Университети в Германия и в други държави с немски език

  • 109 966
  • 725
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 633
I am the same, имай предвид, че този номер с интернета може да се позабави малко. Дъщеря ми трябваше да изчака две седмици, преди да й занесат модем в стаята в общежитието и беше offline. Безжичният е скъпичък, а свободен достъп нямало /поне в Мюнстер/.
Не че е фатално, нито е задължително и във вашия случай така да стане, но имай едно наум, че аз много се изнервих миналата година Simple Smile

# 466
  • Мнения: 14 415

I am the same-лек път и успех! Hug

# 467
  • София
  • Мнения: 1 365
 I am the same, на добър път на детето!
Напълно те разбирам, но горе главата, всичко ще е наред. Hug
За интернета е така, ние чакахме 1 месец Cry, доста изнервящо.... Но ще си вземе немски номер и пак ще може да се чувате, цените са ниски.
В Аахен гледам ,че заминават много деца и това ще е от полза за лесната адаптация. Така беше при сина ми, сега обаче при дъщеря ми май няма да е точно така, добре че тя е по-контактна.
Важното е да сме силни и да подкрепяме децата.

# 468
  • Мнения: 418
I am the same, стискаме палци
зареди се с мента-валериана-глог Hug
притесненията остават за нас, в крайна сметка децата се справят Peace
Аахен е чудесен град с мн престижен уни, от всичко , което съм чела

# 469
  • София
  • Мнения: 13 140
Куфарът е стегнат, билета купен, утре ще се изпращаме по гарите в София Cry. Толкова ми е притеснено, че не знам нощес дали ще успея да заспя Cry.  Така и не получихме отговор от Берлин и Аахен ни очаква Simple Smile.  Подробности ще дам в понеделник вечерта като се чуем по скайп. Да живее интернет! Peace

 Hug  Разбирам какво ти е!  Sad  Успех на студента!

Не винаги е толкова страшно положението с нета. Вярно, че не си дават зор, но при нас (3 общежития) не е отнемало повече от ден. Но и винаги се носи собствен рутер, за да не търсят на място. Все пак в общежитията няма WiFi и е добре да си го подсигурят сами.  Grinning  А в случай на нужда се намира нет.  Wink Спомням си как висеше по цял ден в мензата на университета докато търсеше квартира.  Grinning

# 470
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Благодаря ви, момичета! Болката от ляво днес е непоносима Cry

# 471
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
До всички, които имат намерение да пътуват с автобус! Имайте предвид, че трафикът е ужасен, закъсненията също, а немските хотели приемат гости най-късно до 00,00часа #Crazy Сега съм изправена на нокти защото тази нощ моето дете трябва да спи на улицата в Аахен въпреки резервацията и предупреждението в хотела. Утре сутринта, жална им майка на служителите в офиса на 'Юнион Ивкони" #2gunfire Заради непланираните им отклонения извън указания маршрут.

# 472
  • София
  • Мнения: 1 365
 I am the same, лоша работа  Cry.
При всяко пътуване се опитваме да предвидим разни варианти...особено зимата -сняг, мъгла, ще излети ли самолета, къде ще кацне Shocked
Искам да те питам много ли са чакали на границата /ако знаеш/. И на нас ни предстои пътуване и да предвидим кога да тръгнем.
Пожелавам успех на твоето дете и да жив и здрав!

# 473
  • Мнения: 1 064
В Германия не правят ли изключение по извънредни обстоятелства?!  Shocked  Малко е плащеща тази педантичност.

# 474
  • Мнения: 3 410
В Германия не правят ли изключение по извънредни обстоятелства?!  Shocked  Малко е плащеща тази педантичност.
На нас са ни правили. Моята дъщеря беше приета Финанси, но очакваше Застраховане малко по късно. Трябваше август да отиде да се запише за Финанси, а резултатите за застраховане излизаха на 1 септември. Тогава се обадихме на университета и им казахме, че не можем да нмерим самолетен билет за август и ако може да и разрешат да се запише Финанси на 2 септември. Разрешиха и Grinning И на 1 беше на интервюто при професора за застраховане, след това се записала Застраховане и като отишла в учебен отдел на Финанси да се откаже, лекичко и се усмихнали, но не са и направили проблем за благородната лъжичка дето сътворихме.

# 475
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
mami21, на българско-сръбската граница са чакали 6 часа, на сръбско-унгарската граница 1,5 часа. После са се движили в през голям трафик, отбили са се от маршрута да оставят пътници и след това за да се включат по магистралата са чакали 2 часа в задръстване. В крайна сметка по разписание трябваше да е пристигнал в 19,30 часа в неделя а той е слязъл в 4,30 ч. в понеделник.
Иначе днес записването е минало бързо и са им предложили квартира, самостоятелна в Холандия на 10 минути път с влак. Ако някой е на зор с квартирата да пише тук.
Остава лично да благодаря на семейството на Алекс, които без да се познаваме са прибрали детето ми от гарата посред нощ и са го оставили да поспи в тяхната стая в хотела.
 Не вярвах,че все още има такива прекрасни хора готови да помогнат в такава ситуация. Благодаря ви, добри хора! Hug

# 476
  • Мнения: 418
чудесни новини Peace
поздрави и от мен на семейството на Алекс  bouquet

I am the same, сипа ли си вече заслужена стограмка Mr. Green

# 477
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
чудесни новини Peace
поздрави и от мен на семейството на Алекс  bouquet

I am the same, сипа ли си вече заслужена стограмка Mr. Green
Ехеее, иначе не пия, но тази вечер "поляхме" студента Mr. Green Даже сега го чакаме да се включи на скайп.

# 478
  • София
  • Мнения: 1 365
 I am the same, всичко си е дошло на мястото. Поздравления!
Сега ще има да чакаш включвания в скайп.
Аз сутрин редовно проверявам уеб камерите  как е времето   Joy
Явно на границата е тежко положението  #Crazy
Едното дете заминава в събота, дано всички отпускари от съседни страни да са приключили с пътуванията, все пак е края на август.

# 479
  • София
  • Мнения: 217
    I am the same, поздравления за щастливата развръзка при сина ти. Така ме трогна с всичко, което му се е случило, поставям се на твое място и само като си представя цялата ситуация ми става много зле. Искренни поздравления на добрите хора, които са му помогнали   bouquet
    Успех на твоя син и на всички деца, които вървят напред и преследват упорито мечтите си!

Общи условия

Активация на акаунт