Раничка на шийката на матката - 5 част

  • 166 886
  • 757
  •   1
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 457
И аз съм в подобна ситуация. Забременях след няколко месеца опити, оказа се мисед, после абразио и при абразиото ми казаха, че съм имала раничка. Изобщо не подозирах, че нещата може да са свързани. Няколко дни след това ме гледаха с колпоскоп, взеха ми биопсия и ме лекуваха със Сулкожин. Можело да има зацапване, заради олющване на клетките, но при мен е по-обилно от зацапване и по-слабо отколкото цикъл. Как е нормално да бъде след Сулкожина. Доктора каза да отида пак след 4 дни да ме намаже за втори път, но като се появи това кафяво-червено течение каза да изчакам. Казаха ми до цикъл никакъв секс, опити за бебе след няколко месеца

# 661
  • Мнения: 1 739
Незнам колко е нормално , на мен ми тече два дни розово течение и имах лек дискомфорт 

# 662
  • София
  • Мнения: 40
Здравейте,

Цитонамазката ми е 2-ра С група, имам и биопсия CIN 1 правени са в Щерев. Лекаря ми назначи електрокоагулация за премахване на раничката. Притеснява ме, че не съм раждала и бих искала да я премахна с лазер, а не с ток. В Щерев нямат такъв. Бихте ли ми препоръчали къде? В Токуда съм записана чак за ноември, а не ми се чака до тогава. От 2,5 г се опитвам да забременея неуспешно, посещавам репродуктивен специалист в Щерев, правени са ни всички изследвания диагнозата ни е неизяснен стерилитет. Насочили сме се към инсеминация, но първо трябва да махна раничката, кой знае може тя да е пречката....
Благодаря Ви предварително:)

# 663
  • Мнения: X
Доколкото знам само в Токуда има лазер, затова и на друго място естествено няма как да ти препоръчат лазер, ако държат да си им клиент, а не са откровени  Wink При кого си записана за ноември в Токуда?

# 664
  • София
  • Мнения: 40
Здравей,

Благодаря ти, че ми пишеш:) В токуда при д-р Димитров

# 665
  • Мнения: X
Да, и аз бях при него и доста чаках, ама това беше преди няколко години, сега като гледам още повече месеци се чака. Иначе съм много доволна от него, перфектно си свърши работата.

# 666
  • София
  • Мнения: 40
Радвам се, че сподели сега съм склонна да изчакам до ноември, просто четох и за д-р Славчев от Майчин дом има и частен кабинет и си мислех ако там има опция за по-ранен час да не отлагам.

# 667
  • Мнения: X
Ами не знам какво да те посъветвам, лекарите какво ти казват, може ли да се чака? Защото аз бях 2А, а и биопсията ми не показа изменения, а при теб виждам, че има CIN 1, това е най-леката степен, но все пак според мен си трябва мнение от лекар дали може да се изчака. Ако може, то определено с 2 ръце за лазера.

# 668
  • София
  • Мнения: 40
Лекарят в Щерев, понеже ме наблюдава близо 2г. и ми казаше, че ще се самоизчисти и така на 6 месеца правих цитонамазки и колпоскопии, но вече последния път каза, че няма подобрение даже напротив и трябва да се изгори. Затова се притеснявам да чакам до ноември да не стане по зле

# 669
  • Мнения: X
Може да звъннеш на АГ регистратурата в Токуда, да им опишеш проблема и това, че имаш час чак за ноември и да ги питаш можеш ли да запазиш по-ранен час при лекар, който се занимава с подобни проблеми.
И аз не знам да има друга болница с лазер, освен това, ако махнеш раничката по друг начин, възстановяването е по-дълго.

# 670
  • Мнения: 1 909
Мисля че и болница Свети Лазар има горене с лазар провери за всеки случай

# 671
  • Мнения: 172
Здравейте! Искам да успокоя много от вас! Миналата година по това време след абразио ми откриха раничка. Лекарката настояваше за горене веднага, аз бях чела,че е много вероятно да е от хормоналните промени и да се махне. Също така различни мнения за това дали нераждали жени да я горят. Изчаках и на преглед в болница Надежда след няколко месеца ми казаха, че е изчезнала. На 26 г.съм без други гинекологични проблеми. Разказвам това, за да знае всяко момиче, че има право на избор и на следене. Имам лоши впечатления от въпросната лекарка в Майчин дом и повече не бих отишла там. Желая Ви късмет!

# 672
  • Мнения: 1 909
Наистина при по малка раничка е необходимо следене. При мен за съжаление  се стигна до конизация след консултация с 3 различни доктора въпреки че и аз се следих и лекувах но раничката си седеше там в рамките на около година и беше голяма. Та да ви кажа обръщайте си внимание и то сериозно но дори и да се стигне до конизация не е страшно. Моята беше в Надежда при доктор Христов и съм доволна. Хубавото при мен е че въпреки че съм на 31 години имам 2 раждания и  конизацията не ме притеснява. Успех на всички

# 673
  • Мнения: 22 924
Момичета, да дадете чнение за доцент Костова, в момента преглежда и замества др.Ганчева.Благодаря!

# 674
  • Мнения: 213
Здравейте! Момичета, аз вече ще се побъркам. Ама наистина. Януари 2016г ми гориха раничка с ток. Цитонамазките ми са били винаги 2 гр.  Тази година май месец бях на профилактичен преглед, тук в Бургас. Цито 2 гр, чист колпоскоп, но доктора каза шийката е много зле. И аз естествено наплашена веднага на преглед в Щерев, София. Там ми казаха, че не виждат нищо страшно. Перфектна шийка, виждат ерозио, преглед след година. Да обаче снощи след секс, прокървих. Прокървих силно казано, по-скоро се появява от време на време слуз много бледо розова. И незнам вече кой път да хващам. Мисля си, възможно ли е това ерозио да е чисто на хормонална основа, затова да се появява пак. Но нормално ли е тогава така да прокървява при контакт?

Последна редакция: пт, 21 юли 2017, 10:32 от пейдж

Общи условия

Активация на акаунт