Ще имам близнаци! Тема с продължение 30

  • 34 062
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Честита радост, на мама глезотийка   bouquet Нека са ти здрави и кротки принца и принцесата  Grinning Дали ще навакса или не, не е толкова важно нека се храни и наддава добре.
Вали така и не навакса мерките на сестра си, дори с растежа разликите стават по-големи и в ръст и в килограми е все по-назад, но пък е по-будна от сестра си и по-любопитна към света  Laughing

# 61
  • Мнения: 3 638
Глезотийка, честити бебенца и много радост вкъщи!  Heart Eyes  bouquet А на теб бързо възстановяване!  Hug

Аз днес бях на детска консултация, едната ми е наддала само 400 гр, а другата 500 гр. Това нормално ли е за 3-ти месец, за бебета изключително и само на кърма? На сантиметри са +2 и +4?
Бебетата много повръщаха, от както кърмя на двойна люлка са по-добре, но пак го има проблема newsm78

Нана, наддаването ви е в нормите, може да е по-малко от предишните месеци, но не е ниско. За колко време точно е това наддаване и на същия кантар ли са мерени бебенцата? Имай в предвид също така, че таблиците за наддаване, които ползват педиатрите обикновено се отнасят за бебета, хранени с АМ и това определено поставя различни "норми" и за кърмените деца.  Naughty Ето тук има таблички на СЗО, които дават по-реална представа: http://www.who.int/childgrowth/standards/weight_for_age/en/index.html
Тази е за кг. за първите седмици и месеци при момичетата. http://www.who.int/childgrowth/standards/cht_wfa_girls_z_0_6.pdf
Тръгни от рожденото ви тегло и виж дали следвате съответната крива нагоре.

Как сте с пълните памперси и колко кърмения се събират на бебенцата в денонощието? Беше споменавала наскоро, че са изключително на кърма и не даваш нищо друго, нали?

# 62
  • Мнения: 7 803
при нас тони беше с 400 грама по-лека. отдавна настигна и задмина сестра си. сега имат към 6-7 см разлика и 6 кила в полза на тони  Simple Smile

# 63
  • Мнения: 22
glezotiika_1 честити ти бебчета.Да са ви живи и здрави.Ти в коя седмица роди?

# 64
  • Мнения: 295
Момичетааа, ще си имаме две момиченца (90%) newsm06

Урааааааааааа:) Всичко е нормално в две отделни плаценти са , и двете са напред с няколко дни (5 и 3дни) Едната е 6.92см, а другата е 6,67см. Всичко си им е нареееееедд ...Ох, ще се изям от кеффффффффф  newsm44 newsm68 nuts moresmile sohappy  

Охх, започвам да звъня на роднини, че още никой не знаееее ....  Blush

# 65
  • UK
  • Мнения: 5 999
Момичетааа, ще си имаме две момиченца (90%) newsm06

Урааааааааааа:) Всичко е нормално в две отделни плаценти са , и двете са напред с няколко дни (5 и 3дни) Едната е 6.92см, а другата е 6,67см. Всичко си им е нареееееедд ...Ох, ще се изям от кеффффффффф  newsm44 newsm68 nuts moresmile sohappy  

Охх, започвам да звъня на роднини, че още никой не знаееее ....  Blush

Торидим честито миличка, колко хубаво, доста рано са се видяли, какъв пол са Hug
Аз още си живея в неведение, моят док ми каза, че е доста рано още Crazy

# 66
  • Мнения: 765
Честито, Торидим!! И нашите се видяха рано, 14-тата седмица май някъде.

Аз от днес съм официално в майчинство. ГОЛЯМ КЕФ!!!!!!!!!! За съжаление имам още работа да приключвам вкъщи, ама все пак друго си е!!! Една съвсем здравословна виртуална почерпчица за двойните коремчета!!

# 67
  • Мнения: 464
Торидим  Hug честито

# 68
  • Мнения: 1 988
Цитат
Публикувана от: toridim
Вмъкни Цитат
Момичетааа, ще си имаме две момиченца (90%)

Урааааааааааа:) Всичко е нормално в две отделни плаценти са , и двете са напред с няколко дни (5 и 3дни) Едната е 6.92см, а другата е 6,67см. Всичко си им е нареееееедд ...Ох, ще се изям от кеффффффффф 

Честито! Лека бременност и здрави, пухкави бебки на термин  Hug

# 69
  • Мнения: 7 803
toridim, браво

звяра, как си? всичко наред ли е?

# 70
  • Мнения: 302
fata , памперсите ги пълним. Едната ми ака по 2-3 пъти обилно на ден. А другата поне венъж обилно. Храненията са поне 7 на ден, само и единствено кърма Hug

# 71
  • Мнения: 86
Глезотийка, честити бебенца! Да са здрави и послушни   bouquet

# 72
  • Мнения: 148
  Честито на мама Глезотийка!   bouquet

Последна редакция: пт, 12 юли 2013, 10:55 от aleks12

# 73
  • Мнения: 264
Честити бебенца на Глезлито:) Да са ви живи и здрави и много да ви радват. На теб бързо възстановяване:) Hug

# 74
  • Мнения: 765
Туци, Денница, май е наш ред...  Rolling Eyes. Някой друг остана ли преди нас по седмици?!

Аз май съм най-неподготвената мама тук, не съм си избрала окончателно болницата още (записала съм се за всеки случай и в двете, за които се чудя  Embarassed), количка имам само тип бъги (т.е. не става за новородени), а точно снощи се усетих, че нямаме легълце  Crazy Crazy (макар че от досегашния ми опит съдя, че то не се ползва кой знае колко в началото, но все пак е редно да има  Laughing). Имам един повивалник (т.е. шкаф с дюшече отгоре), който е долу в мазето и чака някой да го качи до 3-ия етаж, но преди това някой друг (аз, демек) трябва да измисли как да поразместим стаите и мебелите, че да отворим място за две нови бебета. Единствено дрешките са ми изпрани, подредени и чакат своите бебчета.
Единственото, с което се занимавам, е че седя от сутрин до вечер пред компютъра и пиша, защото датата за предаването на дисертацията ми е две седмици преди термина  ooooh! Whistling #2gunfire.

Оплаках се  Blush Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт