Раничка на шийката на матката - 5 част

  • 167 053
  • 757
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 457
Аз бих отишла на второ мнение и ще обясня защо. Миналата година и на мен ми откриха раничка. Ходих 10пъти да ми я мажат със сулкожин при един и същ доктор и накрая ми каза, че няма да стане и трябва или да се изреже или да се гори. Писна ми и отидох при друг лекар на консултация, който ми каза, че щом съм Втора група не е необходимо нищо да предприемам. Тази година така се случи, че ходих на преглед при съвсем друг доктор, който ми каза, че не само, че нямам никаква раничка в момента, ами и не вижда да е имало изобщо

# 736
  • Мнения: 305
Леле, как така? Толкова ли е широка симптоматиката и начинът, по който преминава такова състояние? Аз бях при трима доктори. Третият беше този, който каза да я горим, докато не са тръгнали промени. Аз се радвам, че постъпих така. Моята беше голяма и нито можеше да се предприеме забременяване, нито да бъда спокойна. Дори ще я горя втори път, а цитонамазката винаги ми е била втора група.

# 737
  • Мнения: 66
Благодаря Ви, имам течение от 12 годишна. Ще видим в края на месеца като отида какво ще правим. От това което прочетох трябва колпоскопия и биопсия. Тя ми каза ще горим, но в темата пишеше че с лазер е най-добрия метод а в София, освен в Токуда дали има другаде? Ако я горя при нея то тогава явно няма да е с лазер.. Все съм оптимист че е в начален стадий, миналия месец я нямаше и се надявам след процедурата с лазер всичко да е наред.

# 738
  • Мнения: X
Някои ранички не създават проблеми, други дори и без изменения пак пречат, индивидуално е. Затова най-добре да се произнесе специалист. Най-щадящ метод за нераждали е лазера.

# 739
  • Мнения: 2 688
Аз също съм 2 група. Бях 2С като забременях. Откриха ми я малко преди това, но д-ра беше категоричен, че няма нужда да се третира към момента, както и че не пречи за забременяване и в последствие за бременността. Каза ми, че може да изчезне и от само себе си, ако не вече ще мислим какво да я правим. Предстои ми този месец преглед да видим какво е положението.

# 740
  • Мнения: 845
Имам въпрос към вас момичета. След обгаряне на раничките, имахте ли смущения в цикъла? По принцип ми е на 30 дена, миналият месец ми дойде на 32 ден. Март ми беше процедурата. Вече 4ти ден нищо (на 30март го очаквах)

# 741
  • Мнения: 23 114
Аз имах

# 742
  • Мнения: 845
Закъсня или просто прескочи един месец?

# 743
  • Мнения: 23 114
Закъсня при двете обгаряния, а след Leep май прескочи, не помня добре

# 744
  • Мнения: 845
Благодаря за отговора!

# 745
  • Мнения: 305
И аз имах, получих силно кървене 4 дни след обгарянето с лазер, а цикълът ми дойде на 38 ден мисля. Не се стряскай, все пак е имало някаква травматична намеса.

# 746
  • Мнения: 7
Здравейте момичета

Откриха ми раничка и ми взеха цитонамазка - резултатът е 2ра група за щастие, но на изследването пише още нещо, което ме притеснява. Erytroplakia разбрах, че означава псевсо ерозио, Colli uteri разбрах, че е шийка на матката, но следващата дума не мога да разбера изобщо каква е. Някой може ли да помогне? Прилагам линк към снимка на резултата:
https://---shortener8712-fxmvX7

Edit: Разбрах, че значи тежкостепенна, но не знам дали това е тяхна диагноза, или на лекаря, който ми даде направлението....
Здравейте. Лекаря ще Ви обясни предполагам. От това, което знам за Еритроплакията в допълнение с уточнението "тежкостепенна"  е, че е състояние, при което е добре да се вземе материал за биопсия. Как Ви откриха раничката ? Имате ли прокървявания ?
Раничката ми я бяха открили при профилактичен преглед още преди 4 години, но бях прочела, че не е добре да се гори при нераждали жени. Никога не съм прокървявала, но аз и не правя секс. Grinning Все още не съм раждала, но сегашният ми лекар за момента ми изписа глобули и антибиотик да парираме евентуална зараза, тъй като МБ излезе с леко завишени левкоцити и каза, че след следващия цикъл ще ме гори. Отделно ми пусна полови хормони, но не ми е вземал биопсия. Взела съм си час и за второ мнение.

# 747
  • Мнения: 1 078
Скрит текст:
Здравейте момичета

Откриха ми раничка и ми взеха цитонамазка - резултатът е 2ра група за щастие, но на изследването пише още нещо, което ме притеснява. Erytroplakia разбрах, че означава псевсо ерозио, Colli uteri разбрах, че е шийка на матката, но следващата дума не мога да разбера изобщо каква е. Някой може ли да помогне? Прилагам линк към снимка на резултата:
https://---shortener8712-fxmvX7

Edit: Разбрах, че значи тежкостепенна, но не знам дали това е тяхна диагноза, или на лекаря, който ми даде направлението....
Здравейте. Лекаря ще Ви обясни предполагам. От това, което знам за Еритроплакията в допълнение с уточнението "тежкостепенна"  е, че е състояние, при което е добре да се вземе материал за биопсия. Как Ви откриха раничката ? Имате ли прокървявания ?
Раничката ми я бяха открили при профилактичен преглед още преди 4 години, но бях прочела, че не е добре да се гори при нераждали жени. Никога не съм прокървявала, но аз и не правя секс. Grinning Все още не съм раждала, но сегашният ми лекар за момента ми изписа глобули и антибиотик да парираме евентуална зараза, тъй като МБ излезе с леко завишени левкоцити и каза, че след следващия цикъл ще ме гори. Отделно ми пусна полови хормони, но не ми е вземал биопсия. Взела съм си час и за второ мнение.
Добре е това, че е назначил лечение. Направете го, но не се подлагайте на горене преди още една контролна цитонамазка след лечението и следващия цикъл. Направете я по възможност при друг лекар и лаборатория.
Това, което мен ме притеснява е думата тежкостепенна. Всъщност от този резултат аз лично не разбирам кое е тежкостепенно - раничката ли? Защото по принцип при цитонамазката се отбелязва има ли данни за цервикална интраепителна лезия. Нарича се още дисплазия и тя се разделя на три степени - лека, умерена и тежка.  Наличието на дисплазия се потвърждава с биопсия. Ако има такъв резултат умерена или тежка, за нераждали се препоръчва премахване с лазер като най-щадящ метод.

Последна редакция: чт, 05 апр 2018, 11:56 от AnMary

# 748
  • Мнения: 4 266
Скрит текст:
Здравейте момичета

Откриха ми раничка и ми взеха цитонамазка - резултатът е 2ра група за щастие, но на изследването пише още нещо, което ме притеснява. Erytroplakia разбрах, че означава псевсо ерозио, Colli uteri разбрах, че е шийка на матката, но следващата дума не мога да разбера изобщо каква е. Някой може ли да помогне? Прилагам линк към снимка на резултата:
https://---shortener8712-fxmvX7

Edit: Разбрах, че значи тежкостепенна, но не знам дали това е тяхна диагноза, или на лекаря, който ми даде направлението....
Здравейте. Лекаря ще Ви обясни предполагам. От това, което знам за Еритроплакията в допълнение с уточнението "тежкостепенна"  е, че е състояние, при което е добре да се вземе материал за биопсия. Как Ви откриха раничката ? Имате ли прокървявания ?
Раничката ми я бяха открили при профилактичен преглед още преди 4 години, но бях прочела, че не е добре да се гори при нераждали жени. Никога не съм прокървявала, но аз и не правя секс. Grinning Все още не съм раждала, но сегашният ми лекар за момента ми изписа глобули и антибиотик да парираме евентуална зараза, тъй като МБ излезе с леко завишени левкоцити и каза, че след следващия цикъл ще ме гори. Отделно ми пусна полови хормони, но не ми е вземал биопсия. Взела съм си час и за второ мнение.
Добре е това, че е назначил лечение. Направете го, но не се подлагайте на горене преди още една контролна цитонамазка след лечението и следващия цикъл. Направете я по възможност при друг лекар и лаборатория.
Това, което мен ме притеснява е думата тежкостепенна. Всъщност от този резултат аз лично не разбирам кое е тежкостепенно - раничката ли? Защото по принцип при цитонамазката се отбелязва има ли данни за цервикална интраепителна лезия. Нарича се още дисплазия и тя се разделя на три степени - лека, умерена и тежка.  Наличието на дисплазия се потвърждава с биопсия. Ако има такъв резултат умерена или тежка, за нераждали се препоръчва премахване с лазер като най-щадящ метод.
Зависи обаче дали създава проблеми раничката, моят резултаг беше 2А, но имах много силно бяло течение и ми я изгориха с електрокаутер с тефлонов накрайник и сега значително намаля.

Последна редакция: чт, 05 апр 2018, 11:56 от AnMary

# 749
  • Мнения: 7
Скрит текст:
Здравейте момичета

Откриха ми раничка и ми взеха цитонамазка - резултатът е 2ра група за щастие, но на изследването пише още нещо, което ме притеснява. Erytroplakia разбрах, че означава псевсо ерозио, Colli uteri разбрах, че е шийка на матката, но следващата дума не мога да разбера изобщо каква е. Някой може ли да помогне? Прилагам линк към снимка на резултата:
https://---shortener8712-fxmvX7

Edit: Разбрах, че значи тежкостепенна, но не знам дали това е тяхна диагноза, или на лекаря, който ми даде направлението....
Здравейте. Лекаря ще Ви обясни предполагам. От това, което знам за Еритроплакията в допълнение с уточнението "тежкостепенна"  е, че е състояние, при което е добре да се вземе материал за биопсия. Как Ви откриха раничката ? Имате ли прокървявания ?
Раничката ми я бяха открили при профилактичен преглед още преди 4 години, но бях прочела, че не е добре да се гори при нераждали жени. Никога не съм прокървявала, но аз и не правя секс. Grinning Все още не съм раждала, но сегашният ми лекар за момента ми изписа глобули и антибиотик да парираме евентуална зараза, тъй като МБ излезе с леко завишени левкоцити и каза, че след следващия цикъл ще ме гори. Отделно ми пусна полови хормони, но не ми е вземал биопсия. Взела съм си час и за второ мнение.
Добре е това, че е назначил лечение. Направете го, но не се подлагайте на горене преди още една контролна цитонамазка след лечението и следващия цикъл. Направете я по възможност при друг лекар и лаборатория.
Това, което мен ме притеснява е думата тежкостепенна. Всъщност от този резултат аз лично не разбирам кое е тежкостепенно - раничката ли? Защото по принцип при цитонамазката се отбелязва има ли данни за цервикална интраепителна лезия. Нарича се още дисплазия и тя се разделя на три степени - лека, умерена и тежка.  Наличието на дисплазия се потвърждава с биопсия. Ако има такъв резултат умерена или тежка, за нераждали се препоръчва премахване с лазер като най-щадящ метод.
[/quote]
Зависи обаче дали създава проблеми раничката, моят резултаг беше 2А, но имах много силно бяло течение и ми я изгориха с електрокаутер с тефлонов накрайник и сега значително намаля.
[/quote]
Доколкото разбрах еритроплакията била тежкостепенна, а докторът ми каза, че еритроплакия означавало псевдо ерозио или псевдораничка, при други двама лекари в последните 3 години, са ми казвали, просто раничка, не еритроплакия и не псевдо. Иначе течение си имам, обилно, но без миризма, поне от 10 години, въпреки че всички микробиологии са ми били чисти, сега за първи път ми излязоха леко завишени левкоцити - 6-7 на зрително поле. Другото, което ми е странно е, че лекарят каза да почвам вагиналните глобули (Макмирор) по време на цикъла и вчера ги почнах...

Общи условия

Активация на акаунт