ОКТОМВРИЙКИ - Тема 12

  • 35 364
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 70
Пожелавам на септемврийските бебета бързо да порастват и всичко да е наред с тях и майките им Praynig Момичета, важно е да запазим позитивното мислене, всичко ще е наред, няма да се поддаваме на паника Hug
Колкото до магнезия, не бих посъветвала никого нищо, освен да се консултира с лекаря си, той ще прецени най-добре.
Пожелавам ви прекрасни слънчеви почивни дни  bouquet

# 676
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Здравейте мамчета Simple Smile
Моят док при който ходя на ФМ ми каза че е напълно нормално да имам контракции след 20г.с. но не трябва да са болезнени.Така че не се притеснявам.Тази нощ обаче така се стреснах докато спях  hahaha,някакъв мина като на писта по улицата,а тя е на 1метър от блока,събудих се бебчо почна да ме рита и не се спира,а аз още сънена ей така ококорена  Shocked не мога да разбера от какво съм се стреснала  Laughing Laughing Laughing
Иначе съм нон стоп уморена и много ме боли кръста и целия гръбнак .Замислих се щом от сега толкова ми тежи,как ще я карам нататък. Whistling Whistling

# 677
  • Мнения: 669
Аз при последния преглед при докторката ми - като й казах, че сама съм си назначила магнерот 2 х 1 - тя каза ок - но до 33-34 г.с. и после а го спирам. Това защо? Не я попитах, но явно има връзка с наближаване на раждането.

# 678
  • Мнения: 91
Аз при последния преглед при докторката ми - като й казах, че сама съм си назначила магнерот 2 х 1 - тя каза ок - но до 33-34 г.с. и после а го спирам. Това защо? Не я попитах, но явно има връзка с наближаване на раждането.

Да, и моята лекарка спомена нещо подобно - до 34-та седмица Магнезия. Следващия път ще питам за подробности.

# 679
  • Мнения: 70
Аз знам, че магнезии си пие точно да предотвратява контракциите, а тогава се спира, за да се изчисти организма и да започват, когато им е време - след 36 седмица. Това знам аз Peace

# 680
  • Мнения: 91
Аз знам, че магнезии си пие точно да предотвратява контракциите, а тогава се спира, за да се изчисти организма и да започват, когато им е време - след 36 седмица. Това знам аз Peace

Звучи повече от логично  Peace  Simple Smile

# 681
  • Мнения: 261
Точно така, магнезият успокоява гладката мускулатура и това му свойство се използва за предотвратяване на контракциите, защото матката е гладка мускулатура. Така, че Фермина Даса правилно казва и тези, които ще раждат по естествен механизъм трябва да го спрат по-рано, за да се предизвика по естесвен път родова дейност.

# 682
  • Мнения: 740
Момичета, да споделя с вас много добър билков препарат, който ме спаси поне за сега от кисилините. Bio anacid 100 % натурален продукт, съдържа листа от алое вера, извлек от корен на лечебна ружа, семена от ечемик, цветчета лайка, сладко коренче, калциев карбонат, естествен натриев карбонат, трастикова захар. Засега съм много довална  Grinning

# 683
  • Мнения: 43
Иначе в момента ме притеснява това втвърдяване на корема отвреме навреме, като че ли се отпуска като си легна. Не знам защо постоянно си мисля да не се появи бебо рано рано, може би понеже една моя близка приятелка роди някъде по това време и се вкарвам във филми...но доколкото виждам има доста мами с контракции, нали?

Да, не сме малко с контракциите, не се притеснявай, и аз имам моите филми, но гледам да мисля позитивно  Hug Ако не те боли, не се стресирай излишно, днес отново ми казаха на работа две майки, че са имали такива контракции от 5-6 месец, родили са на термин здрави бебчета, едната е пила магнезий, другата не Simple Smile Вярвай на лекарите и на интуицията си (аз поне се старая) Simple Smile Ако бебчо рита и имаш чувствителна матка, ще има и стягания и странни форми на корема  Mr. Green  аз вече свикнах, при мен са повече, когато лежа, ако се разхождам, не ги усещам  Hug
Да,и аз съм сред тях,но четох,че ако не са много често е нормално и затова не се притеснявам,а се смея като се появят,понеже корема ми придобива уникално смешни форми Simple Smile

# 684
  • Мнения: 43
А за сега по колко такива контракции е нормално да има на ден??

# 685
  • Мнения: 91
Момичета, да споделя с вас много добър билков препарат, който ме спаси поне за сега от кисилините. Bio anacid 100 % натурален продукт, съдържа листа от алое вера, извлек от корен на лечебна ружа, семена от ечемик, цветчета лайка, сладко коренче, калциев карбонат, естествен натриев карбонат, трастикова захар. Засега съм много довална  Grinning

Много полезна информация, ще се пробва задължително. Благодаря Peace

# 686
  • Мнения: 190
Привет и от мен  Flutter

Иначе в момента ме притеснява това втвърдяване на корема отвреме навреме, като че ли се отпуска като си легна. Не знам защо постоянно си мисля да не се появи бебо рано рано, може би понеже една моя близка приятелка роди някъде по това време и се вкарвам във филми...но доколкото виждам има доста мами с контракции, нали?
Да, не сме малко с контракциите, не се притеснявай, и аз имам моите филми, но гледам да мисля позитивно  Hug Ако не те боли, не се стресирай излишно, днес отново ми казаха на работа две майки, че са имали такива контракции от 5-6 месец, родили са на термин здрави бебчета, едната е пила магнезий, другата не Simple Smile Вярвай на лекарите и на интуицията си (аз поне се старая) Simple Smile Ако бебчо рита и имаш чувствителна матка, ще има и стягания и странни форми на корема  Mr. Green  аз вече свикнах, при мен са повече, когато лежа, ако се разхождам, не ги усещам  Hug
Да,и аз съм сред тях,но четох,че ако не са много често е нормално и затова не се притеснявам,а се смея като се появят,понеже корема ми придобива уникално смешни форми Simple Smile

 Hug така ме успокоявате, момичета! И аз си имам доста контракции, но явно е нормално. Ще устискаме поне още два месеца и нещо thumbsup Белла, мисля, че до 7-8 е ок, обаче аз има и повече в някои дни. Стига да не болят май не е проблем.
Аз си броя дните до 15ти август, че такааа не ми се работи и все се улавям, че за моренце си мисля

# 687
  • София
  • Мнения: 297
Не знам колко са нормални, но моите са повече от 10 и не ги броя, за да не се притеснявам  Peace
Позволявам си да не препоръчвам магнезий, освен при установен дефицит и предписан от лекар - това е лично мнение и не искам да влизам в спорове. На мен ми е предписано по 1 прахче от 300 гр. на ден и два дни след контракцията, тъй като натрупването може да доведе до много странични ефекти за нервната система на майката и бебето. Всеки има лекар и се доверява на него, но нека не препоръчваме да се пият лекарства във форма, дори да сме лекари  Peace Последно ще вметна какво четох преди 2 дни и споделих и във ФБ, но няма смисъл да се чете, защото над 80% от бременните в България пият огромни дози магнезий - на запад не само, че не препоръчителен, но се води рисков, изписва се най-често за предотвратяване на прееклампсия, а не на преждевременно раждане, породено от контракции. Успокоява мускулатурата и води до опиянение на бебето, не се взима повече от 9 последователни дни, а тук се пие с месеци...

Извинявам се за отклонението, не се сърдете, но това е и моето мнение - магнезият намалява последиците от контракциите като дори не помага на всички, но самите контракции не се знае от какво се причиняват (говоря за Бракстън Хикс, не с болка и кървене и др. рискови фактори). Аз го пия за психическо успокоение в минимална доза, защото не ми влияе физически, ако при вас действа и намалява броя на контракциите, това е чудесно  Hug

# 688
  • Мнения: 91
Джейн, напълно съгласна съм Peace Произволното приемане на самопредписани медикаменти ми е непонятно. Някой взимал нещо, дай и аз за всеки случай ooooh! Многократно например срещах мнения за магнезия от сорта на " абе ти си пий, няма да навреди". Ако не съм лекар, не бих правила такива заключения, най-малкото е безотговорно. Да си увеличавам дозите, да пробвам с други лекарства и да "съветвам" некомпетентно - също.
Форумът е чудесен за разведряване, компания и обща информация, но по медицински въпроси и оплаквания лекарското мнение е задължително Peace

# 689
  • София
  • Мнения: 297
Абсолютно е така, но съм сигурна, че тук всеки се съобразява с лекар, така че дишайте спокойно  Hug иначе и мен ме е страх, умирам от ужас от няколко дни да не се стигне до преждевременно раждане, още не съм влязла и в 7мия месец... Но така само си вредя психически и се тормозя...   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт