Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 682
  • 1 618
  •   2
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 3 188
Разбира се, че е възможно. Остатъчното залепване да не Ви безпокои, то постепенно ще се оправи. Поддържайте хигиена, забелвайте при къпане предимно с топла вода и малко бебешки шампоан.

# 526
  • София
  • Мнения: 1 257
Разбира се, че е възможно. Остатъчното залепване да не Ви безпокои, то постепенно ще се оправи. Поддържайте хигиена, забелвайте при къпане предимно с топла вода и малко бебешки шампоан.

Благодаря Ви много! Къпе се с козметика на La Roche Posay, която е подходяща и за интимните зони, надявам се да е било моментно заради двудневното некъпане.

# 527
  • София
  • Мнения: 860
Здравейте, доктор Оги! Както изглежда, скоро ще доведем сина ни при вас, но все пак да попитам и тук:
Когато беше на 6 месеца на стандартния ехографски преглед, докторката каза, че сина има асансьорен тестис (левия) и вероятно ще слезе сам, но да се наблюдава. е, аз го наблюдавах, но вече детето е на 1 г. 10 м. и съм го виждала в торбичката само 2-3 пъти, основно като е бил болен с температура.
Днес го заведохме на преглед при д-р Заимов в Александровска и той каза, че тестисът се напипвал нагоре, не мога точно да кажа къде, но не е чак в корема. Според него трябват 5 инжекции Прегнил и може би проблемът ще се оправи неоперативно. До 3-годишна възраст проблемът трябвало да се отстрани.
Но и при операция, преди това провеждал терапия с хормони. Мен лично това ме ужаси... хормоните имам предвид, струва ми се много голямо вмешателство в детския организъм, даже по-зле от операция.
Разбира се, преди да правим каквото и да е, ще посетим още доктори, ще дойдем и при вас (чета много положителни неща тук  Embarassed). Може ли преди това вашето мнение по въпроса - каква е адекватната терапия и кога й е точното време?

Много благодаря предварително!

# 528
  • София
  • Мнения: 1 257
N_S_O - ние сме минали през това, по препоръка на специалистите от "Пирогов". Пиши на ЛС ако те интересува повече..  Rolling Eyes

# 529
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, доктор Оги! Както изглежда, скоро ще доведем сина ни при вас, но все пак да попитам и тук:
Когато беше на 6 месеца на стандартния ехографски преглед, докторката каза, че сина има асансьорен тестис (левия) и вероятно ще слезе сам, но да се наблюдава. е, аз го наблюдавах, но вече детето е на 1 г. 10 м. и съм го виждала в торбичката само 2-3 пъти, основно като е бил болен с температура.
Днес го заведохме на преглед при д-р Заимов в Александровска и той каза, че тестисът се напипвал нагоре, не мога точно да кажа къде, но не е чак в корема. Според него трябват 5 инжекции Прегнил и може би проблемът ще се оправи неоперативно. До 3-годишна възраст проблемът трябвало да се отстрани.
Но и при операция, преди това провеждал терапия с хормони. Мен лично това ме ужаси... хормоните имам предвид, струва ми се много голямо вмешателство в детския организъм, даже по-зле от операция.
Разбира се, преди да правим каквото и да е, ще посетим още доктори, ще дойдем и при вас (чета много положителни неща тук  Embarassed). Може ли преди това вашето мнение по въпроса - каква е адекватната терапия и кога й е точното време?

Здравейте, най-вероятно това не е асансьорен, а високо задържан тестис. По света ги оперират на 6 месечна възраст, аз все още се въздържам - при навременно поставена диагноза ги оперирам на 1,2 - 1,3 годишна възраст. Хормоналното лечение е почти отречено, препоръчва се понякога при двустранни форми като подготовка за операция, или при асансьорен тестис, който по-дълго време се вижда в торбичката. Освен това последните научни публикации изтъкват, че хормоните действат до 6 - 8 месечна възраст.
Д-р Заимов е много добър специалист, но детски уролози има само в Пирогов и Токуда, а освен това операциите се извършват от детски хирурзи с опит в тази патология. 
Нека да прегледам детето, ако дойдете в някой вторник, ще го видим с колегата Златанов на ехограф. Д-р Златанов е уролог и работи съвместно с мен или доц.Кюркчиева.

# 530
  • София
  • Мнения: 860
Благодаря ви, докторе, записахме си час, ще дойдем на 18 април. Още веднъж благодаря!

# 531
  • Мнения: 215
Здравейте отново проф. Бранков! Преди 10 дни опррирахте сина ни от херния. Всичко мина повече от чудесно. Имаше и фимоза, но след мазане с дипрозон се оправи. Огромни благодарности за всичко, детето ни се чувстваше така сякаш беше на почивка, а не в болница. Сега имам едно притеснение от тази вечер и ще ви помоля за коментар. По време на банята забелихме чурката, за да измием, но кожичката се прибра трудно или поне по- бавно и сякаш беше по- стегната. Това сигнал ли е за проблем? Да мажа ли с реванол примерно? Също така се чудя да не бъркаме някъде, дали не забелваме много? Или пък се притесняваме повече, но четох и за парафимозата и взех да се притеснявам още повече.

# 532
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,
това е сигнал за проблем. Направете още един курс намазване с дипрозон, но не забравяйте - на съвсем тънък слой. След месец ще преценя как да процедираме.

# 533
  • Мнения: X
Здравейте,
не знам дали проблема на детето ми (на 1 година) е за детски хирург, но все пак ще си задам въпроса.
От месеци детето плаче при изхождане по голяма нужда. В началото реших, че е от захранването (брат му имаше такъв проблем) и че след регулиране на стомаха ще отшуми. Не отшумя, детето няма запек, изхожда се всеки ден и консистенцията на изпражненията му е мека и нормална. Бихте ли ми казали дали правилно съм се насочила съм консултация с детски хирург или да търся друг специалист?

# 534
  • Мнения: 752
Здравейте, синът ми е на 1 год и 2 месеца и нe е забелен. При къпане само оголваме малко пишлето...Но все се притеснявам да не се възпали нещо...Според вас колко голямо Трябва да е детето и къде може да отида, за да го забелят... Педиатърката каза, че тя постепенно ще го забели и преди консултация да го мажа няколко дни с дефламол, но сега вече не ходим всеки месец и до никъде не сме стигнали. Благодаря!

Последна редакция: ср, 05 апр 2017, 16:54 от evianna

# 535
  • София
  • Мнения: 1 257
Искате да кажете "забелен"?!?! Съветвам Ви да не пипате насилствено нищо, още повече пък педиатърката. Забелвате по време на баня до където може без детето да изпитва болка и това е. Лека полека ще се забели.

# 536
  • Мнения: 752
Oххх съжалявам, редакторът на телефона ми си пише каквото иска и не съм обърнала внимание Simple Smile редактирах поста си.
Ами аз така процедирам, докъдето може оголваме, без натиск, но то все до едно и също място стигаме....

# 537
  • Мнения: 3
Здравейте, проф. Бранков!
Днес бяхме на преглед при Вас във връзка с незабеленото пишле на сина ми. Детето е на 2 г. 9 м. Изписахте му крем Дипрозон за мазане всяка вечер за 1 м. В аптеката обаче ме предупредиха да не мажа детето повече от 10 дни. За да не Ви притеснявам, попитах педиатъра на детето, понеже бяхме на консултация и ваксинация, той препоръча да го мажа по схема: 2 дни мазане, 2 дни - не, тъй като иначе било опасно и можело вследствие на кортизона да се наруши хормоналният баланс.
След тези препоръки на странични лица съвсем се обърках, затова реших да Ви пиша, за да съм сигурна, че наистина трябва 1 м. да прилагам лечението с крема.
Благодаря!

Последна редакция: ср, 05 апр 2017, 20:14 от miss_caprice

# 538
  • Мнения: 141
Здравейте, проф. Бранков,

Сина ми е на 8 г. От известно време го наблюдавам и не винаги виждам тестисите му в скротума.
Водих до 2 пъти при нашия педиатър, той го гледа на ехограф и двата пъти и ги намира (не чак в корема, а по-надолу) и ги избутва, но те веднага се връщат нагоре. Той казва, че може да се касае за асансьорни тестиси или просто детето да го е много страх и затова да се качват (сина ми наистина е много страхлив и понеже често кашля и ходим на лекар вече изпитва ужас и трепери на всеки преглед). Изпрати ни в Пирогов. Там ни прегледа д-р Момчилов, диагноза не постави, но ни изписа Прегнил 5000 за 4 седмици и ако не стане каза, че ще трябва операция. Той също намери тестисите и ги избута, но те отново се върнаха нагоре. Аз обаче не съм убедена, че бих поставила хормони на детето си при условие, че не се знае дали изобщо би имало ефект и дали има нужда. Затова бих искала мнението и на още един специалист. Вие дали можете да прегледате детето или да ни насочите къде да го заведем. Само да добавя, че съм го водила на уролог, когато беше на 11 месеца и ми казаха, че тестисите са слезли, след това на 1 г. и 9 м. го е гледала и доц. Буева (поради разширение на легенчето на единия бъбрек) и също каза, че тестисите са на мястото си.

# 539
  • София
  • Мнения: 3 188
Oххх съжалявам, редакторът на телефона ми си пише каквото иска и не съм обърнала внимание Simple Smile редактирах поста си.
Ами аз така процедирам, докъдето може оголваме, без натиск, но то все до едно и също място стигаме....

Няма определена възраст, може да мине много време докато настъпи естествено забелване. Но трябва и консултация със детски специалист, защото има различни варианти.

Общи условия

Активация на акаунт