Искам да събера дрешки за един дом в София!И не само!

  • 10 834
  • 201
  •   1
Отговори
# 75
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Иги, обаче бих те посъветвала неща които стават за долно бельо да ги оставиш дори да са кърпени и с петна.
Защото в домовете имат много сериозен проблем с долното бельо и често децата просто нямат такова - при това положение по-добре старо потниче с петно, отколкото детето да ходи голо!

# 76
  • Мнения: 331
аЗ ПОгледнах списъка, виждам че мога да участвам в пастите за зъби, ще купя няколко детски, мога да купя и гащички - ще проверя в детския магазин колко мога да взема, и утре ще ви пиша какво съм купила, че ние още не ползваме такива неща...
А какво се оказа, имат ли нужда от тоалетни хартии и такива работи? Ще говоря с мъжа ми може ли да им монтира сапунерки за течен сапун, и да им донесем сапун за ръце, ако нямат...

# 77
  • София
  • Мнения: 2 262
Да може би е добре да занесем и салфетки и тоалетна хартия, дано я ползват за тях!!! Че аз като знам българина....
Наде няма долни дрешки за сега с петънца, има някоя и друга блузка, хубави са на пръв поглед,здрави, ама точно отпред има няколко петна да речем!!! Такива вземат ли там при вас? В 19-то? Абе знаете ли понеже не са толкова много дрешките може да помоля директорката все пак да ги погледнат всички и ако нещо става да го използват!
Много ви се радвам на всики!!!
мамамила каквото и да решиш, все ще е добре за децата, а на място ще видим и съм се разбрала да говоря с директорката за нещо друго, ако трябва!!! Ти ще дойдеш ли на 1 март?
Galllka, не мога да ти пратя адреса си, защото ти е препълнена кутията с личните съобщения!

Последна редакция: сб, 11 фев 2006, 00:20 от Mama Igi

# 78
  • Мнения: 331
мамамила каквото и да решиш, все ще е добре за децата, а на място ще видим и съм се разбрала да говоря с директорката за нещо друго, ако трябва!!! Ти ще дойдеш ли на 1 март?
А момченцата??? за фуклите - шноли, а те? хич не знам на какво ще се зарадват...
ako има нещо, което е необходимо, ще купя, ще потърся и някакви дрешки за момчета, ако са ми останали от Бубо.
Да, ще дойда на първи, ще си пропусна френския, ама отдавна не съм бягала от час    Joy дано не стане нещо неочаквано. ще преценя дали да взема малките, че малко ми е тегаво с двете на непознато място.
зази, какви пасти за зъби и колко да взема, че ти май отговаряш за тая част?
току-що говорих с нашия тати, той каза че няма проблем да им монтира сапунерки за течена сапун, ако нямат, диспенсери ли как се вика не знам, и ще ги зареди с десетина литра течн сапун - за известно време. по-нататък - пак. може и тоалетна хартия, пак от тая професионалната, на големите ролки, дето е по заведенията. обаче може би това е хубаво да стане след празненството, като говорим на място с директорката. но можем да го направим, няма проблем.

# 79
  • Мнения: 4 414
имам приятелка, която работи в Юниливър/за който не знае това са теези, дето правят Дав, Сигнал, Рексона, и т.н./. говорих с нея и тя каза, че ще провери дали нямат излишества от разни подходящи да децата неща - сапуни, пасти за зъби...само че тази седмица е в Румъния...нали не е късно другата седмица да докладвам?

# 80
  • София
  • Мнения: 2 262
Не никак не е късно, когато и да стане пак е нещо, може и след 1 март да занесем неща!!! Купих гащи, чорапогащи и малко дрешки, само че в момента започнах да снимам да ви покажа какво съм взела и не мога да намеря касовата бележка за гащите, много съм притеснена! За първи път ми е и явно или я загубих или въобще не взех в бързината да си тръгна от магазина! намерих гащите изгодно по 1 лев, а са универсални, стават и за момиченца и за момченца, ще снимам да ви покажа, взех от 3 номера по 7 броя общо за 21 лева - по левче ми ги дадоха! Може и да има по-евтини някъде, но аз не намерих да си призная, обиколих  с Мишо по магазините около женския пазар и тези бяха и търговци на едро!!!Магазина се казва Сузи и е на цар Симеон! Извинете ме, провалих се не мога да се отчета за тези 21 лева! Направо незнам какво да направя, ако кажете ще отида да искам допълнително бележка, щом я няма! Сега като се успокоя, ще снимам повечето неща и ще ви покажа какво взех общо!!!! Абе аз хубаво ви казвах да не събираме пари... Cry

# 81
  • София
  • Мнения: 4 412
Мамо Иги, спокойно, въобще не е важна бележката! Много си притеснена, споко. А си ги намерила и на супер цена.  Hug

# 82
  • Мнения: 3 743
Иги, спокойно мила, никакви бележки няма да ходиш да взимаш Hug изобщо не си се провалила, напротив  bouquet успокой се  моля те newsm51

# 83
  • Мнения: 2 249
АБЕ ей момиче-я по-споко Praynig-не мисля,че някой тук ти няма доверие Hug
съсредоточи си енергията в по-важни неща-например да нагушкаш Мишо  bouquet

# 84
  • Мнения: 1 710
Бе Иги бе, не стига че си взела нещата и че аз няма да се мъкна да ги търся, ми сега и отчет. дали щяхме да ти дадем парите, ако ти нямахме доверие - спокойно, глей си бременеенето и този малкия - леле, ако го гушна. ще ти пратя снимчица на Ния, белким я харесате за снаха (това дано не го прочете kuneto, че отдавна са си заплюли Нията)

# 85
  • София
  • Мнения: 3 124
Здравейте, момичета!

Прегледах подробно темата, но не можах да разбера къде се намира този дом. Много ви моля някой да ми каже къде е точно, защото евентуално бих искала и аз да дойда на тържеството за 1-и март! Също така, бих искала да попитам, нужно ли е още долно бельо? Защото ако се поразровя, мисля, че ще намеря доста момчешки слипове от сина ми, също и потници. Мога да закупя също така няколко пакета тоалетна хартия и салфетки, или нещо друго, което все още не достига. Ще чакам информация!

# 86
  • София
  • Мнения: 2 262
Намира се в Драгалевци! И няма проблем да донесеш, ако  имаш запазени нещица от твоето момченце! Ще се радвам да се запознаем там и да се видим! А и децата ще се радват много на всички ни сигурна съм, не мога да ви опиша на морето колко души ме нападаха да ме прегръщат и аз да ги гушкам, и идваха прически да ми правят, само и само да ме докосват и да ме галят, направо ми се реве сега като си спомня!!! Беше едно от най-хубавите ми морета и най-тъжни, давах си сметка, че освен да ги прегръщам и целувам, нищо друго не мога да направя за тях, няма как да ги осиновя или да ги следвам в растежа им, да им помагам финаносво или пък знам ли.....Моя мъж всеки път с по-твърд тон ми казва, че има много нещастие по земята и всички не мога да защитя, и че е по-добре да бъда добра майка и близка, отколкото една нещастна жена, която само пъшка и охка за децата. Но ето сега намерихме начин да ги видим и зарадваме и аз не мога да си намеря място от радост, каквото и да стане много ви благодаря за всичко!
Майче, като нищо ще ви грабнем, Мишо е от сега много целувателен и впечатлителен!!! Ако не ходехте на градина можеше да ги съберем да поиграят! Както и други деца!!!
Снимала съм дрешките които купих, много искам да ви покажа, дано ги харесате и да ги занесем без да се притесняваме, взех връхните неща от един магазин втора употреба от който съм купувала и почти всички дрешки на Мишето, има понякога много хубави неща!! Сега ще ги подредя и сложа линк-а!!
Ето тук ще видите съвсем новичките неща, гащите са три размера и са по 7 от размер, все са такива шарени:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=5942&AlbumId=41457
А тук ще видите това, което купих от магазина за втора употреба, рокличките с амалко големички, дано станат, а гащичките ги купих в последния момент, защото видях, че са хавлиени и много добре ще им бъдат сега в студеното, по-плътни са:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=5942&AlbumId=41456

Последна редакция: пн, 13 фев 2006, 23:59 от Mama Igi

# 87
  • Мнения: 3 248
Искам само да изкажа позициите си относно дома в Драгалевци, аз самата живея в този квартал и ситуацията ми е известна!
Две от жените, които работят в дома са ми роднини - едната е първа братовчедка на майка ми и е леля там, гледа дечицата, а другата ми е по-далечна роднина, но живее под нас, тя е готвачка там!
И двете жени отгледаха внучетата си с дрешки от дарения! Коментарите, които правят във връзка с това свое "деяние" не мога да напиша, защото не ми подхожда на интелекта.
Това си мое виждане за нещата го заявявам най-отговорно, мога да го повторя и кажа където искате!

Иначе в Доганово има едно момиченце, което е било тук в този дом, питах го на дълго и широко.....то е доволно от грижите, дори познава горепосочените лели и е с добри впечатления от тях! Даже ме помоли да изнамеря телефона на дома, за да се свърже с него..........така, че Иги, ако го имаш ще ти бъда благодарна, ако ми го дадеш, за да не се ровя допълнително! Peace

Успех на 1.03.. Бих дошла с вас, но мисля живот и здраве да пътувам с Роси по другите домове! Peace

# 88
  • София
  • Мнения: 4 412
И двете жени отгледаха внучетата си с дрешки от дарения! Коментарите, които правят във връзка с това свое "деяние" не мога да напиша, защото не ми подхожда на интелекта.

Аз мисля, че тези  дребни кражби и далаверки са в кръвта на много хора над 45 години. И аз не ги понясям, но в държавните организации са на всяка крачка. Персонала на всеки дом си мисли, че прави огромна услуга като гледа тези деца. Представям си донякъде какви са им коментарите, но съм сигурна, че и персонала в другите домове коментира пред роднините си по същия начин. А възрастта от 2-10 години ми се струва най-важна за развитието на децата, така че грижите и отношението в този дом са важни за тези малки личности.

Интересно ми е като ходите по домовете, има ли практика да им се четат книги с истории на известни хора, които са били в тежко положение, но с труд и упорство са постигнали успехи. Да се мотивират децата, четох някъде, че тези деца с времето започват да мислят, че държавата е отговорна за всичко и след 18 год. са много объркани.

# 89
  • София
  • Мнения: 2 262
От както го прочетох това съобщение за лелите в дома, ходя като полята с вряла вода!!! Незнам какво да ви кажа момичета, апелирах ви да отделите от залъка си и сега ме е срам да ви погледна, незнам дали наистина е така това за дома, но не вярвам това момиче да го напише заради друго, знам ли, аз съм станала недоверчива, но ако занесем неща, които отидат някъде по домовете на персонала, няма и да разберем, нали така? Ужас! Просто незнам какво друго да кажа, освен да спрете да купувате и носите каквото и да е! Поне за сега, колкото сме събрали толкова! Ще видим какво ще правим, може би трябва да се говори все пак с директорката там и да помолим изрично нашите неща да ги използват за децата!
Незнам какво да ви кажа друго, излиза че ви приканих да събираме нещо, а то било за мошеници!!!

Общи условия

Активация на акаунт