Филип или Рафаел

  • 4 588
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 81
Твоята Кристияна защо не еХристина за по-българско?

Тогава изцъклените очи защо са? И поне като предлагаш да не са чужди и не знам какви,  поне да беше предложила нещо българско и простичко...

Защото сънувах починалия си баща да ми казва как да я кръстя, за това. А изцъклените очи са, защото само си представих как звучи името Рафаил с българска фамилия, примерно Петров  Grinning

P.S. Христина също не е българско име, с гръцки произход е.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 277
Съвсем нормално, христяни сме, това е името на един от архангелите, няма как да стои зле.

Христина идва от Христос, на български така се произнася... това е българския вариант. Българските имена с бг произход се броят на пръсти. И много от тях стоят много по-странно до Петров от Филип и Рафаи/ел.

# 17
  • Мнения: 1
Филип от мен  Peace

# 18
  • Мнения: 8 921
Харесвам и двете. Филип все още не е масово. Кефи ме галеното Рафа на Рафаел и май към него клоня.

# 19
  • София
  • Мнения: 7
Благодаря момичета, на ММ му харесва Филип и засега клоним към него.
А моето семейство сме католици и Рафаил е името на пра дядо ми, на брата на дядо ми и на братовчед ми, който е на 33 г. Имена като Тереза, Луиза също се срещат сред роднините.
Мартин е много често срещано, а Ангел беше отхвърлено, Михаил също е хубаво на преди няколко седмици загубихме приятел, който се казваше Михаил, състудент ...
Християна е дъщерята на братовчед на ММ  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 786
Аз съм за Филип, имам асоциации с един хубав младеж с това име  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 2 216
Между Филип и Рафаел бих избрала Филип без грам колебание

# 22
  • София
  • Мнения: 2 367
Филип и от мен  Peace

# 23
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 868
Аз гласувам за Филип   Hug

# 24
  • Мнения: 857
Рафаел.
В нашата отчетна има едно прекрасно момченце с това име  Heart Eyes.

Филип е хубаво, ама като почнат "Фильо" и е ужасТ.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 277
Е, то не  е нужно да е ФилЬО Wink

# 26
  • Мнения: 2 161
Мъжът ми се казва Филип и съм чувала какви ли не обръщения към него. Приятелите му го наричат Фипо. Майка му е бясна на това обръщение, а някой потърси ли го като Фильо, просто му затваря вратата завинаги. Изобщо, тя много се изнервя на обръщенията към него, защото според нея му е избрала прекрасно име, което не трябва да се съкращава. Аз също харесвам името Филип. А що се отнася до Рафаел - кошмарно име! Много е смешно за нашите ширини. Ако фамилията е Санти, разбирам детето да е Рафаел.

# 27
  • Мнения: 11 747
Филип.

Шанел, хората са католици и имат 3-ма Рафаеловци в рода, не четеш  Simple Smile

# 28
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Рафаил се среща и при православните, не само при католиците в България, дори има не малко хора с фамилия Рафаилов. А между Рафаил и Рафаел, аз намирам разлика колкото между Данаил и Даниел. На мен ми харесват повече вариантите с "ил" накрая, както бих предпочела Натанаил пред Натаниел, евентуално име за мое дете. Но определено името не е чак толкова непознато за нашите ширини.

# 29
  • Мнения: 11 747
А, да, то и Луиза и какъв беше другия пример? се срещат при православните. Изобщо мен Шанел ме учудва с праволинейността си в този подфорум  Simple Smile Все пак при католиците в България си има характерни имена, които са леко по- рядко срещани при православните или поне стоят малко модерни за тях, докато католиците са им традиционни и дори искат да се отличават с тях. Не за първи път да изкажа мнение, че с оценките не трябва да се прибързва. Има хора арменци, гърци, турци, католици и други, които имат право на традиционните си имена.

Общи условия

Активация на акаунт