Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 559
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 16
Благодаря! bouquet
Ще ви се обадя утре.

# 391
  • Мнения: 752
Здравейте. Родих секцио момченце. Сега е на 22 дни. Искам да ви попитам за някои неща. Кърмя го,но сякаш от следобед натам не му стига. Неспокоен става, плаче до вечерта. Педиатърката каза да дохранвам с адаптирано, Нан хипоалергенно,давам веднъж или два пъти. Но още повече се обърквам...гладен ли е, преяжда ли? Върти глава и си яде ръцете ( но това го прави и като се наяде )Отделно мисля, че има колики, давам капки, присвива крачета , а понякога се изпъва и извива глава назад. Чувам как коремчето "работи" , чуват се и газове. Почервенява и сякаш се напъва и почва да плаче.И не мога да го успокоя, понякога задремва и се буди и пак почва да реве. Иначе ака и пика често. Но май не наддава много. Мерихме го вкъщи...за две седмици вкъщи 250 гр ( 1 седмица бяхме в болница). Понякога връща храна след ядене или половин час по- късно. Но днес върна много през носа и устата на струя срещу мен, не знам дали е " на фонтан " това. Опитах да обясня всичко. Моля за съвет, какво му има, какво да правя? Не искам да се мъчи. Иначе му давам вече биогая и вит Д . Ползвах колийф за колики , но сега взех инфакол ( поръчала съм лефакс).но не виждам подобрение Моля ви за съвет, ако трябва на някакъв лекар да го водя. Благодаря ви!

# 392
  • София
  • Мнения: 3 188
Потърсете неонатолог - доц.Георгиева от детска клиника на Александровска болница или д-р Масларска от Токуда.

# 393
  • Мнения: 752
Да разбирам ли, че по това, което ви описвам може да има сериозен проблем. Иначе аз ощв преди да ми отговорите записах час в Токуда при д-р Контилска, предполагам, че ще ме препратят при д- р Масларска, ако има нужда. Благодаря!

# 394
  • Мнения: 752
Знам че правят трансфонтанелна ехография  и ехография на коремни органи. Вие какви изследвания бихте ми препоръчали?

# 395
  • София
  • Мнения: 3 188
Възможно е да трябва и двете ехографии да се направят. Специално тази на коремните органи е нужна с оглед уточняване на пилора - дали има стеснение или не. Когато дойдете потърсете и мен в Детския център на Токуда - от 10 до 13 часа. Преди 10 часа имам планирани операции.

# 396
  • Мнения: 752
Възможно е да трябва и двете ехографии да се направят. Специално тази на коремните органи е нужна с оглед уточняване на пилора - дали има стеснение или не. Когато дойдете потърсете и мен в Детския център на Токуда - от 10 до 13 часа. Преди 10 часа имам планирани операции.
Здравейте. Направихме изследванията в Токуда, всичко беше наред и с коремните органи и с главичката. Но не можахме да минем през вас, защото часът ни беше късен. Искам обаче да ви попитам. ...понеже дохранвам с адаптирано и сега го увеличихме, имам чувството, че го боли коремчето повече- събужда се, става червен и сякаш се напъва...та въпросът ми е има ли мляко , което да облекчава коремчето или пък някакво лекарство. ( в момента давам Нан ХА, биогайа и инфакол, храна връща по малко след хранене). Забравих да уточня това с педиатъра . Мерси много за съветите

# 397
  • Мнения: 12
Здравейте докторе. Включвам се във форума с молба за съвет. Предстои ни операция на двугодишно момченце с хидроцеле и херния. Моля да ни препоръчате специалист, при който да бъде извършена операцията. Двоумим се между две болници: Токуда и Пирогов. Благодаря Ви предварително.

# 398
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте докторе. Включвам се във форума с молба за съвет. Предстои ни операция на двугодишно момченце с хидроцеле и херния. Моля да ни препоръчате специалист, при който да бъде извършена операцията. Двоумим се между две болници: Токуда и Пирогов. Благодаря Ви предварително.

Аз лично извършвам тези операции в Токуда. Ако изберете Пирогов потърсете доц.Шивачев или д-р Димитров.

# 399
  • Мнения: 12
Благодаря за отговора!

# 400
  • Мнения: 1 897
Здравейте проф. Бранков!

Питането ми е за момченце на 12г., което е било при Вас на преглед. Получило е нещо като вторична фимоза или слепване, което според вас се е получило от инфекция. Изписали сте крем за възпалението и кортикостероиден за слепването. На майката сте казали, че е възможно обрязване ако не се оправи от крема. Майката сега е притеснена и иска да Ви попитам - има ли шанс детето да се оправи само с крема, или ще се наложи обрязване? Естествено вие няма как да знаете какво ще се случи при въпросното дете, но все пак възможно ли е?

Благодаря предварително!

# 401
  • София
  • Мнения: 3 188
Възможно е да се отпусне от крема, но има всякакви варианти. Аз съм обяснил подробно на майката.

# 402
  • Мнения: 752
Здравейте, не знам дали ми е за тук въпросът, но ще питам- бебчето ми е на 2 месеца, трябва ли да забелвам пениса и ако да- от кога? Не искам да се стига до инфекция и всякакви неприятни неща.... Благодаря!

# 403
  • Sofia
  • Мнения: 9 714
Здравейте, сега откривам темата. От известно време се чудя - има ли нещо като препоръчителни, профилактични, детски прегледи? Имаме педиатър, но там всичко е набързо и главно, ако сме болни. Чудя се - не е ли редно поне веднъж на 1-2 години да се прави някаква профилактика- ехография, кардиолог, нещо подобно? Имам 2 деца - на 7 и 4 години. Когато се родиха в Токуда им направиха пълен пакет изследвания. Предлага ли се някакъв подобен пакет за по-големички деца? Някаква годишна, профилактична програма?

# 404
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, не знам дали ми е за тук въпросът, но ще питам- бебчето ми е на 2 месеца, трябва ли да забелвам пениса и ако да- от кога? Не искам да се стига до инфекция и всякакви неприятни неща.... Благодаря!

Аз съм против насилственото забелване на бебетата, освен ако няма показания - тежка фимоза, възпаление (баланит) или уроинфекция. Относно Вашето бебе мога да отговоря след като го прегледам.

Общи условия

Активация на акаунт