Дневен крем ,вместо нощен

  • 2 632
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 639
Абе не е добре да се смесват кремовете , ама всеки си решава за себе си   Peace

аз започнах да използвам нощен крем на 30 години, но никога не съм знаела, че има и такава зависимост. А от кога всъщност трябва да се започне с употребата на нощен крем newsm78.
Ми на около 25 препоръчват , ама аз си ползвам .... Виж , мазнотията сутрин ме влудява и по-скоро заради нея разреждам вечерите  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 35 971
Моми4ета, не се лъжете, 4е УВ за6титата е ре6ава6 фактор при избора на крем..продуктите на Ланком напр. имат само един крем с такъв фактор (според лабораториите въпросът с УВ-то не е проу4ен достатъ4но задълбо4ено, така 4е те избягват прилагането му в козм. си продукти).

изобщо не мога да приема подабни твърдения! къде го прочете/чу? противоречи на всичко, което аз съм чела по въпроса!

# 17
  • Мнения: 3 267
Според мен не е проблем да си ползваш единия за през нощта. Според мен важното е просто самият крем да ти пасва и да ти действа добре на кожата.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 483
Ако не си ги отворила и двата крема вече, по-добре изчакай Stop. Запази ги за по-нататък. Peace
Иначе няма никакви пречки дневният крем да ползваш, вместо нощен. Аз обикновено така правя с кремовете без слънцезащита. Simple Smile
Няма никакъв проблем! Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 3 328
И при мен никога не е имало проблем от това, че слагам и вечер от крема, от който съм сложила сутринта. Редувам два крема - Хепидерм на Л`Ореал и кремчето на Авен за чувствителна кожа /то е малко по-мазничко, въпреки че попива по-бързо от Хепидерм-а/. И в двата случая на сутринта се събуждам с кадифено мека кожа newsm03

# 20
  • Мнения: 1 250
Аз не бих използвала дневния крем като нощен, първо: защото няма да има необходимия ефект, и второ: защото няма смисъл да го хабя, само и само, за да го изхарча Peace Но ако толкова държиш да ги използваш и двата едновременно, мажи без да се притесняваш.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 828
А ина4е разликата м/у дн. и но6тния крем е, 4е последният съдържа пове4е активни съставки, за усвояването, на които е нужно кожата да не е подложена на влиянието ня вън6ни фактори (т.е. но6тем)-затова е и по-скъп.

И аз го знам това, наистина нощния крем съдържа по различни неща от дневния, които се усвояват по-добре нощем.
Затова по принцип знам, че нощния крем се нанася непосредствено преди лягане, а не по-рано вечерта.
Така че по-добре ги ползвай един след друг, а си вземи друг нощен.

# 22
  • Мнения: 1 254
Аз мисля,че проблемът е голям,ако нощен крем се използва,вместо дневен.
Най-малкото,нощният крем няма защитен фактор,за да е ефективен през деня.
Но обратното решение...не ми е много ясно.Затова ви  питам,де Heart Eyes

Здравей.
По принцип не би ти навредило да използваш дневния крем като нощен. И все пак - филтрите нощем наистина са излишни, а и понякога "позадушават" малко кожата.  Crazy Често разликата между дневните и нощните кремове е в степента на хранителност - така и трябва. Нощем кожата се регенерира много по-добре и активно, а денем се нуждае по-скоро от защита и предпазване от загубата на влага.
Като цяло, бих ти препоръчала да измажеш поредно 2така крема като дневен и нощен едновременно. Доколкото разбирам са са от различни марки, а целта на използването на козметика от 1 серия е не само, че съставките се допълват, но не си и пречат една с друга. Имам предвид, че в една козметична рецепта ингредиентите са такива, че са в стабилно химично равновесие помежду си и не би трябвало да вредят на кожата. Но вложените съставки от Шанел може да влязат в реакция с някоя съставка в другия крем (просто забравих какъв беше  Embarassed).
Затова моят съвет е - използвай и като дневен, и като нощен, но само един и същ до свършване  Naughty
 Stop чао.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Аз затова си купих комбиниран -дневен,нощен и за около очи на Ив роше.С един удар 3 заека Wink,а и мразя да комбинирам и да събирам кутийки из къщи.

# 24
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Абе не е добре да се смесват кремовете .................Peace



Абсолютно!
По- добре отвори единия и го ползвай като дневен и нощен, после и с другия така...
Въпреки че аз на твое място бих си купила нощен крем към дневния  от същата серия:hug:

Общи условия

Активация на акаунт