Едно изречение

  • 3 200
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 569
Имате ли си любими изречения, които помните ей така без причина; които ви карат да настръхвате? Какви мисли ви навяват?
Пишете и откъде са.

Не ми е идеята темата да е римейк на Любими цитати. По - скоро търся изречения, които са във вас и не е нужно да ги преписвате/цитирате, а ги помните zaradi начина по който ви кара да се чувствате.

# 1
  • Кърджали
  • Мнения: 10 266
Един път един приятел ми беше казал нещо." НАй - ужасното нещо в медицината е правата линия "
Спомням си го всеки път, когато тръгна да драматизирам Simple Smile

# 2
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Когато се мъчиш със зъби и нокти да задържиш нещо, то ти се изплъзва и оставаш наранен.
Е. М. Ремарк - Триумфалната арка

Имах цяла тетрадка с негови цитати като ученичка, но този ми се е забил в главата, като че ли най-често ми се е случвало да си го спомням.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 805
"Едно е да ти се иска, друго е да можеш, а пък трето и четвърто - да го направиш."
Николай Хайтов

# 4
  • София
  • Мнения: 4 349
"Превърни раните си в мъдрост." - Опра Уинфри

# 5
  • Мнения: 12
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше

колкото и да е тривиално, често си го повтарям. трудностите изграждат силен характер и личност

# 6
  • Мнения: 21 455
" Ако обичаш нещо, пусни го на свобода. Ако се върне - твое е. Ако го прегази кола - за какво ти е!"
                                                                                                                                                          Алф

# 7
  • Мнения: 790
"Правата е като глупостта - няма нито начало, нито край" -  Учителката ми по математика. До ден днешен се сещам за нея и духовитите й изказвания. Благодарение на нея заобичах математиката.

# 8
  • Мнения: 3
“Успехът – това е да преминаваш от неуспех към неуспех без да губиш ентусиазъм.“ – Уинстън Чърчил.

# 9
  • Мнения: 11 566
Носете си нови дрехи, момчета!   Това е от Вапцаров, продължението не ми се търси.



# 10
  • Мнения: 21 455
Носете си нови дрехи, момчета!   Това е от Вапцаров, продължението не ми се търси.
Стефан Цанев

# 11
# 12
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Напред и нагоре!

# 13
  • Мнения: 484
Никога не казвай на някого, че знаеш как се чувства. Защото не знаеш!
(в момента не си спомням автора  Embarassed)

# 14
  • Мнения: 398
"Някои хора обедняха напълно - останаха им само парите!"- все си го повтарям на ум като се сблъсквам с някой друг ограничен човек.


" Всички хора носят спокойствие...
Някои пристигайки,а други заминавайки си..."
- това си го повтарям като виждам някои ,че почват да странят от мен.


Усмихвай се - това кара хората да се чудят какво мислиш.

Не настръхвам от тези изречения , но повтаряйки си ги понякога на ум в определени ситуации ми става по-леко.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт