"Памуковата принцеса"- Beyaz Gelincik по Диема фемили тема~6

  • 46 680
  • 736
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36 751






Р е з ю м е

 Халил, Омер, Мустафа и Мехмет Али са четирима братя от семейство Асланбаш ,едно от най -богатите семсйства в Адана.
Хилядите акра земя, заводи, язовири и транспортни фирми оставени в наследство от баща им се управляват от Омер Асламбаш. Най големия брат Халил е архитект по професия и мечтае да замине за чужбина...Но неговото семейство и неговата властна съпруга Гюлизар са били пречка това да се случи...Мустафа не се интересува от нищо освен от това да се наслаждава на прекрасния си живот със съпругата си Мериндже... Най- малкия брат Мехмет Али, завършва образованието си в САЩ и се връща в родния град Адана, но той не е наясно с интригите които се въртят в семейството, борбата за власт и тайните от миналото, които се крият от дълги години.
Парализираният дядо Хаджи Сефер живее самотен в стая на горния етаж в имението Асланбаш ..Той мълчи от много години и е единственият, който знае истините за всички тайни на семейството...
В тези дълбоко крити тайни се крие истината за убийството на родителите на Джерен ..Тя е била на 3 години когато това се случва и от тогава сънува един и същи кошмар всяка вечер, но не може да си спомни какво точно се е случило ... Джерен започва да се рови в миналото и това я отвежда до семейство Асланбаш ..Джерен е селскостопански инженер по професия и започва да работи в компанията на Асланбаш ..
От първата среща на Джерен и Омер пламва искра която по късно ще се превърне в Голяма Любов ...която ще срещне много препятствия по пътя си създадени от тях самите ,от близките и от миналото.
Съдбата им те грабва и тази магия от тяхната любов те кара да забравиш всичко...... освен тях двамата Омер и Джерен....


Всеки делничен ден от 21.00 часа по Диема Фемили


Продукция на: TMC  
Режисьор: Güzide Balcı  
Сценарист: Sulhi Dölek  
Музика: Tufan Kıraç  
Директор продукция: Erol Avcı  


С участието на :    










     “Колекция:Памуковата принцеса - Beyaz Gelincik”
сериите с българско аудио във VBOX7


     "Beyaz Gelıncık"  
сериите в Youtube


     “Принцесса хлопковых полей”
сериите на руски език


     “Колекция:Памуковата принцеса - Beyaz Gelincik”
сериите с руско аудио във VBOX7


























Добре дошли на всички почитатели на
Памуковата принцеса!

Последна редакция: пт, 12 юли 2013, 10:44 от MAMA-AN

# 1
  • Мнения: 885
Ани огромни благодарности за прекрасната темичка  Hug Hug Hug Hug
Скрит текст:
Аз ви казвам лек ден и до по-късно  ooooh! ooooh! ooooh!

# 2
  • Мнения: 2 116


Поздравления за новата тема 6-та! yes

Благодарност и от мен!

MAMA-AN, момичета!   Hug

Успех на всички и в нея!  thumbsup


Цитат
Сигурно, няма да се съгласите, но сега проблема на Мустафа идва според мен, от отдалечаването което се получи между него и Мериемдже. В началото, до момента, когато започна да се обажда Азиз, двамата бяха много щастливи. Винаги бяха заедно - на пазар, в къщи, в конюшнята. След това Мериемдже започна да лъже - с брокера, след това искаше сама да ходи на пазар...Мустафа усещаше, че се случва нещо, но не знаеше какво. Тогава реши, че причината е в неговото семейство - голямото. А истинската причина, е тайната на Мериемдже. И дори да живеят отделно, причината ще бъде с тях до момента в който Мериемдже не каже истината....Дали ще я каже - ами ще гледаме и ще видим.

Пост на MAMA-AN...736/стр. 50-та от тема 5-та


MAMA-AN,  Hug
Цитирах поста, защото дава идеята за тема на дискусия, от финала на предната и чудесно за началото на новата. yes
Благодаря за това!   bouquet

Много интересен въпрос!!! newsm78

От какво и от къде идва проблема /проблемите/ на Мустафа и защо?  



Моите предполагаеми отговори по-късно, че съвсем забравих, че има и реал освен сериал...  typeuu

 Smile bye

# 3
  • Мнения: 36 751
Клари  Hug Благодаря   bouquet

Марги  Hug

Ще се включа по-късно, че сега имам ангажименти. Но ти пиши. Ще бъде интересно да видим повече мнения. Надявам се и другите момичета при възможност да се включат.
Дано днешният ден да бъде лек, приятен, положително емоционален за всички  Hug Hug Hug Hug

# 4
  • Мнения: 2 116

Пак съм аз... Embarassed Praynig Hug  но diziler е качил епизода от снощи, ако някой го е пропуснал или иска да гледа отново, да заповяда! Grinning

Памуковата принцеса 29/1 (beyaz Gelincik)
http://www.vbox7.com/play:08e0136027

Памуковата принцеса 29/2 (beyaz Gelincik)
http://www.vbox7.com/play:67b5365c79

 Smile  bye

# 5
  • Мнения: 14 830
Благодаря за новата тема.Чудесна е
наистина интересно е да си поговорим дали проблемите на Мустафа идват от проблемите на жена му
Може и така да е макар ,че той и преди е правил проблеми доколкото разбрах

Но и  аз мисля че има връзка с Мери,но дали се съмнява че семейството му е виновно или пък  страхове от миналото на Мери .Дали не започва да се съмнява донякъде в жена си виждайки нейната отчужденост и странно поведение  от време на време.И понеже се страхува да я попита ,страхува се от отговора скача срещу всички и срещу всичко

# 6
  • Мнения: 14 495
 HugЗдравейте и в новата темичка Hug


АНИ, БЛАГОДАРЯ ТИ!



Отново ни създаде местенце в което да се събираме и вълнуваме от любимия  сериал.

Чакам с нетърпение да видя как , какво и защо ще се случи с Мустафа и Мериамдже.


# 7
  • София
  • Мнения: 182
  Здравейте скъпи момичета,страхотни сте   bouquet Толкова много прочетох и видях Rolling Eyesче се чудя откъде да започна  newsm78,но нека да е от този епизод 29 .Аз мисля,че Мустафа реагира изключително правилно в случая,видя отношението на Гюлизар към Мериамдже и с това май преля чашата на търпението му.Когато бяха на масата той каза на Халил:Батко,много мислехме,докато бяхме далеч от вас  и има много неща,които ни правят НЕЩАСТНИ...и точно тогава баткото Халил скочи да донесе новото си макетче-къща за Мустафа.Тогава нервите на Мустафа не издържаха и смачка макета,като каза:Вие ме приемате като недоносче и мен и Мериамдже,не искам играчките ви,не искам нищо от вас,напускам фамилията...не знаете какво ми причиняват парите,превръщате ме в пълна нула.Той искаше само едно,да бъде себе си,да бъде щастлив и да започне свой бизнес,но най-вече да бъде чут и разбран,а не манипулиран,игнориран и контролиран от баткото Халил и Гюлизар.

# 8
  • Мнения: 2 116
Джоли, Себи, krisikit19kin, привет и за вас! Hug




Нещо за Мустафа...като начало, после и конкретно на въпроса- от какво и от къде идва проблема /проблемите/ на Мустафа и защо?  newsm78

Само нещо на което сега му е мястото да отбележа-за пост на София,  Hug  /575/стр 39-та тема 5-та/ напълно споделям и подкрепям.
Както и в мнението на Dimeto_М,  Hug за Мустафа, откривам свои мисли.
yes thumbsup
Моята посока е определено същата и от всичко казано/написано/ за Мустафа до тук, това е най-близко и до моето мнение.
Не, че търся съвпадения, не-само го отбелязвам, надявам се да не засегна някой! Praynig   bouquet
Изключително ценя различните от моето мнения, защото основно те ми помагат да съм уверена и сигурна в своето собствено! Hug

Та за Мустафа... newsm78
И малко по отдалече...той не е нито най-големия, нито най-малкия, един от братята е-третият. Нормално вниманието на семейството да не е било никога фиксирано върху него, още повече, че той не е имал трайни увлечения и интереси които дълго да задържат вниманието му. Очакванията от него не са били така високи и на всяка цена, от там и донякъде неговите собствени към него самия.
Момента в който все пак е решил да покаже на какво е способен/разговора им-когато си говореха четиримата и той им разказа за подготовката си за един изпит и как е искал да изненада баща си с резултата, че е успял/ за негово съжаление се е случило нещастието да загуби родителите си, а знаем, че дядо му се е разболял веднага след това, така, че и той не успял да оцени успеха му тогава.
Стимула да покаже нещо повече от онова което вече са смятали всички, че е просто е останал без последващ заряд, липсвали се причини, а от там и мотивация за самия Мустафа.
Така, живота на Мустафа е без особени усилия, да доказва, да показва каквото и да е от себе си, просто си тече и както и каквото дойде. Братята му и те го познават основно в тази светлина и тази му страна и така приемат за нормално и дори единствено това което е. Не искат и не очакват нищо повече от него, както и самият Мустафа към себе си.
Затова и така лесно общо взето са приели женитбата му за Мериемдже, не само заради голямата му любов към нея.
Това напълно е отговаряло на образа на Мустафа който всички имат за него, който образ той съзнателно или не е поддържал сам за тях и пред тях, че и за себе си.

Но човек никога не е само това което другите виждат, даже и само това което той мисли, че е в даден момент.
Идва време в което въпроси от типа-кой съм, какво правя, какво искам да правя, какво съм направил до сега, какво искам да постигна, на къде отивам...това ли съм аз, това ли искам да бъда стават важни и нужни за да се продължи напред.
При Мустафа този момент дойде заедно с шока който той преживя смятайки се за виновен, за смъртта на Самур. Думите й на леля му отключиха тази дилема пред него, която пък отвори пропаст между миналото и настоящето му и без изход за бъдещето му докато не излезе от лабиринта с отговори за себе си. И той започна да ги търси... Thinking

До тук-добре...но какво направи Мустафа, освен, че се обърка от толкова много въпроси, той се ограничи само до един с две опции:
Доволен ли съм до момента?
1. Да
2. Не
Избирайки отговор НЕ, тръгна назад, а не напред, назад не защото се концентрира върху това защо не беше доволен, а защото се фокусира основно върху кой и кои са причините за това, при това само тези извън него.

Проблема му, а от там и последващите са главно в него самия. Да, братята, семейството му, Мериемдже и всеки и всичко останало взети заедно са фактори с влияние-така е, но достъпа, размера на това влияние определя само и единствено той.

Защото както е в случая с него...ако вече си разбрал за себе си кой и какво си, какво искаш следва да се направи следното:
Или бъди това което си и искаш и това което очакваш другите да виждат в теб, или това което позволяваш да виждат в теб, защото в противен случай объркването и не само в другите за теб, а и твоето собствено е не само вероятно, но и логично.
Няма как да задаваш на останалите около теб един образ/тук включвам и начин на мислене и реакции, всичко/, а после да се сърдиш, че те приемат такъв какъвто вече си им задал с определени граници и параметри.
Щом има промяна на този образ който предлагаш на останалите за себе си /и тук не става дума защо се налага тази промяна, приемаме, че тя е факт, така решава и избира, правото го има всеки/ следва останалите да разберат за този нов желан образ. А дали ще го приемат или не-тук вече е друг въпрос и отделна тема.

Мустафа живее години наред с една представа за себе си, между която и тази на братята му няма разминаване. Но ето, че той осъзнава, че тя не му харесва, не му пасва, не отговаря на желанията му. Но какво прави вместо да покаже промяната...тръгва на война и битка с всички за които той е онзи Мустафа от преди размишленията му и новите му изводи, решения и избори. Crossing Arms

И тотално объркване...едните се чудят какво става, защо вече не могат да го познаят Мустафа, защо вече не го разбират както това е било до момента, а другият защо не го разбират и той самия влиза в нов конфликт със себе си защото намерил нов аспект на своето Аз не може да намери връзката между тази нова част от собственото си Аз със средата навън.

И така се оформя един затворен кръг...без начало и без край.
Но за съжаление на всички. Rolling Eyes

Новото от епизода снощи при Мустафа е това, че седна, каза и показа на Халил и на Юмер това ново свое лице и като намерения и като желания, интереси.
Даде заявка как да бъде приеман и как те да гледат на него, което вече е нещо ново и различно от досега и ще даде възможност да се намери решение в случая с конфликта с братята му.
За този му проблем той едва сега тръгна в посока-решение.
Дали обаче този нов модел в момента/в конкретната ситуация/....конфликт-решение или старият конфликт-причини-виновник-проблем, ще даде и посока на поведението му като цяло в живота и брака му...ще видим. newsm78 Grinning

И пак да напиша...това са само мои отговори-мнения под формата на хипотези, без претенции за правилност, не...
само лични зрителски размисли и страсти. Rolling Eyes blahblah

Последна редакция: пт, 12 юли 2013, 13:25 от margita9

# 9
  • Мнения: 36 751
krisikit19kin  Hug липсваше ни...радвам се, че отново си тук  Hug

Абсолютно точно си предала сцената  Peace Мустафа се държеше малко странно, но дойде с намерението да каже, че иска да започне нов живот с Мериемдже. Предложението на Халил го разгневи....Гнева обаче винаги е свързан със страха...като побратими са тези две състояния у човеците. А от какво се страхува Мустафа. Защо избухна, а не каза - нашите намерения са други. Ние с Мериемдже вече знаем какво искаме и не желаем никой да се намесва в живота ни. Вместо това Мустафа се разгневи.
Не мога сега да се съсредоточа и да напиша мислите които се въртят в главата ми....много хаотични са...трябва да ги подредя. Но имам обяснение за страха на Мустафа.

Себи Hug

Джоли   Hug

Марги   Hug ще чета, когато се върна...

# 10
  • Мнения: 5 723
Гнева на Мустафа  се провокира от отнетата му възможност от Халил да сподели намеренията си...все едно Халил му каза " Ти не се грижи , аз съм  свършил всичко вместо тебе  " ...или  "АЗ  зная какво ти е нужно"....

Прав или не прав Мустафа точно това не искаше в момента ...най-малкото трябваше да го изслушат....  а да не споменавам ГюлчИтУ ,която веднага започна да го нравоучава... Приели са го за лудият брат и както сами казаха "...само  да не става по-лошо ", но ето ,че стана ...ТОЙ СЕ ИЗПРАВИ..../ особено като видя как Гюл.зар "мъкнеше " Мериемдже..та той носи отговорност за нея , трябва ли да позволи такова отношение,като не може да се пребори с това ..нормално е да се махне от там /

Може би не са му вменили задължения ,защото по техните там си "чинопочитания " той е третият и може би ,ако вече няма кой да поеме семейния бизнес ..той да е "длъжен"....Ето ,Халил е бил принуден да оглави холдинга ,загърбил е мечтата си ,дори е "пропилял" таланта си ,но като се е налагало  го е направил и сега отново го направи ,но при първа възможност се "измъкна " от това бреме за него ,защото това не му е присърце ...той е с друг "дух" за реализация

А и както писах ,Мустафа е различен от тях и това е може би за добро /......  е не ,че останалите са много лоши... /

PS / А и Алиш го каза на Мария ..."Имам брат ,който не прилича на нас".....Дано да е за добро newsm78 newsm78 newsm78

Последна редакция: пт, 12 юли 2013, 16:15 от sofia26

# 11
  • Мнения: 5 723
Ахааа, ГюлчИтУ може да е Асланбаш  /що ли???, Джерен ..НЕ МОЖЕЕЕЕ....и ЗАЩО? ...да не я засенчи, галиба ..... newsm78

# 12
  • Мнения: 5 723
Забелязахте ли ,че Омер сложи снимката на бюрото си с друга рамка ,различна от тази, с която му я подари Джерен и която той държеше когато "поръчаше снега"... Joy

# 13
  • Мнения: 188
Ани Hug прекрасна тема

# 14
  • Мнения: 36 751
Здравейте момичета  wavey

Днес като видях първа страница на монитора на работа си помислих "Как съм можала да направя такава тема"...Сега като си я гледам тук ами хубавичка е....Не знам при вас как е....

Вили благодаря за маргаритките  Hug

Скрит текст:
Обичам ги, защото ми напомнят за мама...... връщат ме в безгрижното детство, връщат ме и когато ставайки момиченца, искахме тя да ни каже "обичат ме, не ме обичат"....не сме се замисляли какво сме причинявали на тези нежни цветенца.....любопитни, развълнувани и в първия плен на любовта....
Олееееееееее къде се върнах в миналия век.... #Crazy #Crazy #Crazy

Софи не съм забелязала. Давай линк с минути от-до...Сигурно е гаф на екипа. Едва ли Юмер не е харесал рамката и затова я държеше в чекмеджето...Причината според мен е друга.....

Общи условия

Активация на акаунт