На 6години не иска на градина!Помогнете ми...!!!

  • 11 572
  • 297
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 820
Дъщеря ми е на 6 години.Няма проблем с общуването,лъчезарно дете е и лесно се сприятелява с деца и хора които хареса,но когато сама реши.Ако я накарам да говори с някои,да каже как се казва,или на колко години е ще го направи общо взето само ако тя реши.Бих казала че е много своенравна и голямо инатче.
На градина ходи от 2 годишна възраст.Мога да кажа,че няма проблем с ходенето,докато не дойде моментът да има някакви промени-смяна на учителка или нещо такова.Лятото обаче групите са смесени.Преместиха ни в друга сграда където си е централната градина,ние по принцип сме в филиал.Лелите са си същите,групичката си им е там / децата /,просто госпожите се сменят.Всяка сутрин когато я оставям плаче много,изпада в  някакви нервни състояния,вкопчва ми се във врата и се почва"Обичам те...,да дойдеш първа....нали няма да ме оставиш довечера да спя тук!" / това никога не се е случвало да е оставяна някъде,дори при бабите си не е спала. ooooh!Госпожите казват,че след като тръгна се успокоява и започва да си играе с децата,и всичко е наред.Но ми е много притеснено.Не знам как да постъпя.Дали просто е поредната прищявка,манипулация или има нужда от психолог.Говоря с нея,питам я дали някои я тормози,наказва,дали и се карат.Казва,че няма такова нещо.На въпроса защо не иска да ходи на градина и плаче,е "Защото ми липсвате с тати,и искам да съм при вас"Понякога ми казва,че няма с кого да играе в градината,после казва "Шегувах се"   Tired   Аз не мисля,че е така,защото вечер играем на парка със същите деца които са в нейната група.В смисъл,че са си приятели и си играят и контактуват.
Не знам как да постъпя.Чувствам се зле,объркана съм и като че ли безсилна.Понякога се разплаквам дори от това чувство за безсилие пред нея,което е ОГРОМНА грешка от моя страна.Но ми е адски мъчно.По стечение на обстоятелствата няма кой да я гледа,ние сме баща й сме  на работа,баби да речем че нямаме.Понякога сутрин се скарван и тръгвам,защото иначе не мога да тръгна един час,и закъснявам.Вчера с баща и си говорихме дали да не говорим с майка му да се съгласи да я гледа.Но знам че ще я гледа ден,два -после ще си измисли някаква работа,и ще стане още по зле положението.Тогава вече не знам как ще я закарам на градина.
Моля ви дайте някакъв съвет,мнение   Crossing Arms
Когато сме си в нашата градина,пак е такава ситуацията ,ако някоя от госпожите излезе в отпуска и дойде нова г-жа да замества.Ревове,писъци и не искам да ходя на градина!

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Че кой я  пита дали иска да ходи?
Хич не си го слагай на сърцето.

# 2
  • Мнения: 1 820
Labrador  опитвам се, да не се вкарвам във филми,но вече почвам да се притеснявам  да няма някакъв психически проблем  ooooh!

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
разбира се, какво има да го питат детеето, то е длъжно да ходи! Клишето - родителите на работа, а детето на градина - това е неговата работа. Като чуя приказки като твоите, Лабрадоре, и започвам да си мисля дали става въпрос за обичното дете, съкровището на семейството, най-милото на света, или за домашно животно. Чий конфорт е по-важен - на детето или на родителя/майката в случая? Аз все си мислех, че родителят е по-силният психически и негова е отговорността да се справя с душевните си терзания, а детето трябва да бъде обгрижвано, защото е дете и е незряло, и неговият комфорт е по-важен.
 
аз не бих понесла всяка сутрин детето ми да реве, пък който може, да го понася! а това, че ти като си тръгнеш млъква, естествено, че ще млъкне, нали трябва да оцелее - ще-неще се приспособява!
Оставете детето през лятото вкъщи, ако можете да намерите кой да го гледа, пък наесен ще видите. Може би наистина детето иска да е с вас, да си е вкъщи, и като изкарате отпуската заедно, и ще му мине.
Детето и без това догодина ще е в първи клас и трябва да е на предучилищна. Ако решите, евентуално търсете предучилищна в училище и наемете някой да го гледа.

# 4
  • Мнения: 1 820
Изобщо не съм на мнение,че детето  ми е длъжно да ходи!Аз също не приемам такива твърдения,и не мога да съм спокойна.Въпреки че не искам да изпадам в паника и да търся под вола теле,няма как да не се притеснявам.За това и пускам темата,с идеята за съвети какво да направя.Защото аз в случая съм пристрастна ,за това искам странично мнение !

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
Може на детето просто да му е писнало едно и също всеки ден. Осигурете му ваканция!

# 6
  • Мнения: 1 820
 Hug На 21 юли тръгваме за морето,август ще ходим на балкан.Броим календара,че остават две седмици и почивка.Въпроса е дали да потърсим психолог,но пък ме е страх да не се стресира още повече  ooooh!

# 7
  • BG
  • Мнения: 2 458
Скъпа майко, по всяка вероятност момиченцето ти е силно привързано към госпожите си, не обича промените (на хората около нея, защото за обстановка, място и т.н. става ясно, че не е така), страхува се от нови хора и силно страда! Права е Анди, че спира да плаче, защото трябва да оцелее, почти всички са така - като хамелеончета, веднага сменят цвета и се нагаждат. Разбирам и ти как се чувстваш! Мъжът ми, който има честта да води малкия и да го прибира, скоро разказа за един татко, който една сутрин отвън горко плачел, докато синчето му правело същото вътре, а госпожите го успокоявали (таткото). Та като съвет не знам какво точно да предложа, освен може би да се опиташ да и обясниш, че тази промяна е временна, само за малко, нейните любими госпожи трябва да си починат, но много я обичат и нямат търпение да се върнат при нея. Моето малко е на 2 и половина, но и той сутрин ме гони из къщата и ми говори: Мама, ела, гуши ми, гуши ми силно! Къде тиваш? И всичко това съпроводено с рев, разбира се. Познай как отивам на работа... Sad Така ще е , трябва да свикват и да се адаптират някак, твоето дете скоро ще тръгне и на училище, а там е строго положението. Не мисля, че трябва сега да я откъсвате от градината! Ще знае, че когато има проблем и не и харесва, винаги може да не отиде. Нито вие можете да го осигурите безпроблемно, нито е "здравословно" за нея! Така смятам!

# 8
  • Мнения: 3 331
Като чета описанието на детето ти, все едно виждам себе си като малка. И до сега трудно свиквам с промените, а съм много общителна. Вероятно детенцето ти не обича промените и ги приема болезнено. Познатите учителки и деца са свикнали с нея и навиците й,  и докато новите свикнат,  й е трудно. Това е част от характера й. Не знам как се променя, за себе си не съм успяла.

# 9
  • на майната си
  • Мнения: 425
И аз съм на мнението на Benisima.
Детето е достатъчно голямо за да се проведе с него разговор, че на родителите се налага да ходят на работа за да подсигурят почивките и другите необходими неща. Не всеки може да си позволи 3 мес. отпуска или да напусне защото детето не може да се приспособи.
Според мен няма проблем, а просто "опипва почвата".
Аз също съм минавала през тези периоди, дори в у-ще като види, че деца са освобождавани без причина пробва дали ще стане и при нея.
Всеки има дни в които не му се ходи на работа или каквото там има като задължения, но го прави.
Скоро ще тръгне на у-ще и там също ще има смяна на г-жи, деца...

# 10
  • Мнения: 8 243
От колко време е нежеланието?
Моя син който е едно изключително разбрано дете и доста по-малко от твоето имаше една седмица в която драмата беше същата. Не искаше да слез от колата пред градината. И се мяташе по мен и обясняваше колко ме обича. Като отидех на работа само за това мислех. Говорих с учителките. Казаха, че е спокоен като влезе и най-вероятно се опитва да доминира. След седмица мина.
Естествено че промените не са най-добият вариант за децата. Но изчакай известно време да се адаптира. Ако продължава повече от месец сигурно бих спряла детето от градина...но за седмица няма изобщо да правя такива планове.

# 11
  • Мнения: 2 457
Че кой я  пита дали иска да ходи?
Хич не си го слагай на сърцето.
Я пък тоя.  Crazy
Ти май по-добре да се върнеш в 70 -те. Да си чувал че и децата имат чувства  Rolling Eyes...

# 12
  • София
  • Мнения: 12 554
Че кой я  пита дали иска да ходи?
Хич не си го слагай на сърцето.
Я пък тоя.  Crazy
Ти май по-добре да се върнеш в 70 -те. Да си чувал че и децата имат чувства  Rolling Eyes...

На 6 години детето е достатъчно голямо и разбира много добре, че родителите ходят на работа и не могат да го гледат вкъщи.
Освен това децата са манипулатори и като усетят леко колебание веднага се възползват. При положение, че си играе с децата през деня и няма драми, не виждам никаква нужда от психолог. Просто се опитва да разиграва родителите, ако мине номерът.

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Какви манипулатори и възползване, ние с децата на "кой ще надделее" ли си играем? Как така ги разиграва?

# 14
  • София
  • Мнения: 12 554
Какви манипулатори и възползване, ние с децата на "кой ще надделее" ли си играем? Как така ги разиграва?

Аз лично не си играя на нищо със сина си. Но и той никога не ми прави подобни циркове.
Относно манипулацията - не мисля, че не ти е ясно за какво говоря. Със сигурност момиченце на 6 години много добре разбира, че няма как да не ходи на градина.
А догодина? Като тръгне на училище? И ако се тръшне, че не иска да ходи какво? Ще й се осигури ваканция ли?
Децата от малки трябва да се възпитават, че има неща, които не стават по желание. Иначе като пораснат ситуацията с неискането става много по-проблемна.

Общи условия

Активация на акаунт