Пациентки на ЦРЗ "Надежда"- д-р Стаменов, д-р Персенска, д-р Шефкетова- 12

  • 64 212
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 256
ivankaka, точно за това правя всичко каквото ми казват защото знам че съм при най-добрите специалисти. А относно за контролите на имунология точно затова защото ми казват през 45 дни обаче и аз сега съм решила вече чак преди опита!

# 691
  • Мнения: 2 263
За д-р Стаменов знам, че преживява дори съдбите на пациентките. Сам той го е казвал, сигурно сте гледали интервюта. Просто жалкото е, че не може да се клонира няколко пъти. А за добротата спор няма, със сигурност миме си при най-големите специалисти и при най-добрите хора.

# 692
  • Sofia
  • Мнения: 4 128
Да, аз като негова вече "стара" пациентка мога да кажа, че д-р Стаменов ми е казвал и показвал многократно, че е приел лично случая ми. Точно това му отношение е главната причина да не искам да го сменя дори и след толкова опити. И всички от екипа му са страхотни хора. Да не говорим, че като цени все още си остават една от най-евтините клиники.

Ето един много хубав материал за донорството, има и интервю с д-р Стаменов:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2205523

# 693
  • Мнения: 2 263
Статията е потвърждение на уникалността на д-р Стаменов и екипа му. Бъдете живи и здрави, радваме се, че ви има!!! Hug Heart Eyes

# 694
  • Мнения: 88
Някой има ли представа как точно се формира цената на една яйцеклетка, която скоро чух, че струва 5000 лева, след като жените ги даряват съвсем безвъзмездно. Разбирам, че има разходи за преглеги, транспорт и хотел, които се осигуряват на дарителките и те не са безплатни, както и се включва и цената на самата пункция и замразяване, но ми се струва, че тази цена е прекалено висока. Ако някой е запознат по-добре с темата, нека да сподели. Сигурна съм, че много жени се интересуват от това.

Последна редакция: вт, 06 авг 2013, 19:36 от nega03

# 695
  • Мнения: 330
Момичета,д-р Шефкетова ми каза,че може би ще правим хистероскопия заради едно срастване. Може ли да му кажете как минава процедурата и колко струва?

# 696
  • Мнения: 75
Някой има ли представа как точно се формира цената на една яйцеклетка, която скоро чух, че струва 5000 лева, след като жените ги даряват съвсем безвъзмездно. Разбирам, че има разходи за преглеги, транспорт и хотел, които се осигуряват на дарителките и те не са безплатни, както и се включва и цената на самата пункция и забразяване, но ми се струва, че тази цена е прекалено висока. Ако някой е запознат по-добре с темата, нека да сподели. Сигурна съм, че много жени се интересуват от това.
Предполагам, че в цената е и стимулацията (лекарсвата) освен всичко изброено Peace

# 697
  • Мнения: 2 263
Ами да с лекарствата за стимулацията на донорките е. 5000 е евтино, в някой клиники съм чувала, че е 10000 и повече  Money

# 698
  • Мнения: 129
Момичета,д-р Шефкетова ми каза,че може би ще правим хистероскопия заради едно срастване. Може ли да му кажете как минава процедурата и колко струва?

През юни правих хистеро, бях много шашната докато чаках, но после си дадох сметка, че е нищо работа  Grinning Та значи, отиваш гладна и жадна, заради упойката. Предварително си правиш изследвания, които ще ти кажат когато ти се обадят за потвърждаване на часа. Влизаш в един кабинет, където попълвате документите (трябва да си знаеш колко тежиш) и после те качват на втория етаж. Според мен е добре да знаеш, че горе се качваш без телефон, така че близките ти да очакват обаждане в късния следобед. Чакането не е много приятно, защото не знаеш кога ще влезеш, но аз бях с готини момичета и си говорихме, а и психоложката ни навестяваше и беше ОК  WinkКато влезеш в залата те приготвят, слагат ти упойката и ... се събуждаш после в леглото  Laughing Така добре се наспинках, че дори беше приятно  Simple Smile
Относно цената - ако вземеш направление от личния лекар, хистерото е 330 лв. Без направление не знам колко е.
Надявам се да съм ти била полезна, не се притеснявай, прави го по-бързо, за да не го мислиш  Hug

# 699
  • Мнения: 139
Спермограмата вече 150 лв. ли е?
[/qu

150 лв. е цената на разширената, а 50 лв. на обикковената СМ.

Успех!

# 700
  • Мнения: 29
Здравейте момичета, искам да се извиня предварително ако намесата в темата ми е неуместна. Но съм малко притеснена и се надявам да ми помогнете. От няколко месеца замразявам яйцеклетки (за сега имам 3 броя ) след разговор с д-р Персенска решихме да извадим още една и после да направим и една лека стимулация. При нея се надявам да се отделят 1 или 2 още. Проблема е че аз съм с един яйчник, а и той е половината увреден и събирането на яйцеклетки е доста затруднено. Но да мина по същество, притеснението ми идва от това което бях прочела. А именно че някои беше писал че е замразявал яйцеклетки, но не би го повторил. Останах с впечатление че е добре да се замразяват оплодени яйцеклетки. И въпроса ми е има ли сред вас някой които да е постигнал до положителен резултат след като е замразявал само яйцеклетки(които после да са размразявани и оплождани).
Благодаря Ви предварително!
И успех на  всички!

# 701
  • Мнения: 16
Здравейте момичета, искам да се извиня предварително ако намесата в темата ми е неуместна. Но съм малко притеснена и се надявам да ми помогнете. От няколко месеца замразявам яйцеклетки (за сега имам 3 броя ) след разговор с д-р Персенска решихме да извадим още една и после да направим и една лека стимулация. При нея се надявам да се отделят 1 или 2 още. Проблема е че аз съм с един яйчник, а и той е половината увреден и събирането на яйцеклетки е доста затруднено. Но да мина по същество, притеснението ми идва от това което бях прочела. А именно че някои беше писал че е замразявал яйцеклетки, но не би го повторил. Останах с впечатление че е добре да се замразяват оплодени яйцеклетки. И въпроса ми е има ли сред вас някой които да е постигнал до положителен резултат след като е замразявал само яйцеклетки(които после да са размразявани и оплождани).
Благодаря Ви предварително!
И успех на  всички!
Имахме замразени 4!Всички се размразиха,но 2 не се оплодиха, а после другите 2 спряха да се делят! Това обаче не означава, че   и при теб ще се получи така! Стискам палци всичко да е наред!
И аз мисля,че по-добрият вариант е замразяването на ембриони!

# 702
  • Мнения: 330
Момичета,д-р Шефкетова ми каза,че може би ще правим хистероскопия заради едно срастване. Може ли да му кажете как минава процедурата и колко струва?

През юни правих хистеро, бях много шашната докато чаках, но после си дадох сметка, че е нищо работа  Grinning Та значи, отиваш гладна и жадна, заради упойката. Предварително си правиш изследвания, които ще ти кажат когато ти се обадят за потвърждаване на часа. Влизаш в един кабинет, където попълвате документите (трябва да си знаеш колко тежиш) и после те качват на втория етаж. Според мен е добре да знаеш, че горе се качваш без телефон, така че близките ти да очакват обаждане в късния следобед. Чакането не е много приятно, защото не знаеш кога ще влезеш, но аз бях с готини момичета и си говорихме, а и психоложката ни навестяваше и беше ОК  WinkКато влезеш в залата те приготвят, слагат ти упойката и ... се събуждаш после в леглото  Laughing Така добре се наспинках, че дори беше приятно  Simple Smile
Относно цената - ако вземеш направление от личния лекар, хистерото е 330 лв. Без направление не знам колко е.
Надявам се да съм ти била полезна, не се притеснявай, прави го по-бързо, за да не го мислиш  Hug


Много благодаря! Аз така се шашнах като ми каза, че забравих да питам какво представлява самата процедура.

# 703
  • Мнения: 129
kriss_and, може да попрочетеш и тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=508484.0
 Hug

# 704
  • Мнения: 1 248
Този метод за замразяване на яйцеклетки се предлага в клиниката, но по мое мнение е силно ограничен във всички други инвитро клиники, поради все още експерименталното ниво, на което се провеждат инвитро опитите след това. На мен също ми беше предложено такова събиране на яйцеклитки, но аз се отказах.  Никой не може да ти каже дали ще се размразят нормално яйцеклетките, дори някъде бях чела, че за разлика от сперматозоидите, съдържат доста вода, която кристализира и след това яйцеклетките се напукват и трудно оцеляват. Най-доброто засега си остава замразяване на ембриони. Всичко друго е просто на експериментална основа. За твое успокоение провери в сайтовете на други клиники /наши и чужди/, за да видиш дали се предлага тази услуга и ще си направиш съответните изводи.

Общи условия

Активация на акаунт