Купих билети за Аликанте за октомври,  но за третата десетдневка.
Има ли шанс да е хубаво времето?
Билетите бяха по 38 лв и не се сдържах. Лятото са много скъпи.

# 126
  • Мнения: 117
Купих билети за Аликанте за октомври,  но за третата десетдневка.
Има ли шанс да е хубаво времето?
Билетите бяха по 38 лв и не се сдържах. Лятото са много скъпи.

Октомври 2022 бяхме в града около 10-то число. Температурите бяха високи - 25-28 гр., но около 13 или 14 започнаха дъждове и захладня за кратко /2-3 дни/, след което отново се затопли. Около 15-ти беше чудесно и плажувахме, като водата не беше никак студена.

# 127
  • Мнения: 1 176
Супер. Ние ще бъдем от 24ти до 30ти октомври.

# 128
  • Мнения: 1 786
Здравейте, ще кацаме на летището в Аликанте и оттам ще трябва да отидем в Бенидорм. Четох, че има автобус от летището там, но къде точно е тази спирка и билетите шофьорите ли ги продават или трябва да търсим някаква будка.

# 129
  • Мнения: 464
Незнам дали да пиша в тази тема, ако не е подходящо мястото, моля Администратор да премести мнението ми където е удачно.
Билет (не карта) за автобуса С6 от летището за града Аликанте от шофьора ли се купува или от друго място? В самия град възможно ли е да се чекираш с ДК/КК в автобусите и метрото, както в много градове в Европа, включая в София?
Не намерих такава информация.
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт