Клуб на храбрата шивачка - тема 14

  • 75 483
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 703
Да се запиша и аз с тоалет за малка госпожица Simple Smile



И да попитам...препоръчайте ми някаква машина или оверлог за шев на трико, с Лучника ми е много трудно, става де...ама е много грозно отвътре и е истинко предизвикателство...конеца се къса, шева е неравномерен и т.н.
Много свежарско комплектче на много сладка мацка  Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 427
Момичета, всичко което майсторите е прекрасно. Имам един въпрос - уших сатенена рокля, но след първото сядане ръбът отзад се разнищи, чела съм, че се слага лента на тегела, но не знам каква точно е тя. Моля помагайте! Благодаря предварително!

# 32
  • Мнения: 422
Разпори шева, подлепи мястото с подлепваща лента и съедини с шев върху подлепеното, но ако е много тясна, вероятно пак ще се нацепи. Ако не пречи много на дизайна, мини едно украсително/ЛИЦЕВО/ тегелче, за да подтиснеш резервата и  да укрепиш/заздравиш шева. Другия спасителен пояс е да пришиеш някакъв вид ширитена лента заедно с детайлите, които съединяваш, но ще стане по-грубо.
Надявам се, да съм ти била полезна.

Последна редакция: нд, 30 юни 2013, 17:53 от lst

# 33
  • Мнения: 427
Много благодаря, знаех, че тук ще намеря верния отговор. И все пак сатена си е кофти материя за шиене, поне за мен, въпреки, че стои много хубаво.

# 34
  • Мнения: 95
Да и якенцето аз го ших, кожено е...не е много подходящо за бебе, че спарва...ама се куконим по малко от време на време...

Ох, знам ли каква сума за оверлог, нещо по-тънко си мислех, втора ръка...ама ако кажа 100 лв, сигурно ще ми се смеете  Confused
Иначе си поиграх с настройките на Лучника и вчера успях да ушия една туника за мен от трико...ама на правия тегел просто ми изкара нервичките...само за един подгъв ме нервира на макс...къса се, набира...чудо...тъкмо й се зарадвах, че шие и трико  Confused

# 35
  • Мнения: 555
За 100тина лева може да намериш някой китайски Лучник като моя, да ти върши работа, но пак ще е втора ръка.
Аз примерно моя ако тръгна да го продавам сега ще го дам на човек само с предупреждение кои са му слабите места, за да не се чувства някой излъган след това  Naughty
Имай предвид, че са капризни и се разцентроват лесно Peace Зависи и какво искаш да шиеш на него. За дебели материи не са много надеждни.

# 36
  • Мнения: 0
Сатена беше материята от която уших първата си дреха преди години ooooh! от тогава не съм го докосвала, беше някакъв много лигав и хлъзгав, просто ми идваше да го смотам на топка и да го хвърля през прозореца  Laughing
Днес ме е обзела манията да си направя етикетчета. Единия вариант е този http://www.awaitingada.com/2012/06/fat-quarter-friday-diy-fabric-tags.html но не знам под какво име да я търся тази хартия в нашите магазини http://www.makeit-loveit.com/2011/01/what-is-freezer-paper.html , такава не съм срещала никъде, също чакам на Bertichka урока, помня като слон аз  Praynig

Последна редакция: нд, 30 юни 2013, 16:02 от kissipissi

# 37
  • Мнения: 422
Много благодаря, знаех, че тук ще намеря верния отговор. И все пак сатена си е кофти материя за шиене, поне за мен, въпреки, че стои много хубаво.
То не че обичам да го работя, но ми харесва усещането да съм в сатен. Аз имам само пижама и то доста широка. Но си зависи от структурата на сатена. Пробвай сатен, които е еластичен, разтеглив на опън, намалява напрежението в  шева. Цепи - се не цепи, ще го носим, щом ни харесва.

# 38
  • София
  • Мнения: 247
Dragony-баш лучника шие перфектно трико -има си еластичен бод-обикновенно в червено-движи постъпателно и е вид троен бод-ако ме разбираш- прочети си упутването.
оверлог за 100 лв-за мен е утопия,а ако искаш и да е добър ....за втора ръка-аз доста търсих,не намерих,но пък не съм сигурна дали бих си взела без да познавам човека
Хартия за фризер търсих преди година и не открих,може вече и да има

# 39
  • Мнения: 555
Сатена беше материята от която уших първата си дреха преди години ooooh! от тогава не съм го докосвала, беше някакъв много лигав и хлъзгав, просто ми идваше да го смотам на топка и да го хвърля през прозореца  Laughing
Днес ме е обзела манията да си направя етикетчета. Единия вариант е този http://www.awaitingada.com/2012/06/fat-quarter-friday-diy-fabric-tags.html но не знам под какво име да я търся тази хартия в нашите магазини http://www.makeit-loveit.com/2011/01/what-is-freezer-paper.html , такава не съм срещала никъде, също чакам на Bertichka урока, помня като слон аз  Praynig
Тя и Бертичка помни ама време ТЦ  ooooh! Колко уроци имам дето са снимани и готови и само чакат да бъдат качени ... Embarassed

Просто казано ти трябва трансферна хартия и мастиленоструен принтер, текстилна лента и ютия  Peace Аз скоро ще продавам моята трансферна хартия, защото смених принтера с лазарен и направих фал  hahaha Използвала съм само 2 листа от общо 10. То с един лист можеш да направиш 50-100 етикета. Зависи от размера разбира се. Дано новата хартия, която поръчах да става за етикети, че ще се гръмна Praynig

Сатена и за мен е най-гадната материя, която би могла да се шие!!! Органзата също  #Crazy Направо не знам тези дето кроят и шият булчино и абитуриентско. Изглежда ми направо непосилно.
Друго си е памучето. Мекичко, неподвижно  Joy

# 40
  • Мнения: 0
Просто казано ти трябва трансферна хартия и мастиленоструен принтер, текстилна лента и ютия  Peace Аз скоро ще продавам моята трансферна хартия, защото смених принтера с лазарен и направих фал  hahaha Използвала съм само 2 листа от общо 10. То с един лист можеш да направиш 50-100 етикета. Зависи от размера разбира се. Дано новата хартия, която поръчах да става за етикети, че ще се гръмна Praynig
Bertichka  на каква цена ще продаваш хартията, ако тук е неудобно отговора може и на лични Embarassed
 

# 41
  • София
  • Мнения: 153
Здравейте. Зададох си въпроса в друга тема ама няма отговор та да питам и тука.
 Искам да си купя нова машинка и  се чудя между тези JANOME 601 - 580 лв, Elna eXplore 340 - 505лв, TOYOTA Quiltmaster 226 - 449лв.
 В момента ползвам стара Лучник от съвсем скоро шия и то по лесни нещица, но имам желания да си шия по сериозно /вкл. и пачуърк/ и искам да си взема сравнително хубава машина. Разбира се и цената ми е важна де и тази на JANOME 601 ми идва малко скъпа, но пък ако си заслужава разликата в цената   А и машина се купува веднъж все пак.
 Давайте съвети коя според вас е най-добра

# 42
  • Мнения: 427
Момичета, много сте любезни в този форум. Браво! Наистина си споделяте и помагате. Чела съм и други теми, но не във всички нещата са така, някъде тона е доста груб, има и заяждане. Радвам се, че тук не е така. Продължавайте в същия дух, страхотно е, че ви има!

# 43
  • Мнения: 2
Здравейте от мен. За първи път пиша тук - реших, че ще можете да ме насочите към това което търся.
От скоро имам мерак да шия, даже успях да завърша едно семпло сако от бурда. Като цяло много ми харесва шиенето, но най-досадно за мен се оказа разкрояването и рязането на плата.
Затова реших да търся някакви по-олекотяващи техники за копиране на кройката върху плата и открих нещо наречено dressmakers carbon paper (също и tracing paper). Може да видите на това клипче как копират кройката - http://www.youtube.com/watch?v=SHVZdOjqhI8. Струва ми се уж по-лесно от чертане с кредата - вие как мислите? Буквалният превод би трябвало да е "индигова хартия", но индигото при нас е само тъмно-синьо, освен това мисля че не би се изпрало. Хартията която показват явно е специална, на която маркировката се изтрива след време. Виждали ли сте такова нещо в България? И също - имате ли някакви препоръки за по-лесно и бързо копиране на кройките?
Благодаря предварително за съветите и успех в шивашките начинания Simple Smile

# 44

Общи условия

Активация на акаунт