Самоделни бижута 4

  • 148 689
  • 725
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 31
Благодаря за бързия отговор. Това и аз го гледах, но се обърнах към Вас защото може някой да го е ползал на практика и според мен нишката трябва да е по -тънка и незабележима. На практика тези цитирани дебелини нищо не ми говорят.













# 526
  • Мнения: 1 298
Сега забелязах, че е с мъниста. По принцип ние използваме конец, който е изключително тънък именно за зашиване на мъниста, но върху различна от основата на гоблените, което едва ли е от значение. Но нашият не е капрон, а е корда, но е с дебелина общо взето като човешки косъм. Тъй като не разбирам от гоблени, можеш да попиташ в тази тема, вероятно момичетата ще са по-наясно - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=827318.0;all

# 527
  • Мнения: 30
polki ето това е цитат от пост на едно от момичетата в темата за гоблените

"  Конеца е поли-естер, много здрав, тънък конец, аз си избирам цвят като на панамата, бежов и не се вижда. иглата трябва да е с много тънко ухо, за да минава лесно през мънистата. Има специални "beads needle", но и да не е много дълга, защото трудно се шие с нея. Важното е като шиеш мънистата да се държи конеца, да не се разпуска, така стават стегнати и добре подредени. това е цялата философия, нищо сложно. "

в тема 30 за гоблените страница 25 и натъка се коментират тези гоблени с мъниста
дано съм била полезна
ето нещичко от мен
Скрит текст:

# 528
  • Мнения: 5 508
Момичета, имам въпрос Simple Smile
Някоя от вас използвала ли е ТЕЗИ клещи или поне да сте ги виждали някъде в България?  Thinking
Попаднах на тях случайно и доста се изкушавам да си ги купя, но за съжаление до сега не съм поръчвала нищо от чужбина и ми се искаше преди да прибягна към тази стъпка да събера малко повечко инфо, а защо не и да ги намеря в някой нашенски магазин Simple Smile

# 529
  • Мнения: 1 298
Не съм, но абсолютно ме заинтригува с тези клещи, защото ми е писнало да правя кукички като луда, а и нали съм педантична искам да са абсолютно еднакви и идеални Laughing

# 530
  • Мнения: 5 508
Напълно съм съгласна! И аз мразя да ми се различават по форма или големина ooooh! Да не говорим, колко време бих спестила ако ги правя така ...  Whistling

# 531
  • София
  • Мнения: 3 833
Мен също много ме грабна

# 532
  • Мнения: 5 508
Е, сега остана да се появи желаещ да си ги закупи Simple Smile А ако се съгласи да ми поръча и на мен, защото грам не се оправям с пазаруването от чужбина ще е прекрасно!  Peace

# 533
  • Мнения: 30
ауу много интересни и полезни клещи. Почвам да ровя из нета да видя къде може да се намерят

# 534
  • Мнения: 1 298
Аз ги намерих на няколко места, но излизат 50 лв само клещи без доставка. Ако някой ги намери на по-човешка цена, да сигнализира. Laughing

# 535
  • Мнения: 30
Разгледах доста и разбрах че, има два вида от тия клещи едните правят 1,5мм loop, другите 3мм loop. По - малките са към 30лв. без доставката, по - големите,  както каза  Ellah  са още по скъпи аз намерих за около 40лв. без доставката. На малките им викат 1 -  step looper pliers , а на големите 1 - step big looper pliers. Търсих и из български сайтове, но не открих нищо

Открих обаче и още един вид клещи за loops, може обаче на вас да са ви познати, но аз попадам за първи път на такива, не са точно уан степ, но също правят еднакъв размер при това са комбинирани с възможност за 3 или 4 различни размера на loop - овете и са доста по евтини. Подобни са на познатите ни клещи, но не са и двете връхчета обли, а само едното и то на '' етажчета'', а другото е едно вдлъбнато с улей. Май нищо не се разбра от това което написах, но ако искате ще кача снимки.
  bouquet

Последна редакция: чт, 19 фев 2015, 02:50 от marsil

# 536
  • Мнения: 1 298
Забелязах, че скоро са ги пуснали явно тези "луповски клещи", та още малко и сигурно братята китайци ще ги изкопират. Защото и на самите клещи видях, че пише, че чакат патента да им го одобрят.

# 537
  • Мнения: 5 508
Знам за онези клещи. Вярно, правят еднакви кукички, но пак се губи повече време.
А тези наистина са скъпички, но пък ако човек набляга на подобни бижута, при които са необходими голям брой кукички, ще успее бързо да си ги избие.
Не бях се загледала, обаче, че са пуснати наскоро. Сега се чудя дали наистина не е по-добра идея да изчакаме китайците newsm78

# 538
  • София
  • Мнения: 3 833
Цената би се избила ако се продават Wink А аз нали моите само ги подарявам Laughing Laughing

# 539
  • Мнения: 1 298
Да, биха се избили, но аз честно казано не правя толкова кукички. Въпрекиии, че с едни такива клещи ще се стимулирам да правя повече Laughing
Не са ми спешни мога да почакам китайците да ги сътворят. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт