Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 224 324
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 1 230
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте,
в Плевен може да потърсите д-р Гранчовски - работи в една от частните болници, мисля че е Авис Медика. Вие сте направили предоперативното тестуване, трябва да се уговорите с него за дата и да вземате три дни преди нея по 5 мл Ксизал или Ериус. Предполагам, че това е препоръчал алергологът. И детето трябва да е здраво, разбира се. А упойките навсякъде са стандартни.

# 1 231
  • Мнения: 4
Здравейте проф.Бранков,
Отчаяно търся съвет. Бебето ми е на 40дни, момче. Храни се с адаптирано мляко. Проблемите започнаха още след прибирането от болницата - страшен рев и писък постоянно. Педиатрите казаха - колики. Но в последните 2-3 седмици той повръща, понякога много обилно (цялото мляко), понякога по-малко, но вече е почти постоянно. След повръщане започва сериозен рев с писъци. След това се дави, кашля и хрипа и хърка сякаш има хрема. Извива главата си много назад и е адски неспокоен. Преди малко се успокои след 3 часа писъци след малко повърнато мляко. Държа го изправен след хранене и доста се мъчи преди оригне. След това се чува сякаш му се повдига, но не го повръща, а слиза обратно надолу (не знам дали обяснявам като хората). Случва се да връща и между храненията. Моля ви за мнение, тъй като съм отчаяна, а педиатърката ми казва едно и също, колики и трябвало да си мине. Но детето очевидно го боли много.
Бих искала да запиша час при вас за преглед, смятате ли, че това е удачно?

Благодаря ви.

# 1 232
  • София
  • Мнения: 3 162
Моят съвет е да потърсите доц.Шивачев или д-р Георгиев от Детската хирургия на "Пирогов". Те разполагат с този ресурс да направят изследване и евентуално операция на бебето. Възможно е да се касае за късно проявена пилорна стеноза, а не изключвам и вродена хиатална херния. Ако това не се докаже, педиатрите в Пирогов ще Ви дадат насоки за диетичния режим.

# 1 233
  • Мнения: 8
Здравейте проф. Бранков. Занимавате ли се с ехинококоза и токсокароза?

# 1 234
  • София
  • Мнения: 3 162
И за двете неща трябва да се обърнете към паразитолог. Потърсете проф.Вутова от Инфекциозна болница. Аз оперирам ехинокок на черния и белия дроб при деца когато има хирургични показания за това.

# 1 235
  • Мнения: 1
Здравейте проф. Бранков,синът ми е на 2 години и 2 месеца. Преди 4 месеца забелязах топче над пъпчето му. Педитърката му каза че е херниея и да го следим, тъй като най-вероятно ще изчезне. Но то все още не е изчезнало,ту изпъква ,ту изчезва. Не се е увеличило и ми се иска да запиша час при вас . Мислите ли че е удачно или да продължавам да го следя дали ще се увеличи? Благодаря ви предварително

# 1 236
  • София
  • Мнения: 3 162
Това е херния на срединната линия (линеа алба) и няма да изчезне спонтанно, даже ще се увеличава. Елате да видя детето.

# 1 237
  • Мнения: 19
Здравейте доц. Бранков,
Имам близнаци на 2 месеца, родени в 34 г.с. Не са лежали в кувьоз. На първата им кръвна картина имаха намалени показатели сред които Хемоглобин Близнак 1 - 87 и Близнак 2 - 85. Поставихме им 4 х 1000 Е Неорекормон и започнах по 2 к на кг. Малтофер. Първият близнак се повлия от терапията, но на втория му падна хемоглобина на 82. Моля за съвет, какво да предпиемем?
Благодаря Ви,
Приятен ден 

# 1 238
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте, много ми се иска да Ви помогна, но това не е по моята специалност. Според мен имайте търпения, нещага ще се оправят постепенно.

# 1 239
  • Мнения: 35
Здравейте и от мен, проф. Бранков! Имам юначе на 10месеца и половина почти. Поставиха му (измислената за мен) диагноза "фимоза". Откакто е роден придърпвам кожичката до където позволи, измивам внимателно и детето няма проблеми. При преглед при нефролог, лекарката постави въпросната диагноза, предписа Дипрогента за мазане преди последния памперс. Каза да мажем 8седмици, като, ако не е забелен, да го заведем при нея, тъй като имала кръвоспиращи и обезболяващи медикаменти. Виждам, че има вариант да не сме го забелили напълно за тези 8 седмици и съм против рязкото забелване. В момента сме постигнали 35% някъде. Кожичката се отдръпва безпроблемно до мястото, до което сме стигнали. Задължително ли е и според Вас да го забели тя след тези 8седмици? Вариант ли е да си продължим ние след края на мазането, та дори да не сме напълно готови докато навърши годинка?
Благодаря предварително

# 1 240
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте,
при положение, че кожичката е нормална и се отдърпва донякъде, няма нужда от насилствено забелване докрай. Излишно е и мазането с Дипрогента. Поддържайте досегашния ритъм на хигиена и оставете на естественото развитие на нещата. Разбира се, междувременно би могло да настъпи промяна в препуциума под влияние на запарване, но тогава се обърнете към детски хирург или детски уролог.

# 1 241
  • Мнения: 35
Много благодаря за бързият отговор! Понеже мъжът ми се е заел с процедурата задавам и неговите въпроси:
Как да продължим - веднъж на ден(сутрин)?
Ако няма проблеми, има ли някакъв период в който трябва да сме го забелили - 1-2-3годинки?
Как трябва да го правим, да задържаме ли, само леко, с леко натискане надолу? Ето как изглежда сега
Извинявам се за може би глупавите въпроси, но той е в техническата сфера и няма да се кротне докато всичко не му е обяснено Simple Smile
Благодаря още веднъж Simple Smile

# 1 242
  • Мнения: 8
Здравейте професор Бранков синът ми има частична фимоза при което на 10 дни получава възпаление на членчето  направихме консултация с детски нефролог неиното мнение е за обрязване  ние също несме против но има обстоятелства които ни притесняват .Едно  от тях е че е опериран преди 6 месеца от хидронефроза  и все още не е изчезнала хидронефрозата напълно но има доста левкоцити в урината според нефроложката се дължали на членчето и трябвало да се обреже за да няма по нататък и бактерия .Моля за вашето мнение удачно лие да се обреже сега на този етап .

# 1 243
  • Мнения: 81
Здравейте проф.Бранков, вие ме насочихте към Пирогов заради киста на яйчника на новородено, исках само да попитам според вас с размери над 8 см. трябва ли да се изчака след раждането ако няма усложнения или да се подготвим за оперативно премахване.Да разчитаме ли че при такива размери може да се регресира, да изчезне.Ако имате наблюдения върху такива случаи.Благодаря

# 1 244
  • Мнения: 1
Здравейте . Може ли да ми дадете съвет какво да правим с нашето момче . Тои е на 1 година и 6 месеца, ощте не е забелен но има някакъв секрет или течност под кожичката . Од едната страна е като малко бяло топченце , колкото леща г/д.

Последна редакция: ср, 13 мар 2019, 16:01 от Desislav Dakov 624022

Общи условия

Активация на акаунт