Университети в Германия и в други държави с немски език

  • 110 034
  • 725
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 316
deniya-кой клас е в какво училище учи девойката-питам за да се ориентирам кога и с каква подготовка се явяват децата на изпити за различните сертификати.
Благодаря Hug

Съжалявам, че закъснявам с отговора, но не бях в къщи, нямах и нет.
Дъщеря ми ще бъде 12 клас в 91 НЕГ, лайстунг паралелка. От шестгодишна учи в школа английски, също като дъщерята на Бланка прескочи FCE (така ме посъветваха преподавателите в школата), яви се на изпита след като завърши 10 клас. Изпитът наистина е сериозен, има си формат, определени изисквания за писането на писмените съчинения. Не ги подценявайте!
 Аз пак да си повторя питането– познавате ли деца, които са първи/втори курс в Манхайм в специалност BWL? Моята дъщеря натам се е засилила, за друго място не ще и да чуе Mr. Green (засега).

# 316
  • София
  • Мнения: 4 245
deniya,
този сайт - http://faq4uni.com/ направиха бивши ученици на НЕГ. Там и в групата във ФБ - https://www.facebook.com/groups/256788891047529/ ще намерите доста "сродни души".  Simple Smile

# 317
  • София
  • Мнения: 13 148
Да, малко са децата, които взимат сертификат FCE. И моите го прескочиха.  Wink Не си струва парите.

Бланка, имай предвид, че САЕ е доста по-труден и наистина не е за подценяване. Но пък сериозните деца успяват.  Grinning

# 318
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
TOEFL и IELTS са алтернатива на CAE, дори и да не е написано официално. Доколкото знам, учениците ги предпочитат, т.к. били "по-лесни". Цената им пак е около 340лв.  Peace

# 319
  • Мнения: 14 418
Моля,за мъничко уточнение-понеже до тук прочетох за сертификатите по английски език,дано не бъркам.Темата е за обучение в немскоезична държава.Винаги ли е необходим сертификат и за английския или си зависи от унито?Сертификат по немски ,необходим за следването след кой клас са полагали децата Ви?
Лек и прохладен ден! Hug

# 320
  • София
  • Мнения: 13 148
Моля,за мъничко уточнение-понеже до тук прочетох за сертификатите по английски език,дано не бъркам.Темата е за обучение в немскоезична държава.Винаги ли е необходим сертификат и за английския или си зависи от унито?Сертификат по немски ,необходим за следването след кой клас са полагали децата Ви?
Лек и прохладен ден! Hug

Зависи от университета. Някои искат сертификат и то взет с най-висока оценка, други само сертификат, на трети им е необходимо английският да е изучаван определен брой часове в училище, други го искат не при записване, а примерно до третата година на следването да го имат. Но е добре да се знае предварително, защото по тази причина синът на познати не можа да кандидатства в желания университет, а си трябва време за получаването му- за подготовка, за явяване на изпит (може и да греша, но записването ставаше около месец преди това) и после още 1-2 месеца за резултат.

Наскоро споменах, че вторият език в училище на дъщерите ми е руски. Непременно им трябваше сертификат, защото в дипломата никъде не фигурираше английски. Wink

Последна редакция: сб, 03 авг 2013, 10:48 от Тaня67

# 321
  • Мнения: 14 418

Тaня67,благодаря,безценна си във всички теми, които чета Hug

# 322
  • Варна
  • Мнения: 175
Здравейте,и аз да се включа в темата - моето голямо момче завърши 10 клас , в момента е на езиково училище в Берлин за 2 седмици/ не можах за повече да го изпратя Sad/и идеята е да учи в Германия.От Варна сме, учи в МГ с немски/огромната ми грешка/и сега нито математика сме както трябва,нито с немския щяхме да бъдем,ако не давах нон стоп пари за уроци  и поддръжка на нивото. ooooh! ooooh! ooooh!
Много са ми притесненията ,но се радвам на страхотната темичка Hugи благодаря на всички,които дават ценни напътствия и съвети.Ще ползваме консултантска фирма и големият ми въпрос е коя да бъде,ще ходя да проучвам Дарби и Едланта,приемам всякакви съвети по този въпрос, ще бъда много благодарна!Взехме CAE/B ОБАЧЕ още през 2012 г и до 2015 ще са минали три години,явно няма да ни свърши работа може би ...Ще се радвам да се съберем с майки от Варна,на които им предстои това приключение и да поговорим Hug Hug
Да допълня - някой друг интересува ли се от логистика като специалност? Знам,че тази специалност е силна във Великобритания и първоначално това беше идеята,но нещата се промениха и се насочихме към Германия.  
http://u4ebagermania.ru/poisk-vuzov-germanii-po-specialnostyampo … ecialnostyam.html мнооого добър руски сайт !

Последна редакция: сб, 03 авг 2013, 19:39 от heliana71

# 323
  • Мнения: 633
heliana71, заинтересува ме с това двуседмично езиково училище в Берлин. На каква цена е и какви са условията? Питам за синковеца, който учи немски като втори език в МГ, т.е. почти наникъде е с езика. Та си мисля, че е по-вероятно да го убедя на нещо такова да отиде, отколкото да ходи системно на уроци. Ако ми е по джоба де Simple Smile

# 324
  • Мнения: 1 064
Дадохме си малко почивка от ровене и проучване, не че нещо сме постигнали дотук.  Sad
Положителното е, че намерихме възможност за малко стаж в една архитектурна фирма - да види какво е и да прецени дали наистина е това, което иска. Отделно стажът може да й послужи при кандидатстване, някъде искат да има такова нещо. Чудя се обаче с какъв документ се удостоверява наличието на стаж, имате ли някакви идеи?

# 325
  • Мнения: 3 410
Трябва да се пита университета - на нас ни искаха стажа да е разбит по модули и това да е ясно описано.

# 326
  • Мнения: 1 064
Трябва да се пита университета - на нас ни искаха стажа да е разбит по модули и това да е ясно описано.

Вие в икономическа специалност ли бяхте? Има ли някакъв типов формуляр?
То да питам в университета, но като не сме го избрали...  ooooh!

# 327
  • София
  • Мнения: 1 365
B l a n k a, добре сте решили за стажа. Много деца просто си намират бележки, което върши работа за кандидатстване, но не е от полза за детето.
Сега открих темата и прегледах с интерес. Аз имам вече един студент в Германия и сега сме в очакване на резултати за дъщеря ми. Вече има одобрение от 2 университета, но от мечтания много се бавят и вече откачам да проверявам статуса на всеки 1 час Mr. Green /девойката е на море и аз съм дежурна  Laughing/
За децата, които тепърва ще кандидатстват ще кажа, че трудното идва като заминат. Ученето е мноооого, но пък има условия за това. Библиотеките работят 365/7/24 ч.

# 328
  • Мнения: 1 064
mami21, значи и ние ще стискаме палци.  Hug  Кое е мечтаното уни, специалност?

Бих искала дъщеря ми да отиде на истински стаж - примерно 1 месец, да участва в истинската работа и наистина да усети за какво става въпрос, защото си представям какво е да си объркаш професията. Обаче не вярвам, че някъде у нас може да се провежда някакъв истински стаж. И в предишната ми фирма, и в настоящата идват стажанти, даже в момента има три броя пред мен - ами, само им губим времето на децата и отбиваме номера.

# 329
  • София
  • Мнения: 1 365
Щутгарт, архитектура  Grinning
Истински стаж трудно може да стане, защото децата нямат никакви умения, но трябва да видят естеството на работа, специфични понятия и т.н. В някои университети за архитектура се иска стаж, НО на строителен обект! Трябва хубаво да се проучи всичко.

Общи условия

Активация на акаунт