Сдружение "Фридрих Шилер"

  • 5 118
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 352
Ще си позволя и аз да се включа в темата.С мъжа ми също сме завършили немската/набор 74 сме/ и когато обмисляхме варианти за училище на голямото ни дете се спряхме на 73-то.Там също се учи немски от първи клас.
Хайде и аз да се включа, тъй като и  ние със съпруга ми сме завършили немската - аз съм 72, а той 73 набор. Дъщеря ми ще е ученичка по-следващата есен. Ние също сме се насочили към 73 училище, въпреки че знам за среднощното чакане за записване там. Това което ме притеснява е, че досега не е учила немски а градината която посещава не се учи немски. В този смисъл не знам дали да не я запиша на алианс??? newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Сори за офф-а, ама то да не е някакъв синдром - аз, Хедричка, Боривана, Неуморна, Герчо,  сме от едно и също даскало... и мъжете ни от там....Явно не само немски сме учили... Grinning

Герчо, нямате ли немски в детската. Предполагам, че ще ти е трудничко да я водиш на алианс, но пък е хубаво детето малко да свикне с езика. Моята го учи от няколко месеца и е много ентусиазирана. И ние смятаме в бъдеще да наблягаме на немския.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 352
Герчо, нямате ли немски в детската. Предполагам, че ще ти е трудничко да я водиш на алианс, но пък е хубаво детето малко да свикне с езика. Моята го учи от няколко месеца и е много ентусиазирана. И ние смятаме в бъдеще да наблягаме на немския.
Нямаме за съжаление, явно не могат да съберат достатъчно деца за група. А си мисля, че в алианса ще ги обучават по-добре. Ох, трудничко ще ми е ако трябва да я водя на алианс, знам, но нямам друг вариант. Освен да се опитам аз да я занимавам в къщи, но това просто не го виждам... Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 328
Документи в 73-то се приемат от първи април.Приемат около 80 деца по ред на подаване на документите.Аз преди две години отидох в 6.00 ч. сутринта и бях №18.До 10.00 ч. на същия ден бройките бяха вече заети.През юни има тест за определяне нивото на детето/фиктивен/,относно сформирането на класовете.

Успех на бъдещите първокласници и техните родители!

Моята дъщеря не беше учила немски преди това, 4 год. анг.,но в училище няма проблеми.Системата е добра и децата лесно усвояват.

# 19
  • Мнения: 3 550
Здравейте отново,

със съпруга ми сме набор 72, Боряна и Иван, съответно от  А и Г клас  Laughing

Наистина ще сме ви много благодарни за актуална информация за работата в детската градина и училището, защото идеята на Сдружението много ни допада. Според мен така се пести време и разкарване по курсове, защото нямаме възможност да ги водим. А  и финансово мисля, че таксите са разумни.

Благодарим ви


Борянка, здравейте, бе! Помня ви отлично, от един набор сме, аз бях от Д клас. Поздрави на Ванката! Хайде повече на лични, че ме гони параноята и си пазя анонимността във форума.
Привет и на другите момичета и момчета - съученици. Аз не си избрах мъж от Немската. Хайде, подробности на лични.

# 20
  • Мнения: 1 091
Момичета, извинявам се, че се включвам неподготвена, но моля кажете къде се намира 73-то? Търся добро училище за 1-вокласник. Ако може училището да има и собствен транспорт, ще бъде супер.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Момичета, извинявам се, че се включвам неподготвена, но моля кажете къде се намира 73-то? Търся добро училище за 1-вокласник. Ако може училището да има и собствен транспорт, ще бъде супер.

в кв. Гоце Делчев.
Близо е до бул. "Костенски водопад".
Няма собсвен транспорт нито едно Държавно школо (или по не аз не знам), а 73СОУ е такова.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 242
Няма собсвен транспорт нито едно Държавно школо (или по не аз не знам), а 73СОУ е такова.
А, не Шани Naughty Някои имат - 55-то, Еврейското... Плаща се естествено.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Няма собсвен транспорт нито едно Държавно школо (или по не аз не знам), а 73СОУ е такова.
А, не Шани Naughty Някои имат - 55-то, Еврейското... Плаща се естествено.

OK. Права си Лекси за 55-то!
сори за неволната лъжа  bouquet

# 24
Струва ми се, че щом човек иска децата му да учат немски, вероятно има някаква връзка с немския - за това не е чудно, че повечето от пишещите тук се оказа, че са учили в немската гимназия.  Laughing
Но кажете все пак, нещо повече за това 55 ОУ - къде се намира и повече подробности за обучението

# 25
# 26
Моля ВИ ако знаете нещо за училище 145 в младост 1а кажете то също е по тази система на Шилер и току що си записах детето на предучилищна там за догодина живот и здраве. Казаха ми от Шилер че има плувен басейн и групите за децата са 13-16 човекал.
Моля кажете нещо нищо не съм чувала за него и незнам дали не сбърках?

# 27
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сдружение Шилер се преместиха там отскоро - така че обучението си е съвсем същото, само държавното училище, в което се помещават, е ново. Т.е. - всичко, което е изписано дотук, си е същото, същите са и преподавателите по немски, и системата.

# 28
  • Мнения: 370
 Можете ли да кажете, като завършат децата 7 клас, на какво ниво ще са с немския - като се сравни например с нивото от езикова гимназия: да кажем като след подготво? И изобщо ще е нужно ли после да продължат да учат в немска езикова гимназия или може да започнат да учат сериозно още един език?

# 29
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сложен въпрос... зависи си от детето основно. Някои ще са доста по-добре от подгответата (ще могат да говорят свободно), други ще са като изоставащи подгответа, трети - като от алианса. Всеки има индивидуални възможности. Но да приемем средно, че ще са на нивото на човек, минал подготве. Това не значи, че могат на този етап да спрат с немския и да се прехвърлят изцяло на друг език - уменията се губят много бързо (имам приятели, учили немски по 13 години, които 10 години след завършване на немската не могат да вържат едно немско изречение,а бяха добри по езика - просто уменията се губят, ако езика не се ползва). Т.е. - децата могат да започнат да учат сериозно и друг език, това е сигурно - но задължително трябва да се намери подходяща форма да поддържат немския на ниво (гледането на RTL и четенето на списание Браво на немски няма да е достатъчно Laughing).

Общи условия

Активация на акаунт