Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 715
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1
Здравейте, д-р Оги!
Дъщеря ми е почти на 4г , а от съвсем малко бебе забелязахме, че има синьо петънце на дясната ръка.
Намира се някъде вътре в ръчичката в частта предмишница, дълбоко подкожно, изглежда като скоро ударено синьо петно, с диаметър малко по-голям от монета от два лева.
Също така, при допир мястото е по-топло от останалата част на ръката.
Когато беше на около 8-9 месеца ходихме при детски хирург в Русе и той каза, че вероятно е разширен кръвоносен съд и че не трябва да се притесняваме, а само да го наблюдаваме да не расте. Възможно било да изчезне с израстването.
Днес това петно сякаш е същото, може би малко понамаляло на размер, но все пак не е естествено и затова реших да се консултирам с Вас.
Дъщеря ми има също и т.нар. "родилни петна", в Родилен дом ги нарекоха хемангиоми. Намират се по лицето - клепачите, нослето, над устната, на врата и по главата. Бяха тъмно лилави при раждането, сега избледняха, но още се виждат доста, особено от хора, които не я познават. На клепачите се бели кожата и често я мажем с по-мазен крем.
Моля за съвет как да постъпим и за двата ни проблема.
Готови сме и да дойдем в София на консултация, но тъй като пътят не е малко, първо Ви пиша да Ви запозная с нашия случай. Бих желала да Ви изпратя снимки някъде , по имейл, например, ако е удобно.
Благодаря Ви предварително.
Николина Тодорова

# 556
  • Мнения: 669
Здравейте, д-р Оги!
Синът ми е на 3,5год. и досега не съм пипала и правила опити за забелване на члена. Нямаме и никакви проблеми с него.
Въпроса ми е, дали е редно да го доведа на преглед и евентуално да ми кажете дали трябва да се забели, дали е започнало само отлепването /аз не мога да преценя/, или просто си остава така, след като нямаме проблем.

# 557
  • София
  • Мнения: 3 188
Повечето лекари по света не препоръчват забелване ако препуциумът е нормален. Мога да видя детето през юни когато ще се върна от отпуската.

# 558
  • Мнения: 669
Благодаря ви. Ще ви потърсим! Някъде прочетох, че преглеждате в Токуда вече, нали е актуална информацията?

# 559
  • Мнения: 278
Здравейте, д-р Оги!
Моят син е на месец, когато го нахраня и вдигна на рамо да го оригне той побеснява и се тръшка, извива се назад и мята главичка все едно го боли. Пробвах да го оригвам и с гръбче към мен, но реакцията е пак същата. Понякога повръща малко, но той много се напъва заради коликите и имам чувството, че е заради това. Притеснява ме, че на два пъти в устичката му виждам повърнато мляко с много гъста и кашава консистенция и то поне час след като е ял. Също така понякога издава звуци все едно има киселини. Изцяло на кърма е

# 560
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, това са типични симптоми на рефлукса. Има си цяла схема на поведение при тези проблеми у кърмачето - обърнете се към детски гастроентеролог. Аз повече се занимавам с хирургичната страна на проблема.

# 561
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, д-р Оги!
Дъщеря ми е почти на 4г , а от съвсем малко бебе забелязахме, че има синьо петънце на дясната ръка.
Намира се някъде вътре в ръчичката в частта предмишница, дълбоко подкожно, изглежда като скоро ударено синьо петно, с диаметър малко по-голям от монета от два лева.

Възможно това да е разширена вена - разновидност на съдовите малформации. Родилните петна също са разновидност на хемангиомите - те постепенно избледняват, но не докрай. По Нета не мога да преценя дали има нужда от лечение. Елате в Детския център на Токуда.

# 562
  • Мнения: 752
Здравейте. Не знам дали е за тук въпросът ми. Синът ми е на 1 год и 4 мес.и не е забелен. От няколко дни тестисите се зачервиха, сега има пъпчици по тях и по пишлето. Като отворя малко, главичката изглежда добре. Дали се е замърсило нещо,  дали има общо с това, че не е забелен или е по- скоро за дерматолог?

# 563
  • София
  • Мнения: 3 188
Тъй като съобщавате за пъпчици по тестикуларните торбички най-вероятно става дума за кожен проблем. това че не е забелен да не Ви притеснява.

# 564
  • Мнения: 278
Здравейте, др Оги?
  Трябва ли да ме притеснява че бебчето ми ( 48дни ) има шумна перисталика? Чува се дори бе да си слагам ухото.до.коремчето му..

# 565
  • София
  • Мнения: 3 188
Странен въпрос: Вие не казвате нищо конкретно - как се храни, каква дефекация има, какъв режим... Изобщо нуждаете се от добър педиатър.

# 566
  • Мнения: 278
Извинявам се.
Само на кърма сме, долу-горе на 3часа, понякога прави и по 4-5часа паузи. До скоро се изхождаше по няколко пъти дневно, от 2дни, по веднъж и то много оскъдно. Има доста газове, когато ги изкарва коремчето му е меко.педиатъра ми казва, че не му стига млякото за това няма изхождания.

# 567
  • Мнения: 176
Д-р Оги, здравейте! Синът ми е на почти 10 месеца и преди няколко дни забелязах подутина малко над пениса вдясно. Според личната му лекарка става въпрос за ингвинална херния. На място в кабинета тя успя да прибере подутината с лек масаж и ми обясни на две, на три за какво става дума и какво да правя, ако пак се случи. Прочетох доста по темата, но така и не успях да разбера има ли реален шанс хернията да се затвори до годинката му или няма смисъл да чакаме още 2 месеца. Подутината беше малка, но все пак асиметрията беше забележима. От тогава не се е появявала. Живеем в Добрич и в момента търся специалист във Варна, който да ни консултира. Бихте ли ни препоръчали такъв? Благодаря предварително!

# 568
  • София
  • Мнения: 3 188
Потърсете д-р Румен Христов от Св.Ана. Хернията сама няма да изчезне.

# 569
  • София
  • Мнения: 3 188
Извинявам се.
Само на кърма сме, долу-горе на 3часа, понякога прави и по 4-5часа паузи. До скоро се изхождаше по няколко пъти дневно, от 2дни, по веднъж и то много оскъдно. Има доста газове, когато ги изкарва коремчето му е меко.педиатъра ми казва, че не му стига млякото за това няма изхождания.

Трябва да обсъдите този проблем с детски гастроентеролог. Според мен имате неправилен режим на хранене. Въпросите са много и не са от моята област. Ако имаше хирургичен проблем досега щеше да се прояви.

Общи условия

Активация на акаунт