ЕДИНАДЕСЕТОКЛАСНИЦИ

  • 75 794
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Leila,
Мерси.
Чудя се това, което сме дали двете като задължително-препоръчителна литература да не би да е за следващите 4 години, т.е. до 12 клас. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 16
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
  bouquet  за новата тема!

Аз утре ще отида да взема дипломата на дъщеря ми - тя замина за провинцията и не иска и да се връща само за едното тържество.

Milenita сподели после как е минало.

# 17
  • гр. София
  • Мнения: 4 734
По-вероятно:
1. The Catcher in the Rye
2. To kill a mockingbird
3. The Day of the Triffids - John Wyndham
4. "The Midwich Cuckoos"-  John Wyndham
  bouquet

Първите две са ми познати/четени, третата и четвъртата - не...

Възможно е  Embarassed Явно ги е преписала и с грешки........

Leila,
Мерси.
Чудя се това, което сме дали двете като задължително-препоръчителна литература да не би да е за следващите 4 години, т.е. до 12 клас. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Аз незнам как ще я убедя да прочете нещо от тази литература...... Thinking

# 18
  • Мнения: 2 274
Аз съм чела последните две. Много са интересни, поне за мен, защото обичам да чета фантастика.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 748
cikoni, с уговорката, че разказът ми е ще е през очите на не много адекватна мама с бебок на ръце  през цялото време(Ironic ще ме поправя/допълва) с леки шеги и закачки от повечето преподаватели по английски мина добре. Наградиха първенците от всеки клас по всеки предмет - от английски до физическо. После изкарваха всеки клас на сцената и учител по английски им раздаваше сертификатите, в които има 4 оценки - от ВО, TOEFL, Achievement test-a и файнъла (Диването така се е изложил, ама то се очакваше с това неучене, че сега е по-нисък от тревата, а аз се чудя отде да го подфана...). Всички им пожелаха хубава ваканция и после отидоха да си събират резултатите от файнълите по другите предмети. Моят калпазанин ми твърди, че още не си знае годишните оценки, ама хич не му вярвам  Close, а в родителския портал няма нищо публикувано...

# 20
  • София
  • Мнения: 1 654
Ние имахме планувано мероприятие за днес -с колело в Южния парк, но заради дъжда се отмени. Организираха се обаче чрез фейсбук за кино. Преди малко ми се обади доволна от разходката и филма Simple Smile

# 21
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Ние имахме планувано мероприятие за днес -с колело в Южния парк, но заради дъжда се отмени. Организираха се обаче чрез фейсбук за кино. Преди малко ми се обади доволна от разходката и филма Simple Smile

И моята е планирала с дружки от класа нещо подобно за утре  Joy Хапване, кино и приказки Simple Smile
А днес се разхождаха до Джъмбо  hahaha Започнаха вече заслужената почивка Simple Smile

# 22
  • Попово
  • Мнения: 329
Запис да следя   bouquet, но и да пиша по нещичко от време на време. Почти свършихме, но и утре ще се решават задачи по математика. #Crazy  Днес на устния изпит по АЕ - перфектно представяне /по нейните думи/, но писмения миналата седмица сме с петица. Дано не се отрази на годишната оценка. По всичко останало шестици, по АЕ - утре. Изобщо добре се справи моето девойче - в нов град и само. Горд родител съм.  Laughing
Весела ваканция на всички дечица. Да се забавляват и да четат книгите.  newsm44 newsm68

# 23
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Milenita   Благодаря за споделеното.

Цитат
Моят калпазанин ми твърди, че още не си знае годишните оценки, ама хич не му вярвам  , а в родителския портал няма нищо публикувано...
И аз това се чудя, кога ще им излязат крайните оценки.

Утре ще отида до колежа за договора и ще видя.

# 24
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Благодаря за темата Цвети!   bouquet  bouquet  bouquet Утре приключваме учебната година - бележниците, кино и Здравей ваканция! Доволна съм. Весело лято на всички деца! Да съберат сили за догодина.  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 3 108
Благодаря за новата тема! Hug Много ми допада и заглавието, и картинката! Laughing

Синът ми замина вчера при баба си и дядо си. Утре ще ходя да му взимам бележника. За съжаление няма да имам много с какво да се похваля. Започна силно в началото, но втория срок го удари на "живот". Дано догодина се стресне от това, че оценките влизат в дипломата. Иначе ми е много добро детето...за тийнейджър е направо ангел. Simple Smile На всякакви други теми се разбираме, говорим си като големи хора, но стане ли дума за учене..... ooooh! Взе си уж учебниците по японски, да преговаря през лятото, пък да видим колко ще ги отвори.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 222
liebesbeer,
благодаря за новата тема!
Milenita, радвам се, че се запознахме!
Имаше клип, направен от осмокласничка, който показваше избрани моменти и събития от изминалата година. Децата аплодираха и атмосферата беше много приятна.
Оценки има само за последната четвърт, а според дъщеря ми годишните ще излязат началото на юли. Ще чакаме мейл по въпроса. За оценките на четирите изпита, не мога да се ориентирам, защото нямам инфо за скалата. Единствено НВО ми е ясно.
Относно задължителната литература потърсете в страницата на книжен пазар или друг сайт, предлагащ книги втора употреба, там видях Илиадата за 1 или 2 лв.максимум. Друг вариант е да се прочетат в електронен формат.
Предполагам с договора днес ще им дадат препоръчителна литература, споменатите книги на АЕ вече са прочетени без фанатастиката, тъй като не й е фен.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Вчера като се прибрах след работа ,ходих да купувам букет за днес за завършването . Изненада ме направо , шах и мат.  В шести и седми клас и дума не даваше да се каже за букети. В осми в началото поиска щото бил в ново училище и нова госпожа , и сега накрая на годината пак поиска за класната уж, не знам.  newsm78

# 28
  • София по рождение
  • Мнения: 322
Днес ще получат бележниците си...чак в 16 часа! Rolling Eyes Какво толкова ще се прави дотогава, не ми е ясно. Вчера посетиха кинопрожекция на немски, предполагам в Гьоте институт. Доволна съм от представянето на детето през тази учебна година. Тъжно ми е за класната, с която се разделят - тази жена им беше не само преподавател, а и втори родител.  bouquet
Струва ми се, че на сина ми му е леко мъчно за раздялата с класа. Харесваше си го, има много приятели от него. Но,...знам ли, твърди обратното...

Имам въпрос към запознатите - при пътуване зад граница на децата, непълнолетните все още ли се третират като малолетни? Имам предвид дали им трябва нотариално заверено разрешение от родителите, ако пътуват с друг човек?

mdonkova, и моят така ме изненада. В началото на тази учебна година отиде без букет, с хиляди доводи. Вчера ми каза, че щял да купува саксия, за да имала спомен от него. Ха! Не всичко е изгубено, значи.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 652
Имам въпрос към запознатите - при пътуване зад граница на децата, непълнолетните все още ли се третират като малолетни? Имам предвид дали им трябва нотариално заверено разрешение от родителите, ако пътуват с друг човек?

Да, категорично. Онзи ден правихме декларация за родителско съгласие.

Да се отчета и аз  Simple Smile
За мен годината мина леко, нали не аз учех немски  Laughing Не мога да не си похваля детето -
много е оправна, сама си следи какво и как трябва да учи и предава, аз само разписвам шестиците.
Така ми остават сили да тормозя брат й  Mr. Green
За протокола - пълен набор шестици за края на годината, НВО с две грешки на теста, много й се радвам.
Вчера заедно с още две деца от класа участва в радио интервю за БНР за немската паралелка на СМГ.
Та така, мина добра година, здравей ваканция  family 1swing  grinning039
Официално мога вече да започна да се психясвам подготвям багажа за школата в Австрия  cow

Последна редакция: пт, 28 юни 2013, 09:45 от Carmela Biscuit

Общи условия

Активация на акаунт