Фотография за начинаещи - 10 тема

  • 25 450
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 510
За печат  на снимки в София-  Photo place, намира се  до ВИАС, може  да поръчваш и онлайн,   никога  досега не съм имала и една снимка  брак с тях.


Това е цитат от другата тема Simple Smile
Аз както казах и там съм копирала в snimkitevi.com и определено имам някои разминавания, но съм решила да копирам и тук на място в едно по- читаво фото и да направя сравнение на няколко еднакви кадъра дали аз някъде бъркам или си е от фото до фото. Иначе, когато ги пускам за копиране давам отметка за намеса на оператор Simple Smile

Евоин, зачудих се мен ли визираш и се върнах да си прочета мнението, но определено не съм писала, че на НАС ни растат зъби  Mr. Green

Относно проектите, аз си казах от самото начало, че нямам такава воля и не мога да правя неща по задължение. Но определено учат на нещо. Аз също понякога гледайки снимките, които пускате се нахъсвам да снимам по темата (например дънките), но нито имам възможност за снимка точно на деня, нито идея Simple Smile Затова, ако дадена тема ми допадне снимам по нея между другото, без да съм част от проект.

Критика прием и добра и лоша, особено държа на лошата  Peace Не бих се обидила нито от тона, нито от написаното, все пак ценя времето на всеки и това, че е отделил от него да драсне 2 реда под моя снимка значи много за мен. И благодаря на някои от момичетата тук, защото са ми отговаряли и писали много полезни неща  Sunglasses

И една паяжина от мен:

Мистерия by Rossi Koeva, on Flickr

от тези на килограм, без голям фотографски замисъл  Laughing

# 736
  • Мнения: 3 211
Аз се отказах от юлския много рано. Може би, ако имах време щях да измисля какво да снимам по темите и щеше да има смисъл и да се развивам, но това сигурно ще стане на по-късен етап. Още съм мнооого начинаеща.
Летният проект смятам да го довършва, като досега имам само 1-2 снимки, които не са на деня. И аз като Евелина Едрева снимам основно децата си, но искам да се науча да правя добри портрети и за това ги пускам тук с цел критика. В този ред на мисли Руми, Еди и всеки друг да се чувства поканен да критикува на воля. Гадно ми става някой като ме разбие и на пух и прах, но пък така се уча и съм благодарна.
Малкият ми модел беше 2 дни с обрив на окото, голямата с херпес на устата, та ми беше тези дни зор снимането
Ден 40, сниман днес:

Ден 40 от 93 by Veron4e, on Flickr
и ден 41:

Ден 41 от 93 летни дни by Veron4e, on Flickr

Последна редакция: ср, 31 юли 2013, 11:06 от very nice

# 737
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 377
Добро утро.

Днес последени ден от месечния...горда съм, че стигнах до края му...до сега никога не съм успявала. За август ще се опитам пак да бъда постоянна но леко ми е трудно.

Последна редакция: ср, 31 юли 2013, 14:33 от Хера

# 738
  • Мнения: 0
Последната снимка по проекта.


Something Romantic by NikkPetrova, on Flickr

Аз за себе си съм много доволна. Виждам развитие в това което правя благодарение на проекта. Ако има през Август пак ще участвам. Беше ми много интересно и си запазих ентусиазма до самия край.

# 739
  • Мнения: 0
Малеее - голяма дискусия Simple Smile Аз не съм много по думите. Харесвам проектите, определено се учи от тях. Но прецених, че имам сила и време само за седмичния и един-два лични, които снимам когато мога, искам и имам какво. Даже не си показвам снимките от личните - все още не смятам, че съм постигнала каквото искам. И друг път съм казала - критикувам, когато една снимка ме грабва, и виждам, че ако се пипне тук и там ще се оправи. Снимки, които ме остават безразлична просто подминавам. Но снимките, които ме грабват и които не се забравят определено ги хваля с чисто сърце Simple Smile

И: Честит Рожден Ден на Диването!!!   bouquet Да ни е живо и здраво и все толкова полезно и готино  Heart Eyes

# 740
  • Мнения: 9
Да се разпиша и аз по въпроса. От няколко дена си мислех, че критиките никакви ги няма вече. Спомням си в началото, когато започнах да пиша в темата, с такава гордост си показах прекрасните снимки. Не помня коя беше, обаче с коментари под една-две снимки, направо ме попиля  Laughing Не посегнах да снимам дъщеря си в следващите два месеца  Laughing Обаче не се обидих, а оползотворих времето в четене и гледане на чужди снимки. Не казвам, че съм станала големия фотограф, но съм безкрайно благодарна, че това отношение тогава ми беше като начална скорост по дупето. И съм благодарна на критикувалите ме досега. Може да не съм била съгласна с всички, все пак фотографията си е доста субективна. Но при всички случаи всеки коментар ме е карал да мисля, да чета още.

По отношение на проектите - ежедневното снимане не е за мен. Не ми се снима само колкото да отбия номера, а не мога да отделя достатъчно време да мисля и чета по всяка тема, всеки ден. Виж седмичното е супер - имаш време да помислиш, да почетеш, да повикаш музата  Grinning За мен наистина е много полезен, защото съм снимала неща, които не са ми минавали през ума. (макар че скоро не съм се включвала, по обективни за мен причини).

В крайна сметка нека не забравяме, че това ни е хоби. Най-добре е всеки да намери това, което го пали - дали са пейзажите, портретите, месечните проекти, седмичните... Нека си доставяме удоволствие, а да не го превръщаме в задължение.

ПП Сега прочетох, че Диването е рожденичка - Честит рожден ден! Да си жива и здрава! Да ни радваш с все толкова прекрасни снимки! Да те радват щерките, да те обича и слуша мъжа!


ППП Мацки, от Гети ми искат една снимка, но ме карат да махна бранда от нея. Понеже това ич не ми се отдава и яко мазах досега, моля, ако някой има време и желание, да помогне.

Последна редакция: ср, 31 юли 2013, 13:07 от веселка

# 741
  • Варна
  • Мнения: 11 340
ППП Мацки, от Гети ми искат една снимка, но ме карат да махна бранда от нея. Понеже това ич не ми се отдава и яко мазах досега, моля, ако някой има време и желание, да помогне.

Страшни са с тези изисквания. Mr. Green Мен ме накараха да блърна една книга, за да не се разбирало от картинките коя е. Rolling Eyes Пък тя - българска книга от 60-те години на миналия век. Crazy Пиши ми, ако искаш, вече махах лого от една тениска, ако мога ще ти помогна, но довечера, че съм на работа в момента. Peace

Точно вчера писах, че не качвам снимка, просто заради проекта и качих една на Симона на плажа (може да мине и за сладолед, ако не ми се появи вдъхновението по тазседмичната тема)  Outta Joint - все пак е по-добре от снимките в началото на стрийма ми. Crazy В тази връзка, аз също твърдо смятам, че проектите са изключително полезни. Peace

Ден 38:

Icecream On the Beach by chockolina, on Flickr

За разлика от горната, тези двете си ги харесвам, но също приемам всякакви критики и коментари!  Hug

Ден 39:

The Boy With the Grass Bokeh by chockolina, on Flickr


Waterfull Simple Smile by chockolina, on Flickr

Диване, ЧРД! Много късмет и положителни емоции ти пожелавам!

# 742
  • Мнения: 0
Всичко сте покрили по темата Simple Smile
И аз се засилих с огромен ентусиазъм по месечния проект, много научих, но реших в един момент, че искам да се фокусирам по-активно в портретната фотография...
А колкото до критиките - ами тук сме да се учим, мен тонът хич не ме бърка, стига да е градивна критика. Не сме на 5 години Simple Smile
Колкото повече чета и гледам снимки, усещам как си изграждам по-добра представа за това кое е правилно, хубаво, етс, и се надявам да започна и аз да давам градивни критики  Peace
Малко опити:

Untitled by zai4eto /Zoya Spasova/, on Flickr


The look by zai4eto /Zoya Spasova/, on Flickr

Диване, честит рожден ден и от мен! Simple Smile

# 743
  • Мнения: 212
Обяснете ми като на блондика за Гети, имам покана от тях, първо в техния сайт ли трябва да се регистрирам? Снимките, които са избрали, в техните групи ли трябва да добавя. Четох, четох и нищо не разбрах.

# 744
  • Мнения: 263
Диване, чрд! много здраве, щастие и радост!
Фреш, като се съгласиш да лицензираш исканите снимки, следваш упътването, първо ще подпишеш договор за контрибутор, ще попълниш банкови данни и като приключиш с договора, следваш пак указанията и стигаш до качване на снимките. не се плаши, само изглежда сложно, успех!


Week Challenge Ice Cream by mira-70, on Flickr

# 745
  • Мнения: 64
Диване,честит рожден ден newsm51..Нямах възможност повече от месец да пиша и да чета,и сега гледам,че доста сте изписали и има какво да науча  Embarassed Връщам се с нови сили,дано ми хрумнат и идеи за снимки, и  ми се иска да се включа и аз в проект,ако има през август Laughing И малко цветя от мен Grinning

Flowers by alekssergieva, on Flickr
Flowers by alekssergieva, on Flickr

# 746
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 377
Махнах си снимката заради тъмното по ушето на Б....не съм го забелязала.

DSC_0731-209 by anton.slavi -hera, on Flickr
За последният ден - нямам идея още.
За седмичния - също...
По дебата вече мълча защото се усещам, че ще напиша нещо...което няма да се понрави на някои Mr. Green

И понеже нали знаете...килото си е кило...

DSC_0691 by anton.slavi -hera, on Flickr

# 747
  • Мнения: 186
Eх, защо няма бутон лайк тук? Под толкова изказвания ми се иска да се съглася Simple Smile
Много сте изписали, не успях да изчета всичко, но много верни неща сте казали. Аз за критиката искам също да вметна - наистина се иска талант да отправиш градивна, но деликатна критика. А това е най-добрия подход. Разбрала съм за себе си, че това не го умея, може би е ново качество, което трябва да опитвам да развия ... Зная също, че в началото като започнах да снимам всички чужди кадри ми харесваха, но дори не можех да опиша защо. Имаше едно изказване, което съм запомнила, че кохато се коментира да се обоснове защо се харесва или зашо не се харесва  - така си размърдваме мозъка и се опитваме повече да анализираме. Сега се усещам, че по-често коментирам, но откакто разбрах, че неволно съм по-рязка, отколкото би ми се искало, просто спрях. Но това не пречи да изразя възхищението си от нечий кадър. И пак да кажа - вижда се огромен напредък при всяка една от вас, момичета, предполагам, че и при мен, поне се надявам. Не си харесвате снимки -  но това си е естествения ход, колкото човек задобрява, толкова по-критичен става към работата си.
Изморяващи са тези проекти, а аз направо ви се чудя как ги карате по няколко. Но установих, че по един на година си е добре. Успяваш да видиш разликата от по-голямата дистанция. А разлика има, определено. Хайде, изписах цял ферман - нещо нетипично за мен.

# 748

Общи условия

Активация на акаунт